جهرمی: اینترنت 5G عقب ماندگی اینترنت خانگی را جبران می نماید

به گزارش پرسینا بلاگ، وزیر ارتباطات با تاکید بر جبران عقب ماندگی اینترنت خانگی با اینترنت 5G گفت: عده اندکی می گویند اینترنت کشور باید قطع گردد. این افراد صاحب نفوذ نیستند و تعدادشان زیاد نیست. اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد.

جهرمی: اینترنت 5G عقب ماندگی اینترنت خانگی را جبران می نماید

محمدجواد آذری جهرمی عصر سه شنبه لایو اینستاگرامی پیوست به سوالات کاربران فضای مجازی درباره مسائل مختلف پاسخ داد. کاربرانی که عمده سوالات آن ها پیرامون قطع اینترنت و فیلترینگ بود. وزیر ارتباطات در این گفت و گو یک بار دیگر حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 را تکذیب کرد و گفت در آینده به عنوان یک شهروند زندگی خواهد نمود.

وی درباره غیبت طولانی خود در جلسات هیات دولت که بعضی آن را به قهر او از دولت ارتباط دادند، اضافه نمود: بعد از جلسه شورای عالی فضای مجازی، سرفه می کردم. بعد از رفتن به خانه به بدن درد تبدیل شد. همان شب به بیمارستان مراجعه کردم و تست دادم و تست منفی بود. بعد از مدتی عوارض گوارشی اعلام کردم. مجدد آزمایش دیگری دادم و نتیجه تست منفی بود. به مدت سه هفته کل ساختار و فیزیولوژی بدن من بهم ریخته بود. به شدت بدن درد داشتم و شدیدا سرفه می کردم. 15 درصد درگیری ریه داشتم.

گزارشی مبنی بر کم فروشی نداریم

وی در مورد گرانی تعرفه های اینترنت توسط اپراتورها در چند ماه گذشته اظهار داشت: افزایش تعرفه خلاف قانون است، باید جریمه بدهند و پول مردم را به آن ها برگردانند. این اصل موضوع بود. به اپراتورها نیز تذکرات لازم داده شد. حرف اپراتورها این است که همه چیز گران شده و ما هم باید گران کنیم. ما می گوییم این صحبت منطق ندارد چرا که امروز کاربران اپراتورها نسبت به دو سال قبل چند برابر شده اند. در نهایت نیز بعضی از بسته ها 15 درصد گران شدند. اکنون گزارشی مبنی بر کم فروشی نداریم.

صاایران برای بخش خاصی از مردم گوشی فراوری خواهد کد

آذری جهرمی درباره فراوری گوشی داخلی توضیح داد: شاید مجموعه صاایران در تفاهم با یک شرکت چینی، قصد داشته باشند خط فراوری را داخل ایران بیاورند تا بتوانند در این حوزه فعالیت نمایند. صاایران قصد فراوری گوشی داخلی دارد اما مفهوم این نیست که همه چیز را خودش فراوری کند. صاایران قرار است گوشی هایی را برای افرادی فراوری کند که بین 2 تا 2.5 میلیون تومان قیمت دارد.

وزیر ارتباطات درباره سرنوشت شکایت هایی که در حوزه خدمات ارزش اضافه نموده گفت: در این زمینه 100 میلیارد تومان از مردم دزدی شده بود که ما آن را در برهه اول به مردم برگرداندیم. پرونده دیگر این بود که متوجه شدیم دستبردهای ارزش اضافه نموده به جیب مردم بسیار زیاد است و حجم نارضایتی مردم بسیار بالاست. برای مردم امکانی را به وجود آوردیم تا ببینند در سه سال گذشته چه میزان پول از آن ها کسر شده است. یک میلیاد و 200هزار شکایت در این حوزه دریافت شد که رسیدگی به آن هنوز به نتیجه نرسیده است.

اینترنت نسل پنجم عقب ماندگی اینترنت خانگی را جبران خواهد نمود

جهرمی درباره اینترنت نسل پنجم نیز اضافه نمود: نسل پنجم سیکل های مختلف دارد و یکی از موارد استفاده آن دسترسی خانگی بی سیم است که در جهان نیز محبوب است. به لحاظ مالی اینترنت نسل پنجم موبایل در ایران به بلوغ نرسیده است اما برای کاربر خانگی می توانید اینترنت نسل پنجم را فعال کنیم. این یک راهکار برای پر کردن خلاهایی است که عقب ماندگی ما در بخش اینترنت خانگی دارد.

وی در مورد هدیه اینترنت رایگانی که در فواصل و به دلایل مختلف به افراد داده می گردد گفت: با شیوع کرونا، شبکه موبایل که هسته اصلی دیتا را پوشش می دهد روی 10.5 پتابایت رفت و این سرعت را به شدت کاهش داده بود و شبکه قابل بهره برداری نبود. باید کُر را توسعه می دادیم. با اپراتورها به این نتیجه رسیدیم که اگر این بار را روی شبکه اینترنت فیکس برسیم، مسائل اینترنت موبایل حل خواهد شد. این اتفاق هم رخ داد.

هزینه اینترنت رایگان را دولت تامین می نماید

آذری جهرمی درباره انحصاری عمل کردن اپلیکیشن شاد گفت: دولت تصمیم گرفته است که برای عدالت آموزشی کوشش کند. برای بعضی از خانواده ها تامین بسته های اینترنتی سخت است به همین دلیل احتیاج بود که دولت حمایت کند گزارش های متعددی آمد و در دولت مطرح شد. در نهایت تصمیم بر این شد که استفاده از اپلکیشن های آموزشی رایگان گردد. هزینه این کار را دولت تامین می نماید و به اپراتورها می دهد.

اگر عقل در جامعه غالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد

وزیر ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات گفت: بر اساس قانون شبکه ملی اطلاعات زیرساخت کشور است و اینترنت تنها یک خدمت روی این بستر است. اگر فردا اندروید مانند اپلیکیشن ها و بازارهای دیگر ایران را تحریم کند، ما باید حتما جایگزینی داشته باشیم که کسب و کارهای ما دچار مشکل نشوند. کسانی که می گویند اینترنت ملی خائن هستند. عده اندکی می گویند اینترنت باید قطع شوند که این افراد صاحب نفوذ نیستند. فکر می کنم اگر عقل در جامعه قالب باشد، اینترنت قطع نخواهد شد.

او ضمن بیان این مسئله که پهپاد پستی مربوط به تحول دیجیتال شرکت ملی پست است، اضافه نمود: قرار بود پهپادها حمل و نقل وسایل و بار را تا 13 کیلوگرم را انجام بدهند اما بعد از اعلام این خبر، 16 نامه از دستگاه های مختلف دریافت کردم با این مضمون که به شما مجوز انجام این کار را نمی دهیم. یک مسئله ساده بود که با برخوردهای عجیب رو به رو شد. قانون پهپاد روشن است و باید قبل از درخواست از سازمان هواپیمایی به پرواز در بیاید. نمی دانم دلیل مخالفت ها چیست.

جهرمی درباره توئیتی که در مورد محمدرضا شجریان منتشر نموده بود هم گفت: گزارشی برای رئیس جمهور ارسال شد که من نیز آن را دیدم. توئیت من ربطی به فوت آقای شجریان نداشت. موضع من اطلاع رسانی درگذشت استاد شجریان نبود و امیدواریم که هر چه سریع تر بهبود پیدا کند. من از بچگی با ربنای ایشان عظیم شده ام.،ایرنا

پریها: پریها | اخبار، سرگرمی، ورزش، فال، پزشکی، سینما

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5430

به "جهرمی: اینترنت 5G عقب ماندگی اینترنت خانگی را جبران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهرمی: اینترنت 5G عقب ماندگی اینترنت خانگی را جبران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید