خبر خوش مسکنی برای روستایی ها ، جزئیات اختصاص زمین برای روستاییان مجرد

به گزارش پرسینا بلاگ، معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اولویت وزارت راه و شهرسازی برای ساخت خانه های یک طبقه در کشور گفت: شرایط نهضت ملی مسکن برای روستاییان تعدیل شد. بعلاوه طبق مصوبه در روستاها به افراد مجرد به شرط تأهل و تعهد بنیاد مسکن، زمین به صورت اجاره ای با هزینه صفر اختصاص داده می گردد.

خبر خوش مسکنی برای روستایی ها ، جزئیات اختصاص زمین برای روستاییان مجرد

به گزارش خبرنگاران، هادی عباسی اصل با اشاره به اختیارات تفویض شده وزیر راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن، اظهار کرد: اولویت وزارت راه و شهرسازی یک طبقه سازی است در بحث ساخت خانه های یک طبقه در مجموع هزینه پاگرد و آسانسور و سایر مشاعات کم شده و با وجود افزایش هزینه های زیر بنایی طی محاسبه صورت گرفته، در مجموع هزینه های مردم کاهش می یابد.

وی اضافه نمود: مدیران راه و شهرسازی استان ها برای ساخت مسکن یک طبقه اختیار دارند و این اختیارات در شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت ابلاغ شده و در شهرک های اطراف شیراز نیز پیشنهاد می کنیم مسکن به صورت یک طبقه ساخته شوند.

عباسی با اشاره به جلسه شورای عالی مسکن با حضور معاون اول رئیس جمهور در خصوص تامین زمین در روستاها یادآور شد: در هر روستا 50 تا 100 قطعه زمین 500 متری به طرح هادی از اراضی غیرکشاورزی الحاق خواهد شد.

وی افزود: مکان یابی اراضی 500 متری را بنیاد مسکن در روستاها انجام دهد و بعضی شرایط طرح نهضت ملی مسکن در روستاها برای متقاضیان برداشته شد تا از این طریق جذابیت ایجاد گردد. بعلاوه مصوب شد در روستاها به افراد مجرد به شرط تأهل و تعهد بنیاد مسکن، زمین به صورت اجاره ای با هزینه صفر اختصاص دهد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه با تاکید بر این که خوابگاه نمی سازیم ما برای خانواده مسکن می سازیم، اظهار کرد: با توجه به الحاقات مصوب شده و استفاده از ظرفیت سازمان ملی زمین در بافت های فرسوده می توانیم مسکن یک طبقه ویلایی به صورت کلید به کلید با مسکن در بافت فرسوده تهاتر کنیم.

عباسی با اشاره به رضایت کمتر از پروژه های مسکن مهر در بخش نازک کاری گفت: مردم در بحث نازک کاری خودشان بالا سر کار باشند و پروژه ها مردمی احداث و تکمیل شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8144

به "خبر خوش مسکنی برای روستایی ها ، جزئیات اختصاص زمین برای روستاییان مجرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش مسکنی برای روستایی ها ، جزئیات اختصاص زمین برای روستاییان مجرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید