عزتی پاک: از نشان دادن ظرافت های روستا در ادبیات غافلیم، رونی یک پیانو قورت داده را از دست ندهید

به گزارش پرسینا بلاگ، علی اصغر عزتی پاک در گفت وگو با خبرنگاران ، کتاب رونی یک پیانو قورت داده نوشته تیمور آقامحمدی را برای مطالعه در ایام نوروز به مخاطبان پیشنهاد داد و گفت: به نظر من این کتاب، متفاوت است و لایه های مختلفی دارد. درعین حال نویسنده کوشیده خودش را به دنیا نوجوان امروز نزدیک کند و به خواسته نوجوانان امروز و فضایی که در آن زندگی می نمایند احترام بگذارد و سعی نکرده او را به ایام نوجوانی خودش ببرد.

عزتی پاک: از نشان دادن ظرافت های روستا در ادبیات غافلیم، رونی یک پیانو قورت داده را از دست ندهید

وی با اشاره به اینکه رونی یک پیانو قورت داده از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده و برنده چهار لاک پشت پرنده شده، درباره آن شرح داد: این کتاب به فضای مجازی و صندلی خانواده پرداخته و تاثیری که هنر می تواند در شکل گیری شخصیت بچه ها و آرام کردن فضای آن ها و پرکردن بعضی خلاء ها داشته باشد. و همه این ها درمجموع می توانند حس خوبی به بچه ها بدهند. این داستان درعین حال به ارزش های پایدار هم می پردازد حتی گاهی نوجوان ها مثل رونی می توانند در سامان مند کردن خانواده نقش موثری داشته باشند.

چرخ های پنچر

عزتی پاک در ادامه کتاب چرخ های پنچر نوشته مصطفی خرامان را برای مطالعه به نوجوانان معرفی کرد و گفت: داستان این کتاب در روزهای پیش از انقلاب می گذرد و به نقش اجتماعی و سیاسی نوجوانان می پردازد و به آنها می گوید منفعل نباشند و اگر ضروری است کاری برای یاری به بزرگترها انجام دهند و چیزی که حق و درست است را بگویند، دریغ نکنند.

این نویسنده اعلام کرد: علاوه بر این دو کتاب، دارم می رسم جان جان نوشته مهدی کرد فیروزجایی نیز ازکتاب های خوب برای مطالعه در ایام نوروز است. داستان این کتاب در روستا می گذرد. ما هم در حوزه سینما و هم در ادبیات، ادبیات روستایی را تاحدی فراموش نموده ایم و این مساله سبب می گردد علی رغم جذابیت ها و ظرفیت های زیاد زندگی در روستا، انگیزه ماندن در روستا را از ساکنان روستا بگیرد و تمایلشان برای رفتن به شهر را افزایش دهد بلکه دیده شوند. متاسفانه از نشان دادن ظرافت های روستا در ادبیات غافلیم.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6996

به "عزتی پاک: از نشان دادن ظرافت های روستا در ادبیات غافلیم، رونی یک پیانو قورت داده را از دست ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عزتی پاک: از نشان دادن ظرافت های روستا در ادبیات غافلیم، رونی یک پیانو قورت داده را از دست ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید