درخواست آمریکا، استرالیا و ژاپن از کره شمالی برای بازگشت به مذاکرات

به گزارش پرسینا بلاگ، وزرای دفاع آمریکا، استرالیا و ژاپن روزشنبه از کره شمالی درخواست کردند تا به مذاکرات خلع سلاح هسته ای بازگردد.

درخواست آمریکا، استرالیا و ژاپن از کره شمالی برای بازگشت به مذاکرات

پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا با تاکاشی ایوایا وزیر دفاع ژاپن و لیندا رینولدز وزیر دفاع استرالیا در حاشیه نشست امنیتی آسیا در سنگاپور ملاقات کردند.

پیش از نشست سه جانبه در سنگاپور، وزرای دفاع استرالیا و ژاپن نیز گفت وگو دوجانبه ای برگزار نموده و خواهان اقدام مشترک برای جلوگیری از قاچاق کشتی به کشتی کالا به کره شمالی شدند و بر اهمیت همکاری امنیتی دوجانبه تاکید کردند.

سران آمریکا و کره شمالی 22 خرداد 1397 برای اولین بار در سنگاپور ملاقات کردند و بعد از آن دو طرف یک سند کوتاه چهار بندی امضا کردند. آن ها نهم اسفندماه سال گذشته نیز در هانوی پایتخت ویتنام برای دومین بار ملاقات کردند اما این نشست هم بدون نتیجه خاتمه یافت. از دلایل مهم شکست در مذاکرات کره شمالی و آمریکا درخواست های غیرمنطقی و زیاده خواهی واشنگتن از کره شمالی بوده است.

در تاریخ های 14 اردیبهشت و 19 اردیبهشت ماه، پیونگ یانگ موشک های بالستیک کوتاه بردی را دو ماه بعد از عدم موفقیت کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در حصوص توافق در دومین نشست اواخر ماه فوریه خود، مورد آزمایش قرار داد.

کره شمالی موضع فریب کارانه و خودسرانه آمریکا در مذاکرات ویتنام را عامل شکست آن خوانده و تاکید نموده که با این شیوه واشنگتن حتی یک اینچ هم نمی تواند ما را حرکت دهد. رهبر کره شمالی تا خاتمه امسال میلادی به آمریکا مهلت داده تا با تغییر مواضع خود، به میز مذاکره بازگردد.

علیرغم آنکه کیم اخیراً تأکید نموده بود که گام های مثبتی در جهت خلع سلاح اتمی برداشته است، آمریکا تأکید دارد، لغو تحریم های مالی، نیازمند لغو کامل برنامه اتمی پیونگ یانگ است.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند.کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ خاتمه ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2517

به "درخواست آمریکا، استرالیا و ژاپن از کره شمالی برای بازگشت به مذاکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آمریکا، استرالیا و ژاپن از کره شمالی برای بازگشت به مذاکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید