تلاش سامسونگ برای جلوگیری از حملات جاسوسی و هک

به گزارش پرسینا بلاگ، خبرنگاران- سامسونگ در تلاش برای ترمیم چندین باگ در تلفنهای هوشمند خود است که می توانند به هکرها اجازه دهند از کاربران جاسوسی کرده و در برخی موارد کنترل سیستم آنها را به دست بگیرند.

تلاش سامسونگ برای جلوگیری از حملات جاسوسی و هک

به گزارش خبرنگاران، این حفره ها از طریق سرگی توشین، موسس شرکت امنیت سایبری اُوِرسکیورد افشا شده اند که مدعی است بیش از دهها مورد آسیب پذیری از این دست وجود دارد که شدتهای متفاوتی دارند.

در حالی که بعضی از این آسیب پذیریها خطر کمتری داشته و به هکرها امکان می دهند پیامکهای دستگاه هدف گیری شده را به سرقت ببرند، بعضی دیگر خطرناکتر هستند و اغلب نیازی به اقدامی از سوی کاربر ندارند و می توانند به هکرها اجازه دهند فایلهای آربیتاری را دستکاری کنند.

به دلیل جدی بودن این آسیب پذیریها و این حقیقت که حداکثر دو ماه زمان می برد تا سامسونگ وصله ای برای حفره های امنیتی منتشر کند، هر دو طرف درباره جزییات بیشتر مربوط به این آسیب پذیریها سکوت اختیار کرده اند بنابراین معلوم نیست کدام دستگاهها یا نسخه های سیستم عامل اندروید تحت تاثیر این مسائل قرار می گیرند.

توشین بیش از دهها آسیب پذیری در دستگاههای سامسونگ شناسایی کرده که چندین مورد آنها مربوط به اپلیکیشنهای از پیش نصب شده (Bloatware) بوده و در موارد دیگر اپلیکیشنهای شخص ثالثی را شناسایی کرد که می توانند اجازه های ادمین دستگاه را به دست آورده و اپلیکیشنهای دیگر را حذف کنند.

به کاربران توصیه می شود نرم افزار دستگاهشان را به طور مرتب به روزرسانی کنند. برای این منظور می توانند به قسمت تنظیمات و به روزرسانی نرم افزار مراجعه کرده و به روزرسانی های نو را چک کنند. اگر به روزرسانی وجود داشته باشد، در صفحه دستگاه نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش تِک رادار، مشکل اندروید این است که برخلاف نرم افزار اپل، یک سیستم عامل کد باز است که تولیدکنندگان مختلف رویکردهای متفاوتی برای فرایند به روزرسانی آن دارند. سرعت ترمیم آسیب پذیریها به سازنده دستگاه و سیاست پشتیبانی وی بستگی دارد و از تولیدکننده ای به تولیدکننده دیگر فرق دارد.

ایسنا نوشت: تا سال 2019 همه مدلهای گلکسی سامسونگ با به روزرسانیهای امنیتی به مدت چهار سال پشتیبانی شده اند.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7525

به "تلاش سامسونگ برای جلوگیری از حملات جاسوسی و هک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش سامسونگ برای جلوگیری از حملات جاسوسی و هک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید