احتمال رگبار باران در تهران و بعضی استان ها

به گزارش پرسینا بلاگ، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش رگباری باران در تعدادی از استان ها از جمله تهران اطلاع داد و گفت: امروز در نوار شمالی کشور افزایش 4 تا 6 درجه ای دما پیش بینی می گردد که تا اواخر وقت یکشنبه پنجم خرداد، هوای گرم در این نواحی استقرار خواهد داشت.

احتمال رگبار باران در تهران و بعضی استان ها

به گزارش ایسنا، احد وظیفه شرایط جوی کشور را طی روزهای آینده پیش بینی کرد و گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (شنبه چهارم خرداد) برای بعضی نواحی از شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، تهران، ارتفاعات سمنان، بخش هایی از شمال شرق در استان های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و همچنین دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان های اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، کرمان و یزد بارش پراکنده، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به این که از بعد از ظهر فردا (یکشنبه پنجم خرداد) در مناطقی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و دامنه های زاگرس رگبار باران و رعد و برق همراه با وزش باد انتظار می رود، گفت: این شرایط برای روز دوشنبه (ششم خرداد)، در مناطق ذکر شده به جز غرب کشور همچنان حاکم خواهد بود، همچنین در همین روز در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید نمود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری (هفتم و هشتم خرداد)، سامانه بارشی در نوار شمالی، مرکز کشور و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی فعالیت خواهد داشت که به تدریج شدت آن در نواحی شمال غرب کاهش یافته و در نواحی شمال شرق افزایش می یابد.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین با بیان این که امروز (شنبه چهارم خرداد)، در نوار شمالی کشور افزایش 4 تا 6 درجه ای دما پیش بینی می گردد، ادامه داد: تا اواخر وقت فردا (یکشنبه پنجم خرداد)، هوای گرم در این نواحی استقرار دارد و از روز دوشنبه کاهش 6 تا 10 درجه ای دما برای این مناطق انتظار می رود.

به گفته وظیفه، از بعد از ظهر امروز در نواحی شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امشب هوای تهران کمی ابری و گاهی همرا با وزش باد است، گفت: فردا (پنجم خرداد)، در تهران هوا کمی ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، وزش باد، با احتمال رگبار و رعد و برق خواهد بود، همچنین فردا شب تهران نیمه ابری، در اوایل شب رگبار باران پیش بینی می گردد. فردا دمای تهران در گرم ترین موقعیت به 34 درجه سانتی گراد و در خنک ترین موقعیت به 22 درجه سانتی گراد می رسد.

وی در انتها اعلام کرد: پس فردا (دوشنبه ششم خرداد)، نیمه ابری، در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید برای تهران پیش بینی می گردد، بیش ترین و کم ترین حد دمای تهران 33 و 23 درجه سانتی گراد خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 572

به "احتمال رگبار باران در تهران و بعضی استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال رگبار باران در تهران و بعضی استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید