استان زنجان در زمینه میزبانی از گردشگران نوروزی پیروز عمل نموده است

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، پویا محمودیان شامگاه شنبه در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در محل ستاد اجرایی سفرهای نوروزی استان زنجان، ضمن تبریک عید نوروز و ابراز همدردی با هم وطنان سیل زده مازندران و گلستان، اضافه کرد: سیل اخیر و در استان های شمالی خسارت های زیادی به زیرساخت ها و منازل مسکونی اهالی این استان ها وارد نموده است.

استان زنجان در زمینه میزبانی از گردشگران نوروزی پیروز عمل نموده است

وی ادامه داد: باوجود کوشش همه دستگاه ها خسارت سیل زیاد بوده و امیدواریم هم وطنان سیل زده به زودی بتوانند به روال عادی زندگی بازگردند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ایجاد نشاط اجتماعی از تأکیدات و اولویت های مهم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است، اضافه کرد: در ایام نوروز 98 تأکیدات بسیاری بر ایجاد نشاط اجتماعی شده است و باید موانع نارضایتی گردشگران و مسافران از بین برود و بسترهای لازم برای سفر خوب و خوش مسافران نوروزی فراهم گردد.

محمودیان با بیان اینکه شادی و نشاط در چارچوب قوانینی که اجازه می دهد، باید فراهم گردد، گفت: برگزاری کارناوال ها همانند آنچه که در زنجان برگزار شده، در روحیه تک تک افراد تأثیر مثبت دارد و سبب می گردد این افراد با خاطره ای خوش از این استان بروند و همین خاطره خوب سبب می گردد که مسافران دوباره به این استان بازگردند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به همزمانی ایام نووز 98 با اعیاد ماه رجب، ادامه داد: برگزاری رویدادهای فرهنگی در حدود قوانین سبب بهبود حال مردم و در کل جامعه می گردد و پیش رو بودن اعیاد ماه رجب و ماه شعبان نیز فرصت مناسبی برای ایجاد نشاط اجتماعی است.

محمودیان با اشاره به بازدیدهایی از مکان های تاریخی استان، ادامه داد: خوشبختانه در استان زنجان شاهد آمادگی بالایی در رابطه با پذیرایی از گردشگران نوروزی هستیم که جای مباهات و خوشحالی دارد.

وی با اشاره به اتوبوس گردشگری زنجان، اضافه کرد: این ابتکار عمل خوب بود و المان های شهری که در زنجان مورد استفاده قرار گرفته بود، جذابیت های لازم را داشت همچنین ابتکار عمل به کار رفته در مرکز مانیتورینگ بسیار خوب بود و سالیان سال احتیاج به این مهم در کشور احساس می شد و امیدواریم که بتوان این مدل را در سایر استان ها پیاده کرد.

محمودیان با اشاره به کاهش 71 درصدی آمار فوتی های تصادفات جاده ای زنجان، گفت: امیدواریم شاهد کمترین حوادث در مسافرت ها باشیم همچنین انتظار می رود که افزایش ترددها نیز با بهبود وضعیت جوی و افزایش دما، بیشتر گردد چرا که؛ استان زنجان پتانسیل بالایی را در پذیرایی از مهمانان نوروزی دارد.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه مدارس جای مناسبی جهت اسکان مسافران نوروزی نیست، اضافه کرد: بهتر است که از اسکان مسافران در مدارس فاصله گرفت که البته این مهم کار دشواری است و امیدواریم بتوان از سال های آینده در سطوح بالاتری میزبان مسافران نوروزی بود.

صنایع دستی نقش مهمی در تحقق یک سفر با خاطره خوب دارد

محمودیان با تاکید بر رسیدگی بر شکایات و نظارت، متذکر شد: گردشگری که وارد استان می گردد در صورت داشتن مشکل و شکایت با پاسخ روبه رو باشد و احساس رهاشدگی و عدم حمایت نداشته باشد و در حد امکان رضایت گردشگران و مهمانان فراهم گردد که خوشبختانه در استان زنجان بنا به اعلام مسئولین مربوطه شکایات ظرف 48 ساعت پاسخ داده می گردد.

وی در ادامه توسعه بازارچه های صنایع دستی در سطح کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: صنایع دستی نقش مهمی در تحقق یک سفر با خاطره خوب دارد و فروش صنایع دستی در بازارچه های صنایع دستی باید توسعه یابد تا مسافران نوروزی به راحتی بتواند از صنایع دستی استفاده نمایند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه تقویت بازارچه ها برای رونق صنعت صنایع دستی استان ها لازم است، گفت: بازارچه سبب می گردد که صندلی هنرمند و اقتصاد صنایع دستی بهبود یابد و باید توجه داشت که بازارچه های صنایع دستی بزرگ ترین رخداد خرده فروشی صنایع دستی در 31 استان کشور که دنیا منحصر به فرد است.

محمودیان بازارچه های صنایع دستی به عنوان یکی از مهم ترین اولویت های مهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، گفت: خاطره سفر با خرید صنایع دستی ماندگار می گردد. و باید مسافران نوروزی را به بازدید خرید از بازارچه های صنایع دستی تشویق بکنیم.

وی با اشاره به سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی، گفت: در این نمایشگاه 31 استان، 31 هفت سین را در قالب صنایع دستی نشان دادند که هفت سین مسی و ملیله زنجان در این نمایشگاه خوش درخشید و قدرت هنرمند و صنایع دستی زنجان را به رخ کشید و جای این صنایع دستی در فضاهای شهری خالی است تا سبب الگوسازی برای جوانان برای استفاده از صنایع دستی در زندگی روزمره و زیباسازی شهری گردد.

بازارچه های نوروزی صنایع دستی بزرگ ترین رخداد خرده فروشی صنایع دستی در کشور هستند

محمودیان با بیان اینکه بازارچه های نوروزی صنایع دستی بزرگ ترین رخداد خرده فروشی صنایع دستی در کشور هستند، گفت: فعالیت 31 بازارچه صنایع دستی در سطح کشور، به عنوان حرکتی بزرگ و منحصربفرد، است که نظیر این حرکت در هیچ کجای دنیا قابل مشاهده نیست.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه در حال حاضر زنجان به عنوان شهر دنیای ملیله مطرح شده و پیگیری می گردد، گفت: پیشنهاد زنجان به عنوان شهر دنیای ملیله از مدت ها قبل ارائه شده و بازرسان بازدیدهایی را انجام داده اند و پس از تعطیلات نیز بازرسانی در رابطه با این موضوع به استان خواهند آمد.

محمودیان اضافه کرد: افتخار دنیای شدن زنجان برای همه زنجانی ها و ایرانی ها است و دنیای شدن سبب دیده شدن و اقبال صنایع دستی در دنیا می گردد و انتظار می رود همه مسئولین استانی در این امر همکاری لازم را داشته باشند و در حال حاضر زیرساخت ها در این رابطه فراهم است ولی باید ردپای صنایع دستی را در زنجان جست و جو خواهند کرد.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 284

به "استان زنجان در زمینه میزبانی از گردشگران نوروزی پیروز عمل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان زنجان در زمینه میزبانی از گردشگران نوروزی پیروز عمل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید