اتاق های بازرگانی و صنعت باید خود را نماینده صنایع کوچک و متوسط بدانند

به گزارش پرسینا بلاگ، سی و چهارمین کنفرانس کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا - اقیانوسیه به صورت مجازی با حمایت فدراسیون اتاق بازرگانی و صنعت هند (FICCI) برگزار گردید و حاضران در این نشست با محور دستیابی به رشد پایدار در بازار جهانی نابسامان دیدگاه های خود را پیرامون روندهای کنونی، چالش ها، محیط بازار جهانی نابسامان، چشم انداز ژئوپلیتیک و نقش دولت ها و مشاغل در کاهش تأثیر این تحولات و نابسامانی های اقتصاد و تجارت جهانی ارائه کردند.

اتاق های بازرگانی و صنعت باید خود را نماینده صنایع کوچک و متوسط بدانند

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

شرکت نمایندگان در این کنفرانس، سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت ها و اتاق های بازرگانی در مبارزه با اثرات ناشی از همه گیری کوید-19 را مورد بحث و آنالیز قرار داده و ضمن اشاره به کاهش رشد اقتصاد آسیای در حال توسعه به میزان 0.7 درصد در امسال، رکود مالی در سه چهارم منطقه را دور از انتظار ندانستند. همچنین سقوط شدید رشد تجارت درون منطقه ای و فراوری ناخالص داخلی برای اولین بار طی 6 دهه گذشته را بسیار چشمگیر توصیف کردند.

پدرام سلطانی، نایب رئیس کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا-اقیانوسیه و نماینده اتاق ایران در این کنفدراسیون نیز سخنرانی خود را درباره اثرات ناشی از شیوع ویروس کووید-19، تأثیرات آن بر اقتصاد منطقه و دنیا و خطراتی که در پی دارد، ارائه داد.

او در این نشست بابیان این که شیوع این ویروس منجر به ایجاد خطرات جدی برای اقتصاد دنیا خواهد شد، اظهار کرد: اتاق های بازرگانی و صنایع کوشش می نمایند مدل های تجاری خود را متناسب با ریسک های موجود تطبیق داده و به کارگیرند.

او تأکید کرد: این مدل ها با اقدامات لازم الاجرا در جهت مقابله با خطر همه گیری کووید-19 همسو هستند.

سلطانی همچنین ادامه داد: در تعریف اصول ریسک و مدیریت ریسک، اتاق های بازرگانی و صنعت باید در موضعی قرار داشته باشند که خود را نماینده صنایع کوچک و متوسط (SME) بدانند. از طرفی آن ها باید به بنگاه های کوچک و متوسط خدمت ارائه نمایند.

سلطانی همچنین درباره ارزیابی هنجارهای تجاری غیرفناوری محور توضیحاتی را ارائه کرد.

در ادامه این نشست، خطرات ناشی از پاندمی در طولانی مدت آنالیز و عنوان شد: خطر اصلی بروز همه گیری طولانی مدت (موج اول و موج های بعدی) می تواند احیای اقتصاد را به حالت خفته نگه دارد و در بعضی از اقتصادها حتی بحران ایجاد کند.

وخیم تر شدن تنش های ژئوپلیتیکی به ویژه اصطکاک های آمریکا و چین در مورد تجارت و فناوری، اثرات ناتعیین طولانی مدت همه گیری بر پتانسیل رشد مالی، گسترش بیکاری و ایجاد شکاف دیجیتالی، چالش های بازیابی نظام تجاری چندجانبه و همکاری جامعه تجاری در منطقه آسیا-اقیانوسیه با دولت ها در درک اهمیت اساسی نظم بین المللی مبتنی بر قوانین و قابلیت پیش بینی و تشویق به عنوان علائم تعیین موفقیت در تجارت مرزی و سرمایه گذاری از دیگر نکاتی بود که طی کنفرانس مذکور موردبحث و آنالیز نهاده شد.

در این نشست همچنین تأکید شد که اقتصاد آسیای درحال توسعه در دوران پساکرونا نیز با تنش روبرو خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5841

به "اتاق های بازرگانی و صنعت باید خود را نماینده صنایع کوچک و متوسط بدانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق های بازرگانی و صنعت باید خود را نماینده صنایع کوچک و متوسط بدانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید