تاسک: خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است

به گزارش پرسینا بلاگ، رئیس شورای اروپا در آستانه شروع نشست گروه 7 در فرانسه تاکید کرد که خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است.

تاسک: خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد تاسک رئیس شورای اروپا در اظهاراتی درباره نشست گروه 7 در فرانسه تاکید کرد که یک سال بعد از نشست قبلی اعضا که در آن اختلافات زیادی وجود داشت و صداهای مختلفی از آن شنیده شد، نشست سال 2019 در فرانسه آزمونی سخت برای اتحاد و یکپارچگی اعضا در برابر بحرانهای جهانی است.

براساس گزارش رویترز، تاسک که برای شرکت در این نشست به شهر بیریتز در فرانسه سفر کرده است اضافه نمود: جنگ تجاری میان اعضای گروه 7 ممکن است به از بین رفتن اعتماد بین آنها منجر شود. اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از تعرفه های تجاری به عنوان ابزاری سیاسی استفاده کند این موضوع می تواند خطری برای کل جهان باشد.

ترامپ از زمانی که روی کار آمده است تعرفه های زیادی علیه کالاهای صادراتی برخی کشورها از جمله چین و حتی کشورهای اروپایی وضع کرده است.

رئیس شورای اروپا درباره مساله ایران که احتمالا یکی از موضوعاتی است که در نشست جی 7 مطرح خواهد شد نیز گفت: رهبران گروه 7 باید درباره ایران متحدتر شوند؛ توافق هسته ای با ایران بعد از خروج آمریکا از آن و بازگرداندن تحریمها در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: رد توافق با ایران از سوی واشنگتن نتایج مثبتی با خود نیاورده است و باعث شکاف در غرب شده است.

نشست رهبران هفت کشور صنعتی جهان از امروز شنبه در شهری بیریتز فرانسه آغاز شده است. گفته می شود، مساله ایران، مسائل آب و هوایی و جنگ تجاری از دستورات مهم این نشست است.

م

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1476

به "تاسک: خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسک: خروج آمریکا از برجام نتایج مثبتی نداشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید