طرح با هم بخوانیم حس اعتماد به نفس را در بچه ها تقویت می نماید

به گزارش پرسینا بلاگ، مرضیه بابایی، مدیر کتابخانه شهدای فردو قم که در بین 35 کتابخانه عمومی برگزیده در سطح کشور به عنوان کتابخانه برگزیده و داوطلب شرکت در طرح با هم بخوانیم انتخاب شده است، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در قم، در ابتدا گفت: کتابخانه شهدای فردو قم در 60 کیلومتری جنوب غربی استان قم در روستای فردو واقع شده است. این کتابخانه در سال 85 تاسیس شده و نام آن به خاطر 118 شهید این روستا به نام شهدای فردو مزین شده است.

طرح با هم بخوانیم حس اعتماد به نفس را در بچه ها تقویت می نماید

وی اضافه کرد: این کتابخانه در دو بخش کودک و بزرگسال مشغول فعالیت است. بخش کودک آن بسیار فعال بوده و اعضای کودک آن با کتابخانه انس گرفته اند و به طور مرتب به کتابخانه مراجعه می نمایند. در بخش کودک فعالیت هایی مثل: جمع خوانی، آموزش کاردستی، آموزش اوریگامی، اجرای نمایش، نشست های مطالعاتی و... صورت می گیرد.

مدیر کتابخانه شهدای فردو قم در رابطه با طرح با هم بخوانیم توضیح داد: این طرح با 20 عنوان کتاب شروع شد. 8 عنوان در کتابخانه و با حضور اعضای طرح (تعداد اعضا 12 نفر و از 9 تا 12 سال) به صورت گروهی مطالعه شد. در انتها مطالعه اعضا به پرسشنامه هایی که برای هر کتاب مد نظر قرار گرفته، پاسخ می دادند و امتیاز دریافت می کردند.

مدیر کتابخانه شهدای فردو قم گفت: 12 عنوان دیگر به صورت امانت به اعضا داده می شد که به صورت انفرادی مطالعه گردد و پس از مطالعه در منزل و پاسخ به پرسشنامه برای استفاده دیگر اعضا به کتابخانه عودت داده می شد و امتیاز کسب می کردند.

بابایی درباره نحوه برگزاری این طرح در کتابخانه شهدای فردو اعلام کرد: جلسات مطالعاتی به صورت منظم و کاملا محبت آمیز برگزار می شد و فعالیت های عملی متناسب با کتاب ها انجام می گرفت، مثلا در کتاب اسرار طبیعت کاشت گیاهان آموزش داده شده بود که ما هم گیاهان متفاوتی را در کتابخانه کاشتیم و از آنها تا مرحله ثمردهی مراقبت کردیم تا به نتیجه دلخواه برسد.

مدیر کتابخانه شهدای فردو با اشاره به مزایای این طرح یادآور شد: برخی از اعضای ما بسیار کم رو بودند و در جمع نمی توانستند ارتباط خوبی برقرار نمایند ولی با اجرای این طرح حس اعتماد به نفس در آنها تقویت شد و من مشاهده کردم عضوی که در ابتدا در بلندخوانی شرکت نمی کرد، به مرور خودش داوطلب خوانش می شد.

وی همچنین تاکید نمود: فکر می کنم به خاطر جو محبت آمیز و گروهی این طرح، حس خوبی از مطالعه به اعضای شرکت نماینده در آن منتقل می شد. درضمن نوع کتاب هایی که انتخاب شده بود، به نظرم بسیار متفکرانه و آگاهانه بود و تاثیر مثبت و سازنده ای بر خواننده می گذاشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 مرداد 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4677

به "طرح با هم بخوانیم حس اعتماد به نفس را در بچه ها تقویت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح با هم بخوانیم حس اعتماد به نفس را در بچه ها تقویت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید