تاثیر اضافه کار بر حقوق بازنشستگی

به گزارش پرسینا بلاگ، قائم مقام سازمان تامین اجتماعی درباره کسر حق بیمه از اضافه کار و نحوه تاثیر اضافه کار بر حقوق بازنشستگی توضیحاتی ارائه کرد.

تاثیر اضافه کار بر حقوق بازنشستگی

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان دانستنی های تامین اجتماعی منتشر می کند و به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می پردازد.

وی درباره تاثیر اضافه کار بر حقوق بازنشستگی اظهار کرد: برخی مردم سوال می کنند که در طول سنوات خدمتی شان اضافه کاری داشته اند اما تامین اجتماعی این اضافه کار را در حقوق بازنشستگی تاثیر نداده، علت چیست؟

وی افزود: این تصمیم، تصمیم سازمان تامین اجتماعی نیست و این اتفاق فقط در بخش کارکنان دولت افتاد. اما در قانون برنامه پنجم توسعه ماده قانونی وجود دارد و در آن آمده است که دیگر از اضافه کار حق بیمه کسر نشود و به تامین اجتماعی پرداخت نشود. ولی دلیل نمی شود برای بیمه شدگان تامین اجتماعی که برای سال هایی از حقوقشان حق بیمه بابت اضافه کار کم می شده را جزو حقوق بازنشستگی شان نیاوریم.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی افزود: بخشنامه ای را صادر کرده ایم که فرمول خاصی دارد، بیمه شدگان نگران نباشند بابت آن سال هایی که حق بیمه از اضافه کارشان کسر شده محاسبات انجام و در حقوق بازنشستگی اثرگذار است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3054

به "تاثیر اضافه کار بر حقوق بازنشستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر اضافه کار بر حقوق بازنشستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید