توضیحات تازه وزیر کار درباره پرداخت یارانه ها، 80 درصد جامانده ها یارانه می خواهند

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر کار با تأکید بر طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اضافه کرد: دو گروه از افراد یارانه دریافت نکردند؛ یک گروه افرادی بودند که قبلاً هم یارانه نمی گرفتند (پرونده یارانه ای در سازمان هدفمندی یارانه نداشتند) و می توانند در سامانه ای که در یک هفته گذشته فعال شده است، ثبت نام کنند.

توضیحات تازه وزیر کار درباره پرداخت یارانه ها، 80 درصد جامانده ها یارانه می خواهند

به نقل از اقتصادنیوز، حجت الله عبدالملکی در ادامه با اشاره به اینکه این افراد شامل 7 میلیون و 500 هزار نفر است، که در صورتی که خود را مستحق دریافت یارانه می دانند، می توانند در سایت ثبت نام و پرونده یارانه خود را فعال کنند، اظهارکرد: معتقدیم از این تعداد به 4 الی 5 میلیون نفر بعد از ثبت نام یارانه تعلق می گیرد.

چرا یارانه عده ای واریز نشد؟

عبدالملکی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد افراد درخواست بازنگری داده اند، گفت: گروه دیگری که یارانه دریافت نکرده اند کسانی بودند که قبلاً یارانه می گرفتند، اما چون در دهک دهم قرار داشتند این یارانه در اردیبهشت واریز نشده که علت عدم واریز یارانه غیرشفاف بودن اطلاعات اقتصادی خانواده بوده که این افراد نیز از طریق سامانه حمایت درخواست بازنگری داده اند که به صورت علی الحساب مبلغ یارانه واریز شده است.

وی اظهار داشت: در خصوص گروهی از افراد که درخواست بازنگری داده اند اما واریزی نداشتند در همین روزها علت ها مشخص خواهد شد تا اطلاعات شفاف شود.

عبدالملکی ادامه داد: این دو گروه افرادی هستند که قبلاً یارانه دریافت نمی کردند و اگر علاقه مند به دریافت یارانه هستند به سایت سازمان هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص گروهی از خانوارها که دریافتی یارانه نقدی آن ها حذف شده است، گفت: اگر این عزیزان واقعاً خود را مستحق دریافت یارانه می دانند نیز اقدام کنند و در صورت تأیید اعتراض، یارانه ایشان پرداخت می شود.

عبدالملکی گفت: از افرادی که جزو 90 درصد باشند قطعاً حتی حق یک نفر نیز ضایع نخواهد شد چرا که پول هدفمندی یارانه ها در حساب سازمان هدفمندی یارانه ها موجود است و این پالایش ها انجام می شود که اطلاعات شفاف شود و اگر حتی در ماه های آینده شفاف سازی مشخص شود افرادی که مستحق دریافت بوده اند، یارانه ماه های قبل را نیز دریافت خواهند کرد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8087

به "توضیحات تازه وزیر کار درباره پرداخت یارانه ها، 80 درصد جامانده ها یارانه می خواهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات تازه وزیر کار درباره پرداخت یارانه ها، 80 درصد جامانده ها یارانه می خواهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید