اعتراض ایران به توطئه های آمریکا علیه ایران

به گزارش پرسینا بلاگ، در پی اظهارات تحریک آمیز چندی پیش مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا علیه ملت ایران، کشورمان خواهان محکومیت این اظهارات غیرمسئولانه شد.

اعتراض ایران به توطئه های آمریکا علیه ایران

به گزارش پرسینا بلاگ، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به این سازمان، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا که طی آن ملت ایران را به قحطی تهدید نموده بود، اعلام نموده است، این گونه اظهارات بخشی از سیاست های آمریکا برای اعمال فشار و تهدیدی عملی برای به راه انداختن جنگ اقتصادی علیه مردم ایران است.

در این نامه که به امضای اسحاق آل حبیب سفیر کشورمان در سازمان ملل به رئیس شورای امنیت و دبیرکل این سازمان ارسال شد، آمده است: این گونه اقدامات به مثابه مجازات جمعی یک ملت و مصداق بارز نقض اصول بنیادین حقوق بین الملل است.

همچنین در این نامه با اشاره به این که اعمال مجدد تحریم های آمریکا، مانع دسترسی مردم ایران به نیازمندی های اساسی از قبیل دارو و لوازم پزشکی و درمانی می گردد، این گونه اقدامات را از نمونه های بارز جنایات علیه بشریت دانسته است.

در این نامه اعلام شده است: اقدام آمریکا در اعمال مجدد تحریم های یک جانبه خود علیه ملت ایران، نقض تعهدات این کشور تحت برجام، قطعنامه 2231 شورای امنیت و حکم دیوان بین المللی دادگستری است.

بر اساس مفاد این نامه، این گونه اظهارات، نشانه دیگری است از این که سیاست زورگویانه آمریکا هیچ حد و مرز و اصولی نمی شناسد به گونه ای که این کشور حاضر است علاوه بر مجازات ملت ایران، سایر کشورها را نیز تنبیه کند.

در نامه نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل تأکید شده است: همان گونه که ایران طی 40 سال گذشته در مقابل زورگوئی ها و اقدامات غیرقانونی آمریکا مقاومت نموده، در مقابل سیاست های غلط اخیر این کشور نیز مقاومت نموده و سربلند خواهد شد.

در این نامه آمده است: سازمان ملل و اعضای آن باید این گونه اظهارات زورمدارانه مقامات آمریکائی را محکوم نموده و با ایستادگی در مقابل این سیاست ها که بنیادهای سازمان ملل و چندجانبه گرایی را تهدید می نمایند، آمریکا را به خاطر سیاست ها و اقدامات غیرمسئولانه اش مسئول بشناسند و آن را وادار نمایند به اصول و اهداف سازمان ملل پایبند باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 39

به "اعتراض ایران به توطئه های آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض ایران به توطئه های آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید