استفاده از عایق صوتی ایرانی در پروژه ساخت هتل

به گزارش پرسینا بلاگ، تهران - خبرنگاران - یک شرکت نانویی کشورمان اقدام به استفاده از یک عایق صوتی نانویی ساخت داخل در پروژه ساختمانی یک هتل کرد که این عایق یکی از محصولاتی است که در برنامه نانومچ به عنوان طرح برتر شناخته شد و مورد حمایت نهاده شد.

استفاده از عایق صوتی ایرانی در پروژه ساخت هتل

به گزارش روز چهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، محصول عایق صوتی نانویی زهرا مزروعی فارغ التحصیل دکتری نساجی از دانشگاه صنعتی اصفهان که در دوره چهارم به عنوان یکی از طرح های پیروز نانومچ معرفی گردید، با پشتیبانی یک شرکت سرمایه گذار وارد راستا تجاری سازی شد طوریکه این فناوری در حال حاضر به مرحله فراوری انبوه رسیده است.

این عایق صوتی نانویی که پیش از این به صورت نیمه صنعتی فراوری شده بود، اخیرا به دلیل قیمت پایین و کیفیت مناسب برای عایق کاری کف پوش هتلی در منطقه 22 تهران مورد استفاده قرار گرفته و تاکنون بیش از 25 هزار مترمربع از این عایق به عنوان کف پوش در این پروژه استفاده شده است.

حامد فریدونی، سرپرست این پروژه در شرکت سرمایه گذار می گوید: تا پیش از این، از عایق های صوتی وارداتی استفاده می کردیم، بعد از آشنایی با این محصول نانویی شرکت نگین رز سپاهان، تست هایی روی آن انجام شد و پس از اطمینان از عملکرد این محصول، خرید و استفاده از این عایق نانویی در پروژه ساخت هتل کلید خورد.

وی می افزاید: یکی از دلایل جایگزینی این عایق با عایق وارداتی، قیمت پایین آن بود طوری که قیمت این عایق نانویی نصف محصولات مشابه خارجی است. همچنین عملکرد این عایق در آزمایش های ما تایید شده و تاییدیه فنی مرکز تحقیقات مسکن را نیز دارا است.

زهرا مزروعی طراح این عایق صوتی نانویی نیز درخصوص اقدامات اخیر برای حفظ مالکیت فکری این فناوری می گوید:این فناوری پیش از این در دفتر اختراعات USPTO فایل شده و در حال حاضر در راستا ثبت در دفتر اختراعات آمریکا و چین است.

وی می افزاید: این عایق صوتی توسط مرکز تحقیقات مسکن مورد ارزیابی فنی قرار گرفته و گواهی فنی توسط این مرکز به عایق صوتی نانویی اعطاء شده است.

این عایق نانویی نتیجه پروژه دکتری خانم مزروعی در دانشکده نساجی دانشگاه اصفهان است. این پروژه دانشجویی تحت نظارت دکتر اکبر خدامی، هئیت علمی دانشکده نساجی دانشگاه اصفهان اجرا شده است.

علمی ** 1836 **1485

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 560

به "استفاده از عایق صوتی ایرانی در پروژه ساخت هتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از عایق صوتی ایرانی در پروژه ساخت هتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید