علم و تکنولوژی

نیمار: ریلکس باشید، به بارسلونا اسپانیا می روم!

به گزارش خبرنگاران، هنوز در مراحل اولیه مذاکره هستند، اما نیمار و تیم فوتبال بارسلونا با هم مذاکراتی دارند تا شرایط بازگشت ستاره برزیلی به کاتالان را فراهم نمایند. روزنامه های اسپانیا مدعی شدند او به هم تیمی های سابقش در تیم اسپانیایی گفته که به زودی...

17 مرداد 1398

با رنگ درمانی به زندگی خود نیروی تازه بدهید

وب سایت بدونیم: رنگ ها در هر فرهنگی سمبل مفاهیم خاصی هستند. رنگ قرمز تقریبا در تمام جهان سمبل اشتیاق و خطر است، رنگ سفید در غرب سمبل پاکی و در خاور دور سمبل غم است. رنگ زرد سمبل ترس اما طلایی سمبل قدرت است.

12 مرداد 1398

تصویری از موبایل پیکسل4 منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، به تازگی تصویری از موبایل پیکسل 4 گوگل منتشر شده است.

11 مرداد 1398

وان پلاس 7 به نسخه OxygenOS 9.5.5 به روز رسانی شد ، از ارتقای امنیت تا افزایش کیفیت دوربین

گوشی وان پلاس 7 یک به روزرسانی جدید دریافت کرد. این گوشی هوشمند به روزرسانی OxygenOS 9.5.5 را دریافت کرد و این یعنی قرار است شاهد تغییراتی ویژه در عملکرد دوربین باشیم.

11 مرداد 1398

دیدن این جاذبه های توریستی شجاعت می خواهد

خبرنگاران - الهام مظفری: همه ما عاشق سفر هستیم، اما برخی از ما دوست داریم در ساحل آفتاب بگیریم و برخی دیگر دوست داریم وقتمان را صرف گشت و گذار در موزه ها کنیم. اما افرادی هم هستند که نمی توانند سفر را بدون آزمودن شجاعت و کنار زدن محدودیت هایشان تصور کنند....

10 مرداد 1398

دستگیری 27 نظامی دیگر در ترکیه

دستگیری نظامیان مظنون به عضویت در شبکه فتح الله گولن همچنان ادامه دارد.

5 مرداد 1398

اعتراف کلانتری؛ 40 سال عملکرد غلط نسبت به محیط زیست داشتیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تخریب جنگل و از بین بردن ژن های خاک و ذخایر ژنتیگی و دیگر تهدیدهای محیط زیستی کشور گفت: مسائل امروز محیط زیست ناشی از عملکرد غلط 40 سال اخیر است.

3 مرداد 1398

فراوری بلندترین میزان صدا در زیر آب

محققان به تازگی پیروز به فراوری بلندترین میزان صدا در زیر آب شدند.

2 مرداد 1398

آموزش عالی از دانشگاه های تعاملی، با نشاط و ماموریت گرا حمایت می نماید

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: یکی از برنامه های آموزش عالی کشور در سال رونق فراوری حمایت از دانشگاه های تعاملی، با نشاط و ماموریت گرا در قالب رویکرد پیشرفت است.

1 مرداد 1398

درخشش 17 دانشگاه ایران میان برترین دانشگاه های دنیا

رتبه بندی تایمز در تازه ترین آنالیز خود برترین دانشگاه های دنیا در رشته علم بیولوژیک را معرفی کرد؛ در میان برترین های دنیا نام 17 دانشگاه ایرانی به چشم می خورد.

27 تیر 1398

شریعتمداری: رشد اقتصاد پس از برجام با پیش بینی برنامه ششم تفاوت کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پس از جریانات سیاسی و برجام، رشد مالی طبق نظر همه صاحبنظران با آنچه در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده بود، تفاوت پیدا کرد.

25 تیر 1398

تأکید وزیر علوم بر ضرورت تغییر در آموزش عالی

وزیر علوم با تأکید برضرورت تغییر در آموزش عالی، گفت: به عنوان یک معلم فکر می کنم در آموزش دانشجویان باید نگاه گسترده و جامعی داشته باشیم.

23 تیر 1398

آمادگی قزوین در برابر سیل چقدر است؟، احتمال وقوع سیل را جدی بگیرید

استان قزوین همانند بعضی از استان های کشور در روزهای 11 و 12 فروردین ماه شاهد بارش با حجم وسیعی بود که بر اثر آن خساراتی به خانه ها، انبارها و دامداری ها وارد شد، با توجه به اعلام هواشناسی اواخر فرودین ماه در قزوین شاهد بارشی سنگین خواهیم بود، اما مدیران...

16 تیر 1398

فراخوان ملی برای فراوری کک سوزنی با تکیه بر دانش شرکت های دانش بنیان

رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: چالش اصلی صنعت فولاد، با تکیه بر توانمندی شرکت های دانش بنیان حل می گردد.

15 تیر 1398

معاونت علمی آماده تجهیز نرم افزاری سازمان هواشناسی است

تهران- خبرنگاران- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این معاونت در راستای نرم افزاری و سخت افزاری آماده همکاری با سازمان هواشناسی است.

14 تیر 1398

بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری در اینوتکس گردهم می آیند

هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2019 با حضور بازیگران اصلی عرصه اکوسیستم نوآوری و فناوری 19 تا 22 خردادماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.

13 تیر 1398

امکان ترمیم انواع زخم با پانسمان های جدید فراهم شد

تهران- خبرنگاران- محققان یک شرکت مستقر در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر با استفاده از زیست پلیمرها، پانسمان هایی فراوری نموده که با ایجاد فاکتورهای رشد درون سلولی امکان ترمیم انواع زخم ها و سوختگی را فراهم می نماید.

12 تیر 1398

وضعیت مدرک دانشجویان دانشگاه استاد فرشچیان تا دو ماه آینده معین می گردد

رئیس کمیته هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی از پذیرش قطعی دانشجو در دانشگاه استاد فرشچیان در مهر ماه سال جاری اطلاع داد و گفت: تا دو ماه آینده ، نوع و مقطع تحصیلی دانشجویان توسط کمیته و هیئت امنای دانشگاه معین می گردد.

8 تیر 1398

فیش حقوقی نجومی یک فرهنگی به دلیل نقص فنی بوده است

تهران- خبرنگاران- از روز گذشته فیش حقوقی یک فرهنگی با مبلغ بالا مربوط به زمستان سال 94 در فضای مجازی دست به دست می گردد که وزارت آموزش و پرورش در این رابطه گفت: مبلغ درج شده در این فیش صرفا به دلیل نقص فنی بوده است.

5 تیر 1398

فراوری یک خودروی برقی قابل اتصال به شبکه تلفن همراه

یک شرکت خودروساز اسپانیایی نمونه اولیه یک خودروی برقی دو نفره به نام مینیمو را فراوری نموده که به شبکه های مخابراتی نسل پنجم نیز متصل شده و از امکانات منحصر به فردی برخوردار است.

30 خرداد 1398
تعداد: (48)