صادرات دو میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان استان مرکزی

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران/مرکزی رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: شرکت های دانش بنیان استان در 9 ماهه امسال بیش از 2 میلیون دلار صادرات ارزی داشته اند.

صادرات دو میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان استان مرکزی

به گزارش پرسینا بلاگ، محمد رفیعی در حاشیه جلسه گروه کاری نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان که با موضوع حل و فصل مسائل زیرساختی پارک علم و فناوری استان مرکزی برگزار گردید، در جمع پرسینا بلاگ اظهار کرد: خوشبختانه تا کنون فعالیت های پارک به صورت جدی مورد پیگیری قرار گرفته و کلیه اقدامات این مجموعه در راستای استفاده مطلوب از ظرفیت های استان و رسیدن به مفهوم اصلی توسعه بازنگری شده اند.

محمد رفیعی کسب رتبه اول شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان مرکزی در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی را ماحصل اقدامات این مجموعه در امسال بیان نمود و گفت: تمامی این شرکت ها از حیث قراردادها و برون دادهای استانی و کشوری و همچنین صادرات محصولات تولیدی، فعالیت های بسیار خوبی در امسال انجام داده اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اضافه نمود: این شرکت ها در حوزه فروش نیز تا کنون ارتباطات خوبی را با نهادهای بزرگ استانی و حتی کشور داشته اند که ارتباط مستقیم با شهرداری کلانشهر تهران نمونه ای از این اقدامات است.

وی با اشاره به مسائلی که این مجموعه در رابطه با مسیرهای دسترسی، گازرسانی، تأمین آب مورد احتیاج و... داشته است، بیان نمود: خوشبختانه با همکاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی استان مرکزی، بسیاری از این مسائل در شرف برطرف شدن هستند و پس از برطرف کامل مسائل موجود، شرکت های مستقر موجود در این پارک می توانند با خیالی آسوده تر فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی خود را دنبال نمایند.

رفیعی از استقرار 85 شرکت دانش بنیان در پارک استان اطلاع داد و توضیح داد: از این تعداد 44 شرکت در خود پارک علم و فناوری مستقر هستند و استان مرکزی از حیث تعداد شرکت های دانش بنیان رتبه هشتم کشور را در اختیار دارد. همچنین در حدود 160 واحد فناور در پارک استقرار دارند که از این تعداد، 44 واحد پیروز به اخذ رتبه دانش بنیان شده اند.

وی به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی پارک های علم و فناوری و موسسات پژوهشی کشور که هرساله برگزار می گردد اشاره نمود و اضافه نمود: این نمایشگاه به وسیله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین وزارت علوم برگزار می گردد و تمامی فرایندها و برون دادهای این نمایشگاه، در قالب تیم های مدرن و با داوری تخصصی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

رفیعی ارائه فرایندهای مناسب مانند مانتورینگ، مشاوره های تخصصی و آموزش های جامع و تخصصی را از اهداف اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی بیان نمود و گفت: در کنار این موارد، تسهیلات مادی در قالب های وام های بانکی با اقساط دراز مدت توسط پارک به متقاضیان ارائه می گردد و در صندوق پژوهش و فناوری استان نیز به عنوان یک منبع اقتصادی خصوصی با آورده پنچ و نیم میلیارد تومان، تسهیلات لازم در اختیار افراد واجد شرایط قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3019

به "صادرات دو میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات دو میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید