آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

به گزارش پرسینا بلاگ به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در دیدار با امیر سرتیپ خلبان حبیبی، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در محل این پژوهشگاه، گفت: رویکرد پژوهشگاه فضایی ایران، کاربردی کردن فناوری فضایی و قراردادن این فناوری ها در سبد مصرف صنایع است.

آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش

وی به تشریح فعالیت های پژوهشگاه فضایی در حوزه طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی و سنجشی، خدمات فضاپایه، پیشران ها، توسعه فناوری های فضایی و ایجاد زیرساخت های آزمایشگاهی پرداخت و گفت: رویکرد ما این است که دانش و فناوری فضایی را کاربردی کنیم تا بخش های مختلف صنعتی کشور بتوانند از این فناوری ها استفاده کنند.

صمیمی اضافه نمود: اکنون، برخی از محصولات این پژوهشگاه در مرحله تجاری سازی قرار گرفته است و بدین جهت با بخش های دولتی و خصوصی در مذاکره هستیم تا از این دستاوردها در داخل استفاده بهینه شود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اظهار آمادگی این پژوهشگاه در انجام تعاملات و همکاری های مشترک با نیروی هوایی در حوزه علوم و فناوری فضایی، شرح داد: این همکاری باعث هم افزایی نیروها و امکانات شده و کارها با سرعت و کیفیت بهتری به انجام می رسد.

در این جلسه، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز گفت: فعالیت هایی که در پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده های آن در عرصه فضایی اجرا شده، برای پیشبرد فعالیت های فضایی کشور ارزشمند و موثر است و این فرماندهی از این همکاری ها استقبال کرده و پیگیر انجام آن است.

وی از دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و مرکز آزمون و یکپارچه سازی بازدید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4392

به "آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی پژوهشگاه فضایی برای همکاری مشترک با نیروی هوایی ارتش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید