بخشی از موشک اسپیس ایکس در یک مزرعه کشف شد

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، هفته گذشته برخی از ساکنان شمال غرب آمریکا از مشاهده یک گلوله درخشان در آسمان شب خبر دادند. بحث و حدس درباره ماهیت این گلوله درخشان مرموز در شبکه های اجتماعی داغ بود. بسیاری معتقد بودند درخشش مذکور ستاره دنباله دار است. اکنون مقامات منطقه ای در ایالت واشنگتن اعلام کرده اند در 2 آوریل یک قطعه از موشک فالکون 9 در مزرعه شخصی فردی در ایالت واشنگتن کشف شده که به نظر می رسد مربوط به همان رویداد ستاره دنباله دار باشد.

بخشی از موشک اسپیس ایکس در یک مزرعه کشف شد

مقامات گرنت کاونتی در ایالت واشنگتن اعلام کردند مخزن COPV به طول 1.5 متر که در ملک شخصی فردی کشف شده احتمالاً بخشی از قسمت دوم یک موشک فالکون9 باشد که در 4 مارس از مقر فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شد. این مأموریت استارلینک 17 نام داشت.

دربیانیه کلانتر گرنت کاونتی در توئیتر آمده است: این مخزن متعلق به فرایند ورود موشک فالکون9 به اتمسفر زمین است.

موشک فالکون9 مذکور ماه گذشته به طور موفقیت آمیز 60 ماهواره استارلینک را مدار زمین برد. اما قسمت دوم آن پس از انتها مأموریت به طور کامل از مدار خارج نشد. این بخش از موشک که کوچک تر است، از بوستر اصلی جدا می شود تا ماهواره ها را به مدار تعیین شده، برساند.

هرچند بوستر اصلی موشک پس از تکمیل مأموریت روی زمین فرود می آید. اما پس از تکمیل شدن مسئولیت قسمت دوم موشک در مأموریت، عمداً از بین می رود یا آنکه در مدار زمین رها می شود. پس از آن قسمت دوم در یک راستا ایمن در اتمسفر زمین و بر فراز اقیانوس آرام می سوزد.

اما این بار فرایند مذکور به طور کامل انجام نشد و بنابراین قسمت دوم به جای آنکه برفراز اقیانوس بسوزد، در آسمان از هم متلاشی شد. چنین روندی به یک آتش سوزی در آسمان منجر شد که افراد در 25 مارس شاهد آن بودند.

اسپیس ایکس به طور رسمی تأیید نکرده دلیل درخشش رصد شده در آسمان موشک اسپیس ایکس بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6960

به "بخشی از موشک اسپیس ایکس در یک مزرعه کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشی از موشک اسپیس ایکس در یک مزرعه کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید