کرونا فراوری نفت شیل آمریکا را کُند کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، کاهش قیمت نفت نگرانی تولیدکنندگان نفت و گاز آمریکا را افزایش داده و صنعت شیل آمریکا بر اثر افت شدید قیمت نفت کند شده است.

کرونا فراوری نفت شیل آمریکا را کُند کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اویل پرایس، با کاهش قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت تا کمتر از 45 دلار در هر بشکه به خاطر ترس از ویروس کرونا، نگرانی فراوریکنندگان نفت و گاز آمریکا افزایش یافته است.

به جز منطقه پرمین که فراوری نفت و گاز در آن هنوز رو به رشد است، صنعت شیل آمریکا کند شده است و پرمین هم به زودی به همین سرنوشت دچار می گردد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آخرین گزارش خود از حفاری در این کشور گفت فراوری نفت در 6 منطقه از 7 حوزه عظیم شیل 21 هزار بشکه در روز کاهش یافته است ولی فراوری در حوزه پرمین 39 هزار بشکه در روز افزایش داشته است. این آمار همچنین نشان می دهد رشد فراوری نفت آمریکا در سایر مناطق شیل دیگر بصرفه نیست.

آخرین گزارش فراوری نفت و گاز در 2019 نشان داد که این کاهش فراوری ناگهانی نبوده است، محدودیت های خط لوله هم مانع رشد فراوری نفت آمریکا شده است، حتی با وجود از بین رفتن بعضی از این محدودیت ها، قیمت نفت همچنان رو به کاهش است، این بدان معناست که حفاران نفت و گاز در حوزه های شیل شاهد افزایش فشار اقتصادی خواهند بود و رشد فراوری کندتر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت اسلچلامبرگر گفت انتظار دارد با ادامه کاهش قیمت نفت، رشد فراوری نفت شیل آمریکا در امسال میلادی تا 600 یا 700 هزار بشکه در روز کاهش یابد و در سال آینده به 200 هزار بشکه در روز برسد.

وی همچنین گفت حتی اگر به فناوری های جدیدی در استخراج نفت و گاز با هزینه های پایین تر دست یابند، فراوری نفت شیل آمریکا هرگز رشد قبلی خود را نخواهد داشت و ثابت می ماند.

شرایط فراوری گاز از این هم بدتر است، در حالی که در خصوص نفت مشکل اصلی کاهش تقاضا در چین و ترس از کاهش تقاضا در مناطق دیگر به خاطر گسترش ویروس کرونا است، در خصوص گاز مشکل اصلی افزایش ذخایر است و تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای گاز هم شرایط را بدتر می نماید، تنها راهکار کاهش بیشتر فراوری است یعنی کاری که فراوریکنندگان گاز انجام داده اند.

حفاران شیل در حوزه پرمین و سایر مناطق باید برای کاهش ذخایر گاز، فراوری را کاهش دهند و این کار برای آنها ریسک اقتصادی عظیمی خواهد داشت. حفاران شیل آمریکا یک بار دیگر احتیاج به یک معجزه در قیمت نفت و گاز دارند تا جلوی سقوط آنها را بگیرد.

108+

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3558

به "کرونا فراوری نفت شیل آمریکا را کُند کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا فراوری نفت شیل آمریکا را کُند کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید