شریعتمداری: رشد اقتصاد پس از برجام با پیش بینی برنامه ششم تفاوت کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از جریانات سیاسی و برجام، رشد مالی طبق نظر همه صاحبنظران با آنچه در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده بود، تفاوت پیدا کرد.

شریعتمداری: رشد اقتصاد پس از برجام با پیش بینی برنامه ششم تفاوت کرد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی پرسینا بلاگ، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای تفاهم نامه ای که صبح امروز در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاددانشگاهی برگزار گردید، گفت: پس از جریانات سیاسی و برجام، رشد مالی طبق نظر همه صاحبنظران با آنچه در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده بود، تفاوت پیدا کرد.

وی اضافه نمود: برای برون داد از این موضوع دو راه چاره داریم که یا نرخ بیکاری را در کشور تحمل کنیم که این مورد سلیقه دشمن است تا ایران گرفتار گردد و راه چاره دوم این است که با تکیه بر توانمندی داخلی و با الگوبرداری از کشورهای پیروز به سمت و سوی جدیدی حرکت کنیم.

وزیر کار اضافه نمود: سهم ایجاد اشتغال روستایی در سال گذشته به 30 درصد افزایش پیدا نموده است و قریب به 10 برابر شده است.

وی ادامه داد: ما تصور می کنیم یاری های حداقلی بلاعوض در کنار آموزش، خوشه سازی و برندسازی و اتصال اشخاص تسهیل گر و پشتیبان با جامعه روستایی و تعداد زیادی از تولیدات کوچک می تواند ما را از این شرایط نجات دهد.

شریعتمداری توضیح داد: مشاغل خانگی یکی از مشاغل ارزشمند است و 3/2 میلیون جمعیت سرپرست خانوار هستند که پتانسیل خوبی است به این صورت به تامین معیشت خانوار هم یاری کردیم.

وی ادامه داد: بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر برای مشاغل خانگی ثبت نام کردند که یک میلیون و 600 هزار نفر پذیرفته شدند و 3200 میلیارد تومان تسهیلات داده شده که 70 درصد آنان، زنان هستند.

وزیر کار گفت: برای پیشبرد این کار نیازمند حضور جهاد دانشگاهی به عنوان تسهیل گر هستیم، 33 هزار نفر مورد آنالیز و استعداد سنجی قرار گرفتند و 23 هزار نفر به سمت مشاغل راهنمایی شدند و امیدواریم بتوانیم با این طرح که پیش از این به صورت پایلوت در 9 استان انجام شد در 23 استان انجام دهیم.

وی در سرانجام گفت:در این طرح وزارت کار به عنوان ناظر است و سه میلیاردتومان از طرف معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده تخصیص داده شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 458

به "شریعتمداری: رشد اقتصاد پس از برجام با پیش بینی برنامه ششم تفاوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: رشد اقتصاد پس از برجام با پیش بینی برنامه ششم تفاوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید