آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها مذاکره با تهران را غیرممکن کند

به گزارش پرسینا بلاگ، محمد جواد ظریف، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی جی تی ان چین گفت: آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها علیه ایران، مذاکره با تهران را غیرممکن کند.

آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها مذاکره با تهران را غیرممکن کند

به گزارش ایرنا، ظریف در مصاحبه با این شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان چین که امروز یکشنبه منتشر شد، توضیح داد: ایالات متحده آمریکا گزینه های خود را از دست داده است، فشار حداکثری کار نمی کند.

در این گزارش آمده است؛ آمریکا روز آدینه در پی حملات هفته گذشته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که مقامات ریاض و آمریکا، تهران را در بروز آن متهم کردند با اعمال دور دیگری از تحریم ها علیه ایران، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی این کشور مورد تحریم واقع شدند.

این تلویزیون چینی می افزاید ایران منکر دخالت در این حملات است که فراوری نفت عربستان سعودی، بزرگترین صادر کننده نفت دنیا را نصف کرد. جنبش حوثی های یمن مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

گزارش می افزاید در میانه تنش های ایران با آمریکا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفت و گو با سی جی تی ان از اقدامات جدید واشنگتن انتقاد نموده است.

ظریف در این مصاحبه اقدامات جدید آمریکا علیه ایران را زیر سوال برد و گفت ایران پس از تحریم های قبلی ایالات متحده پیروز به تثبیت اقتصاد خود شده است.

وزیر خارجه ایران اضافه نمود: اقدامات آمریکا حذف تحریم ها را سخت نموده است آنها می خواهند مذاکرات را غیرممکن سازند می خواهند یک تغییر را غیرممکن سازند حذف تحریم ها برای ترامپ و جانشین وی بسیار سخت خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1587

به "آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها مذاکره با تهران را غیرممکن کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا می خواهد با اعمال تحریم ها مذاکره با تهران را غیرممکن کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید