خبرنگاران شورای امنیت نشستی درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران ندارد

به گزارش پرسینا بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- رئیس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت تا به امروز برنامه ای برای برگزاری نشست این شورا درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران تحت قطعنامه 2231 در ماه مه وجود ندارد.

خبرنگاران شورای امنیت نشستی درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران ندارد

اسون اورگنسون روز آدینه در نشست خبری خود که برای تشریح برنامه های شورای امنیت در ماه مه به صورت مجازی برگزار گشت، اضافه نمود: تا کنون درخواستی برای تشکیل جلسه درباره ایران داده نشده اما این امکان وجود دارد که هر عضو شورای امنیت در هر زمانی درخواست نشست اضافی داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا چنین حقی را برای استفاده از قطعنامه 2231 به منظور استفاده از مکانیسم ماشه و بازگرداندن قطعنامه های پیشین شورای امنیت علیه ایران دارد، گفت: در این لحظه تمایل ندارم وارد این محدوده قانونی شوم چرا که حقوقدان ها در حال آنالیز این موضوع هستند.

نماینده دائم استونی در سازمان ملل متحد که ریاست این شورا را در این ماه برعهده دارد، ادامه داد: اما ما در تماس نزدیک با همتایان خود از جمله آمریکا هستیم. تا به امروز طرحی ارائه نشده است هرچند که از مقاله نیویورک تایمز در این زمینه آگاهیم.

اورگنسون اضافه نمود: مطمئن هستم که سه کشور اروپایی، آمریکا و همه همتایانم در این مذاکرات، در تماس بسیار نزدیک هستند و ما کوشش می کنیم تا بهترین نتیجه را به دست آوریم.

وی در پاسخ به این سوال که موضع استونی درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی یا اتمام آن هم گفت: نمی خواهم پیش از اتمام مذاکرات، جزئیات موضع استونی را مطرح کنم. اما استونی به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، به طور قدرتمندی از تداوم برجام حمایت می نماید.

نماینده دائم استونی در سازمان ملل متحد اضافه نمود: اینکه ایران چگونه به برجام ادامه دهد و اینکه برجام چگونه تداوم داشته باشد، موضوع جدی است که روی آن کار می گردد.

مقامات آمریکایی در ادعایی جدید مطرح نموده اند که به عنوان عضو مشارکت نماینده در قطعنامه 2231 و نه برجام حق دارند از آنچه حق قانونی خود نامیده اند برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران استفاده نمایند.

ایران با قاطعیت این تفسیر خودخوانده آمریکا را رد نموده است و تاکید دارد آمریکا بر اساس اعلام صریح رئیس جمهوری این کشور، به مشارکت خود در برجام خاتمه داده است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4332

به "خبرنگاران شورای امنیت نشستی درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورای امنیت نشستی درباره تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید