موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی است، این موزه با انسان سخن می گ

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، مراسم افتتاح موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک امروز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور همراه با مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در محل این کمیته برگزار گردید.

موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی است، این موزه با انسان سخن می گ

خیرمقدم رئیس کمیته ملی المپیک

سیدرضا صالحی امیری ضمن خیر مقدم به حاضران در مراسم افتتاحیه موزه ملی ورزش حضور اسحاق جهانگیری، رئیس شورای شهر، نمایندگان مجلس و وزیر ورزش در این مراسم قدردانی کرد.

موزه ارزش های ملی افتتاح شد

وی با بیان اینکه موزه سرمایه فرهنگی ایران زمین است، ادامه داد: اهداف برای تشکیل موزه متفاوت است، موزه ملی ورزش که امروز افتتاح شد موزه ارزش های ملی است موزه فرهنگ و مرام و اخلاق پهلوانی است.

این موزه با انسان سخت می گوید

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه این موزه سرمایه فرهنگی به حساب می آید، ادامه داد: این موزه بیانگر عرق جبین کسانی است که زحمت کشیدند تا کام ملت شیرین گردد. این موزه نماد اسطوره هایی است که فرزندان ایران زمین به آن افتخار می نمایند. این موزه با انسان سخن می گوید.

جملاتی از زبان موزه

صالحی امیری از صندلی موزه ورزش سخن گفت و ادامه داد: من موزه پیشکسوتانی هستم که کمر آنها خمیده شد تا ملتی سربلند گردد، من موزه جوانانی هستم که برای سربلندی کشور کوشش داشتند، من موزه اخلاق و معرفت و انسانیت و صداقت و راستی هستم.

موزه به ملت ایران تقدیم می گردد

وی خطاب به جهانگیری و دیگر حاضران در مراسم افتتاحیه موزه ورزش گفت: این موزه از این لحظه که افتتاح شد به ملت تقدیم می گردد، مالک اصلی موزه ملت ایران است و بیشترین نقش را در تشکیل آن خود قهرمانان داشتند. در این موزه دو فضای اختصاصی برای ورزشکاران و پیشکسوتان پیش بینی شده تا هر روز بتوانند حضور داشته باشند.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 550

به "موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی است، این موزه با انسان سخن می گ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی ورزش سرمایه فرهنگی است، این موزه با انسان سخن می گ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید