خبرخوش برای منتظران همسان سازی ، واگذاری سهام 20 شرکت به تامین اجتماعی در آینده نزدیک

به گزارش پرسینا بلاگ، عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از تصمیم دولت برای پرداخت بخشی از بدهی سازمان تامین اجتماعی در قالب واگذاری سهام 20 شرکت اطلاع داد.

خبرخوش برای منتظران همسان سازی ، واگذاری سهام 20 شرکت به تامین اجتماعی در آینده نزدیک

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایلنا اکبر شوکت با بیان اینکه دولت تصمیم گرفته درصدی از سهام 20 شرکت را به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند، گفت: بنابر تصمیم دولت و توافق با سازمان تامین اجتماعی قرار شد که سهام ها به فروش برسند؛ منابعی هم که از این محل به دست می آید صرف اجرای همسان سازی می گردد.

وی با بیان اینکه این تصمیم باید در هیئت دولت تایید گردد، گفت: باتوجه به اینکه هیئت دولت روزهای چهارشنبه تشکیل جلسه می دهد انتظار داریم که تکلیف واگذاری سهام این 20 شرکت معین گردد. همچنین باتوجه به اینکه پیشنهاد افزایش 21 درصدی مستمری بازنشستگان توسط سازمان به دولت ارسال شده است، انتظار می رود که تکلیف این موضوع هم در جلسه آینده هیات دولت روشن گردد.

عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این 20 شرکت جز شرکت های ارزشمند دولت هستند، گفت: آنها بیشتر شامل معادنِ فلزات و کارخانه جات فراوری فلزات می شوند. فهرست این شرکت ها معین شده است و تنها منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم.

وی با بیان اینکه البته می توان به جای فروش سهام و نقد کردن، آنها را در اختیار بازنشستگان گذاشت، گفت: اینگونه بازنشستگان می توانند از سود سهام بهره مند شوند؛ البته این منوط به توافق کانون های بازنشستگان با سازمان تامین اجتماعی است.

شوکت اضافه نمود: فایده این کار این است که هم بازنشستگان سهام دار می شوند و هم اینکه حجم بزرگی از نقدینگی که ایجاد تورم می نماید وارد اقتصاد نمی گردد؛ ضمن اینکه دولت هم بخشی از بدهی خود را می پردازد؛ بدهی که به حدود دویست و هفتاد هزار میلیارد تومان می رسد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4548

به "خبرخوش برای منتظران همسان سازی ، واگذاری سهام 20 شرکت به تامین اجتماعی در آینده نزدیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرخوش برای منتظران همسان سازی ، واگذاری سهام 20 شرکت به تامین اجتماعی در آینده نزدیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید