آلمان: گفت وگوهای سازنده ای در وین داشتیم

به گزارش پرسینا بلاگ، وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به سازنده بودن مذاکرات بین ایران و کشورهای 1+4 در وین، از تلاش تروئیکای اروپایی برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات خبر داد.

آلمان: گفت وگوهای سازنده ای در وین داشتیم

به گزارش ایرنا، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان پس از مذاکرات هفته گذشته بین ایران و کشورهای باقی مانده در برجام در پایتخت اتریش، نسبت به ادامه این مذاکرات ابراز امیدواری کرد.

وی امروز (شنبه) در توییت خود نوشت: طی هفته اول بحث های سازنده ای را در وین پشت سر گذاشتیم. همه طرفها تمایل نشان داده اند که با جدیت لازم در جهت رسیدن به همان هدف یعنی اجرای کامل توافق هسته ای با ایران کار کنند.

ماس افزود: این آسان نخواهد بود، ما فقط در ابتدای مذاکراتی فشرده هستیم. ما راهی را انتخاب کرده ایم که می تواند به ثبات و امنیت بیشتر منطقه منجر شود. آلمان، انگلیس و فرانسه متعهد شده اند که اکنون گام های مداومی در این راستا بردارند.

دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، در روز جمعه برگزار شد. ارائه گزارش رایزنی های فنی اجرا شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار این نشست بود.

در پایان این جلسه، توافق شد جلسه آینده کمیسیون در سطح معاونان در روز چهارشنبه آینده در وین برگزار شود و بلافاصله در چارچوب گروه های کارشناسی، رایزنی های فنی و تخصصی به صورت فشرده برای تهیه و ارائه فهرست اقداماتی که باید از سوی همه طرف ها در حوزه رفع تحریم و اقدامات هسته ای برای احیای برجام صورت گیرد، ادامه یابد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7015

به "آلمان: گفت وگوهای سازنده ای در وین داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: گفت وگوهای سازنده ای در وین داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید