کنکور 98، برای رتبه زیر 2 هزار انسانی، باید به چند تست پاسخ داد؟

به گزارش پرسینا بلاگ، کنکور؛ آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد.

کنکور 98، برای رتبه زیر 2 هزار انسانی، باید به چند تست پاسخ داد؟

به گزارش خبرنگار، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید.

در واقع کنکور را می توان ثمره 12 سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع یاری آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چگونه به رتبه زیر 2 هزار ریاضی دست یابیم؟

پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: رتبه زیر 2 هزار منطقه رتبه ای است که به طور متوسط با آن می توان هر رشته ای قبول شد؛ در این مطلب هم تعداد سوال مورد احتیاج هم میانگین درصد، هم مشابه سازی با تراز های آزمون های آزمایشی گفته شده است.

وی ادامه داد: برای دست یابی به رتبه زیر هزار منطقه یک و منطقه 2 میانگین 46 درصد ضروری است؛ می توانید همه درس ها را 46 بزنید، یا اینکه بعضی ها را بیشتر و بعضی را کمتر بزنید؛ اما توجه داشته باشید که ضرایب دروس مهم هستند، برای رسیدن به درصد 46 در هر درس، تعداد سوال مورد احتیاج به صورت زیر است.

این مشاور تحصیلی اضافه نمود: ادبیات 11 تا سوال از 25 سوال، عربی 12 تا سوال از 25 سوال، دینی 11 تا سوال از 25 سوال، زبان 12 تا سوال از 25 سوال، ریاضی 9 سوال از 20 سوال، اقتصاد 7 سوال از 15 سوال، ادبیات تخصصی 13 سوال از 30 سوال، عربی تخصصی 10 سوال از 20 سوال، تاریخ جغرافی 12 سوال از 30 سوال، علوم اجتماعی 10 سوال از 20 سوال، فلسفه و منطق 11 سوال از 25 سوال، روانشناسی 8 سوال از 15 سوال احتیاج است.

کنکور 98| 8 نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور

علاالدینی بیان نمود: برای دست یابی به زیر هزار منطقه منطقه سه تقریبا میانگین درصد 39 درصد ضروری است که برای رسیدن به چنین درصدی تعداد سوال مورد احتیاج در هر درس به صورت زیر است.

وی گفت: ادبیات 10 تا سوال از 25 سوال، عربی 10 تا سوال از 25 سوال، دینی 9 تا سوال از 25 سوال، زبان 9 تا سوال از 25 سوال، ریاضی 8 سوال از 20 سوال، اقتصاد 6 سوال از 15 سوال، ادبیات تخصصی 11 سوال از 30 سوال، عربی تخصصی 8 سوال از 20 سوال، تاریخ جغرافی 9 سوال از 30 سوال، علوم اجتماعی 8 سوال از 20 سوال، فلسفه و منطق 9 سوال از 25 سوال، روانشناسی 6 سوال از 15 سوال احتیاج است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 693

به "کنکور 98، برای رتبه زیر 2 هزار انسانی، باید به چند تست پاسخ داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 98، برای رتبه زیر 2 هزار انسانی، باید به چند تست پاسخ داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید