نماندگان مجلس دولت را به پاسخگویی در خصوص سرنوشت ارزهای دولتی موظف کنند

به گزارش پرسینا بلاگ، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایرانی از کنندگان مجلس خواست دولت را به پاسخگویی در خصوص سرنوشت ارزهای دولتی موظف کنند.

نماندگان مجلس دولت را به پاسخگویی در خصوص سرنوشت ارزهای دولتی موظف کنند

رضا طاهری نیک دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه قرائت گزارش تفریغ بودجه توسط رئیس دیوان محاسبات کل کشور طی چند روز اخیر ابهاماتی را به وجود آورده، گفت: طبق آن چیزی که در جدول شماره 8 گزارشات تفریغ بودجه بیان شده است در تاریخ 12 آذر سال 98، 4.8 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی یا به عبارتی همان ارز آقای جهانگیری بدون واردات کالا بین افراد توزیع شده است.

وی اضافه نمود: در واقع چیزی حدود 31 میلیارد دلار ارز تامین شده برای واردات به نرخ دولتی وجود داشته است که تقریباً 15 درصد آن تا آن تاریخ، اصلاً سرنوشت تعیینی نداشته است.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران آقای روحانی به طور مکرر رئیس دولت های نهم و دهم را به بی انضباطی مالی متهم کرده و می کند، اما آیا تعیین نبودن سرنوشت 4.8 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی بی انضباطی مالی نیست؟ گفت: رقم ذکر شده اصلاً مبلغ کمی نیست که حالا مثل یک بنده خدایی بگوییم این همه کار می شود یک مقداری از آن نیز اختلاس بشود، چه عیبی دارد؟

طاهری نیک با بیان اینکه واقعاً جای تعجب دارد که در این شرایط دولت 5 میلیارد دلار از صندوق بین المللی پول درخواست وام می کند، اما چیزی نزدیک به همین مبلغ را از آن طرف گم کرده، اضافه نمود: چه تضمینی وجود دارد این وام نیز اگر چه فعلا هم با کارشکنی دولت تروریست آمریکا، امکان پرداخت آن فراهم نشده به سرنوشت دلار های قبلی دچار نشود؟ آیا این پول باز هم در دست افراد و گروه های خاصی قرار می گیرد و دچار سرنوشت نامعلومی می شود؟!

وی شرح داد: رئیس جمهور و سخنگوی دولت در پاسخ به این ابهامات گفتند که این گزارشات نادرست است و چیزی گم نشده، ولی از طرف دیگر جناب آقای همتی، رئیس بانک مرکزی، این طور بیان کردند که این گزارش مربوط به چهارماه پیش است، و 4.8 میلیارد دلار، الان به 3 میلیارد دلار رسیده است که از این مقدار هم 1.5 میلیارد دلار آن، قرار است در آینده تعیین تکلیف شود، ولی 1.5 میلیارد دلار آن، سرنوشتی نامعلوم داشته که افراد و گروه های مرتبط با این موضوع به سازمان تعزیرات معرفی شده اند. به هر روی این دفاع آقای همتی، یعنی مهر تاییدی بر گزارش دیوان محاسبات که پس از 41 سال، برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی، رئیس جمهور این گزارش را اشتباه و نادرست دانستند. معتقدم3 میلیارد دلار یا حتی 1.5 میلیارد دلار هم به هیچ وجه، مبلغ اندکی نیست که بتوان از آن چشم پوشید.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایرانی با بیان اینکه عدم نظارت بر واردکنندگان و وجود رانت در برخی دستگاه ها باعث شده تا ارزهای دولتی به سرنوشتی که در گزارش رئیس دیوان محاسبات آمده دچار شوند، گفت: دولت نباید به بهانه مبارزه با کرونا در این زمان، از زیر بار سوالات شانه خالی کند و از طرفی کنندگان مجلس نیز به جای پرداختن به برخی حاشیه ها در این روز ها و ارائه طرح دو فوریتی اخیر که هیچ دردی از درد های ملت را کم نمی کند، دولت را موظف به پاسخگویی به این مسائل کنند.

طاهری نیک اضافه نمود: خبر متاثر کننده دیگر اختصاص 2.7 میلیارد دلار به واردات خاک و غذای سگ و گربه و نظایر آن است. واقعاً جای تاسف و تاثر دارد در جامعه ای که هنوز برخی از اشخاص وجود دارند که وضع معیشتی نامناسبی دارند، آیا معیشت سگ و گربه بر معیشت آن ها ترجیح دارد واقعا دولت چه پاسخی برای این سوالات دارد چرا از زیر بار پاسخ دادن به سوالات شانه خالی می کند؟

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4163

به "نماندگان مجلس دولت را به پاسخگویی در خصوص سرنوشت ارزهای دولتی موظف کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماندگان مجلس دولت را به پاسخگویی در خصوص سرنوشت ارزهای دولتی موظف کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید