شورای امنیت احتمالا فردا نشستی درباره کشمیر برگزار می کند

به گزارش پرسینا بلاگ، یک منبع دیپلماتیک در سازمان ملل اعلام کرد، به دنبال تایید چین، شورای امنیت احتمالا فردا (جمعه برابر با 16 اوت) نشستی را حول محور وضعیت جامو و کشمیر برگزار خواهد کرد.

شورای امنیت احتمالا فردا نشستی درباره کشمیر برگزار می کند

این منبع دیپلماتیک به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: پس از آنکه چین نیز با تایید درخواست پاکستان خواستار برگزاری یک نشست غیرعلنی درباره وضعیت جامو و کشمیر شد، شورای امنیت احتمالا روز جمعه این نشست را برگزار خواهد کرد.

این منبع اضافه کرد: نمایندگی دایم چین در سازمان ملل با اشاره به نامه ارسال شده از سوی پاکستان از شورای امنیت خواست تا نشست غیرعلنی را درباره وضعیت جامو و کشمیر برگزار کند.

در این نامه آمده است، چین اعتراضی به انجام مذاکراتی در این باره آن هم پشت درهای بسته در پاسخ به درخواست تمام طرف ها ندارد.

دیمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل نیز گفت، مسکو مخالفتی با بررسی تحولات جامو و کشمیر و اینکه این مذاکرات پشت درهای بسته باشد، ندارد.

روز سه شنبه شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در نامه ای خطاب به رئیس شورای امنیت درخواست کرد تا این سازمان نشستی را در خصوص وضعیت جامو و کشمیر برگزار کند. وی در این نامه به تعدادی از نقض های حقوق بشری که مدعی است توسط مقامات هند قبل و بعد از تصمیمشان برای لغو وضعیت خودمختاری کشمیر اجرا شده و همچنین تهدیداتی که این تصمیم و این اقدامات برای صلح و امنیت بین المللی دارند، اشاره کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1116

به "شورای امنیت احتمالا فردا نشستی درباره کشمیر برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت احتمالا فردا نشستی درباره کشمیر برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید