10 خودروی برتر بنتلی؛ 100 سال افتخار!

به گزارش پرسینا بلاگ، این کمپانی در سال 1919 و دقیقا 100 سال پیش تاسیس شد و اکنون بخش بزرگی از سهم بازار اتومبیل های لوکس را به خود اختصاص داده است.

10 خودروی برتر بنتلی؛ 100 سال افتخار!

فراوریکنندگان زیادی در دنیا هستند که تاریخ و سابقه زیادی در بحث عرضه و توسعه اتومبیل های گوناگون دارند. اما تعداد کمی از آن ها در حد و اندازه کمپانی بنتلی بوده و برخی از آن ها آرزوی داشتن تاریخ باشکوه و غنی بنتلی را دارند. بنتلی در همان روز های نخست به سراغ انواع و اقسام وسایل نقلیه موتوری رفت و اتومبیل هایی لوکس و ویژه را به فراوری رساند.

این کمپانی در سال 1919 و دقیقا 100 سال پیش تاسیس شد و اکنون بخش بزرگی از سهم بازار اتومبیل های لوکس را به خود اختصاص داده است. حال ما می خواهیم که شما را با 10 اتومبیل برتر و زیبای بنتلی آشنا نموده و شما را به قلب تاریخ غنی و پر افتخار بنتلی ببریم.

بنتلی هونادیرِس (Bentley Hunaudières)

شاید شما تاکنون نام هونادیرِس را نشنیده باشید؛ اما باید بدانید که این یک اتومبیل فوق العاده است! هونادیرِس هرگز عرضه عمومی نشد و تنها یک نمونه از آن ساخته شده است. تنها نمونه هونادیرِس نظر بسیاری از علاقه مندان را به خود جلب نموده بود و همه کارشناسان، طراحی خاص و جسورانه آن را تحسین کردند.

زیرا بنتلی یک فراوریکننده لوکس بود و ساخت هونادیرِس را باید حرکتی شجاعانه دانست. ظاهر این اتومبیل کمی عجیب بود و به همین خاطر هرگز در بازار های دنیای عرضه نشد؛ اما موجب شد که بنتلی گام هایی جدی برداشته و به فکر فراوری اتومبیل هایی اسپرت تر بیفتد.

بنتلی بنتایگا (Bentley Bentayga)

هونادیرِس همه چیز را تغییر داد و باعث شد که بنتلی استراتژی خود را در بازار تغییر دهد؛ بنابراین بنتلی به فکر فراوری یک اتومبیل SUV افتاد و مدل بنتایگا را برای رقابت با کمپانی های رولزرویس، پورشه و مرسدس بنز عرضه کرد. بنتلی باز هم یک انتخاب جسورانه کرد و این بار برخلاف هونادیرِس و شکست پروژه فراوری و عرضه آن، مدل بنتایگا کاملا پیروز بود و فروش بسیار خوبی داشت. بنتلی در این محصول از توان پیشرانه 6 لیتری V. 12 با قدرت 600 اسب بخار استفاده نموده است.

بنتلی توربو آر (Bentley Turbo R)

بنتلی در اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 تصمیمی عجیب گرفت و پیشرانه مولسان را به توربوشارژ مجهز کرد تا از آن در اتومبیلی جدید به نام توربو آر استفاده کند. این اقدام بنتلی با استقبال مشتریانش روبرو شد و توربو آر به شهرت فراوانی رسید. بنتلی توربو آر بسیار سریع بود و از پیشرانه V. 8 توربو استفاده می کرد. ب

دنه آن بسیار سبک بود و استقبال از آن باعث شد که مدل های توربو RT، S. و R. جدید هم به فراوری برسند. امروزه قیمت تقریبی توربو آر حدود 20 هزار دلار بوده و باید آن را یک اتومبیل اسپرت، لوکس و کلاسیک بدانیم.

بنتلی 8 لیتر (Bentley 8 Liter)

بنتلی 8 لیتر در سال 1930 عرضه شد و بسیاری از مردم با خود می گویند که خوش بحال کسانی که در فیلم هایی مانند ایندیانا جونز حضور داشته و سواری با آن را تجربه نموده اند! 8 لیتر به سبک اتومبیل های دهه 30 ساخته شده و کابینی بزرگ، رنگی تیره و جلو پنجره ای عظیم دارد.

این اتومبیل زیبا در دوران رکود بزرگ مالی به فراوری رسید و به همین دلیل بنتلی توان فروش آن را نداشت؛ بنابراین بنتلی تنها صد دستگاه از مدل 8 لیتر را به فراوری رساند و آن ها را فقط با قیمت 1850 پوند فروخت. اکنون قیمت 8 لیتر بیش از 100 هزار دلار بوده و برخی از نسخه های آن میلیون ها دلار ارزش دارند. پس هرکسی توان خرید 8 لیتر را نداشته و امروزه از آن به عنوان یک اثر هنری یاد می گردد.

بنتلی فلایینگ اسپار (Bentley Flying Spur)

فلایینگ اسپار در سال 2005 به فراوری رسیده و با استقبال مشتریان بنتلی روبرو شد. پیروزیت فلایینگ اسپار به حدی بود که امروزه نیز کمپانی بنتلی آن را فراوری می نماید. فلایینگ اسپار نسخه ای از سدان محبوب کانتیننتال جی تی بوده و عملکردی مشابه با آن دارد.

نسل اول فلایینگ اسپار فروش خوبی داشت و بنتلی تا سال 2013 تغییری در آن ایجاد نکرد. نسل جدید این اتومبیل چهره خشن تری داشته و ظاهرا بنتلی در سال 2020 حداکثر سرعت فلایینگ اسپار را به بیش از 207 مایل در ساعت می رساند.

بنتلی آرنیج تی (Bentley Arnage T)

هواداران شبکه بی بی سی و برنامه تخته گاز قطعا با آرنیج تی آشنا هستند. این اتومبیل در سال 2009 میزبان جرمی کلارکسون بود و در نقد و آنالیز برنامه تخته گاز درخشید. آرنیج نتیجه خرید بنتلی توسط گروه فولکس واگن بوده و آلمانی ها آن را در خط مقدم نبرد با بهترین اتومبیل های دنیا قرار داده اند.

فولکس واگن با یاری بنتلی آرنیج تی، تقریبا همانند دکتر جکیل و آقای هاید عمل می نماید [رمانی از رابرت لوییس استیونسون]؛ زیرا شخصیت آن ها کاملا با یکدیگر در تضاد است. آرنیج تی آرام و بی صدا بوده و یک اسب بازی خوب برای گردش و تفریح است!

بنتلی مولسان (Bentley Mulsanne)

چه چیزی با اتومبیلی همانند رولزرویس فانتوم یا مثل آن برابر است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است که نگاهی به بنتلی مولسان بی اندازید؛ زیرا این اتومبیل رقیب مستقیم محصولات رده بالا و درجه یک کمپانی رولزرویس است.

مولسان یکی از گران ترین اتومبیل های بنتلی بوده و برای خرید آن باید بین 270 تا 350 هزار دلار پرداخت کنید. اگر به دنبال تجملات هستید؛ مطمئنا مولسان تمام معیار های لازم را داشته و به عنوان یک لیموزین شخصی به شما خدمت می نماید.

برکین بلوئر 1929 (1929 Birkin Blower)

برخی اوقات ایده های روی کاغذ وقتی به واقعیت نزدیک می شوند؛ نتیجه ای عکس داشته و پیروزیت آمیز نیستند. این داستان برکین بلوئر بود که در سال 1929 معرفی گردید و با وجود قدرت فوق العاده خود در مسابقات تاریخی لمانز پیروز عمل نکرد و هرگز به پیروزی نرسید. برکین بلوئر هم اتومبیلی مسابقه ای بود و هم ساختاری مجلل داشت. اما در هیچ مسابقه ای به پیروزی نرسید. ولی این ها اصلا اهمیت ندارد؛ زیرا در سال های اخیر یک نمونه از آن به قیمت میلیون ها دلار فروخته شد.

بنتلی اسپید 8 (Bentley Speed 8)

برای مدت زمانی کوتاه کمپانی بنتلی دوباره به مسابقات لمانز برگشت. در آن موقع بنتلی تصمیم گرفت که از تجربه خود استفاده نموده و اتومبیلی پروتوتایپ را برای مسابقات لمانز به نام اسپید 8 به فراوری برساند. اسپید 8 باعث شد که بنتلی پس از 70 سال دوباره به مسابقات لمانز بازگردد.

اتومبیل اسپید 8 از سال 2001 تا سال 2003 مشغول رقابت بود و هر سال پیروز به کسب مقام اول می شد. این بازگشتی پیروزمندانه برای بنتلی بود و آن ها ثابت کردند که هنوز یکی از غول های بزرگ اتومبیل سازی دنیا هستند.

بنتلی کانتیننتال جی تی (Bentley Continental GT)

فناوری جدید و برخی از اختراعات شگفت انگیز باعث می شوند که محصولاتی انقلابی از طرف خودروسازان بزرگ دنیا به فراوری رسیده و روانه بازار شوند. بنتلی دقیقا با کانتیننتال جی تی مجموعه ای از نوآوری، چهره زیبا و عملکرد خیره کننده را راهی بازار نموده و برای تمام رقبای خود خط و نشان کشیده است.

کانتیننتال جی تی در صورت استفاده از پیشرانه W. 12 توانی بیشتر از 600 اسب بخار دارد. کانتیننتال جی تی اتومبیلی لوکس و راحت بوده و یکی از بهترین اتومبیل های دنیا است.

منبع: hotcars

ترجمه: امین نقی زاده

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: فرادید
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1352

به "10 خودروی برتر بنتلی؛ 100 سال افتخار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 خودروی برتر بنتلی؛ 100 سال افتخار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید