چگونه یک سفر ایمن داشته باشیم؟

به گزارش پرسینا بلاگ، معید ذهبیون- کارشناس اداره ایمنی و ترافیک :با توجه به این که امسال پایان ماه مبارک رمضان با شروع سفرهای تابستانی مصادف شده است، پیش بینی می شود تعداد سفرها همزمان با عید فطر و روزهای چهاردهم تا هفدهم خرداد در راه های استان افزایش یابد.

چگونه یک سفر ایمن داشته باشیم؟

بنابراین از هم اکنون در حال برنامه ریزی و هماهنگی بین دستگاهی از طریق کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل به عنوان بالاترین مرجع ایمنی راه ها در استان هستیم. در ادامه، نکات مهمی برای آگاهی رانندگانی که به این استان سفر می کند عنوان شده است. آمارها نشان می دهد که با افزایش تردد، تصادفات نیز افزایش می یابد. یکی از دلایل این موضوع حضور رانندگان ناآشنا با شرایط رانندگی در جاده های برون شهری است. به عبارت دیگر، رانندگان به همان شکلی که در داخل شهر رانندگی می کنند در جاده های برون شهری تردد می کنند، غافل از این که شرایط رانندگی در جاده ها متفاوت است. معمولا سرعت خودروها در شهر به نسبت سرعت آن در بیرون از شهر کمتر است و بیشتر تصادفات از نوع خسارتی است.

اما در راه های برون شهری سرعت رانندگی بیشتر و میزان شدت تصادفات بعضا تا 5 برابر بیشتر از تصادفات درون شهری افزایش می یابد. شاید لازم است که بدانید در زمان تصادف سرعت خودرو به صورت آنی به صفر کاهش می یابد و در صورت عدم استفاده از کمربند، سرنشینان خودرو با همان سرعت اولیه به حرکت خود ادامه می دهند و به شدت به سایر سرنشینان و بدنه داخلی خودرو برخورد می کنند.

اگر خودرو در تصادف واژگون شود، سرنشینان بدون کمربند ایمنی به بیرون پرتاب می شوند. سهم ضربه به سر و نبستن کمربند ایمنی در فوت های حاصل از تصادفات بسیار پررنگ است. خواب آلودگی و نداشتن دید کافی ریسک رانندگی را بالا می برد. لازم است رانندگان بدانند که 40 درصد تصادفات در تاریکی شب رخ می دهد. از دلایل این موضوع می توان به خستگی و خواب آلودگی و نداشتن دید کافی برای برخی رانندگان اشاره کرد. امید است رانندگان با استفاده از مجتمع های خدماتی - رفاهی در زمان خستگی و خواب آلودگی یا پارک کردن خودرو در پارکینگ های ایمن پیش بینی شده در راه های استان اصفهان، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، و رعایت نکات ساده ایمنی، سفری ایمن و خاطره انگیز برای خود و عزیزانشان رقم بزنند.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 557

به "چگونه یک سفر ایمن داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک سفر ایمن داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید