تخلفات در حوزه معافیت های سربازی کاهش زیادی داشته است

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: اصلاح فرآیند ها در صدور کارت های هوشمند سرانجام خدمت و معافیت منجر به شناسایی متخلفان و برخورد با آن ها و کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.

تخلفات در حوزه معافیت های سربازی کاهش زیادی داشته است

به گزارش گروه اجتماعی پرسینا بلاگ، سردار تقی مهری در تشریح این خبر اظهار کرد: اصلاح فرآیندها، به کارگیری اقدامات پیشگیرانه در حوزه معافیت های سربازی و همچنین صدور کارت های هوشمند سرانجام خدمت و معافیت، منجر به کاهش چشمگیر تخلفات سربازی شده است.

وی ادامه داد: تغییر روند معافیت پزشکی به نحوی بوده که سعی شده از نفوذ افراد سودجو در این فرآیند ها جلوگیری گردد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا عنوان نمود: به کارگیری پزشکان نیرو های مسلح در معاینه اولیه مشمولان و ایجاد ارتباط سیستمی به وسیله دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) با آنان، همچنین ارتباط سامانه ای با بیمارستان ها و ارسال جوابیه به وسیله پیک در معاینه تخصصی مشمول و یا بستگان درجه یک وی از جمله پدر، مادر، برادر و خواهر در معافیت های کفالت، موجب شده تا دسترسی افراد به مدارک پزشکی محدود و تخلفات در این زمینه کاهش یابد.

وی توضیح داد: کاهش چشمگیر تخلفات در معافیت های کفالت، بیانگر اقدامات مثبت سازمان وظیفه عمومی ناجا در جهت کنترل و اصلاح فرآیند ها مانند تغییر در روند استعلامات ثبت احوال و سایر آنالیز هاست.

سردار مهری گفت: در سال های اخیر سازمان وظیفه عمومی ناجا توانسته با اجرای طرح تعویض کارت های قدیمی سرانجام خدمت و معافیت با کارت هوشمند، حجم بالایی از کارت های جعلی سرانجام خدمت و معافیت را شناسایی، کشف و ابطال کند، همچنین هوشمندسازی کارت های مذکور موجب شده تا ضریب امنیت کارت ها افزایش و جعل آن ها سخت تر گردد.

این مقام ارشد انتظامی اعلام کرد: مشمولان عزیز به وعده های افراد سودجو و متقلب توجه ننمایند و تنها برای کسب اطلاع از فرآیند ها و قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی به پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا به نشانی www.vazifeh.police.ir، تلفن گویا به شماره 096480 و یا پیامک سازمان به شماره 110206010 مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2003

به "تخلفات در حوزه معافیت های سربازی کاهش زیادی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلفات در حوزه معافیت های سربازی کاهش زیادی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید