کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان؛ سفری شگفت انگیز و به یادماندنی

به گزارش پرسینا بلاگ، همانطور که می دانید هر کشوری مرز معین دارد و بدون اجازه نمی توان وارد حریم آن کشور شد. برای وارد شدن به کشورها باید از قبل اجازه صادر کرد، چه برای سفر کاری و چه سفر تفریحی. برای اجازه دریافت احتیاج به پاسپورت داریم که حکم هویت ما را دارد. در سال 2018 از طریق پاسپوت ایران به 42 کشور دنیا می توانستیم سفر کنیم، که از این تعداد کشورها 12 کشور به صورت رایگان برای ایران ویزا صادر می نمایند و 30 کشور دیگر در هنگام وارد شدن به کشور آنها ویزا را صادر می نمایند. در این مطلب قرار است اطلاعاتی در زمینه کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان؛ سفری شگفت انگیز و به یادماندنی

برای وارد شدن به خاک بسیاری از کشورها ضروری است مراحل قانونی انجام گیرد و این مستلزم انتظار شما در زمان طولانی برای دریافت ویزا است. ممکن است بعضی از کشورها به دلایل کم شدن توانایی اقتصادی، حساسیت سیاسی و گاه بدون هیچ دلیلی ویزا صادر ننمایند، با توجه به این شرایط سفر کردن بدون دریافت کردن ویزا راحت تر خواهد بود. شما می توانید بجای گذراندن مراحل دریافت ویزا با در دست داشتن گذرنامه می توانید به راحتی به کشورهای دیگر سفر کنید.

در این مطلب مختصری از کشورهایی که ایرانیان بدون ویزا می توانند به آنجا سفر نمایند را معرفی خواهیم کرد.

لیستی از کشورهای بدون ویزا

کشورهای بدون ویزا در آسیا

ارمنستان 90 روز

مالزی 14 روز

ترکیه 90 روز

گرجستان 45 روز

کشورهای بدون ویزا در اقیانوسیه برای ایرانیان

ایالات فدرال میکرونزی 30 روز

جزایر کوک

نیووی

کشورهای بدون ویزا در کارائیب

دومینیکا 21 روز

هائیتی 90 روز

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در قاره آمریکا

اکوادور 90 روز

ونزوئلا 15 روز

صدور ویزا به محض ورود

برای سفر به بعضی از کشورها در زمان ورود باید اقدام به اخذ ویزا کنید در لیست زیر کشورهای بدون ویزا هستند که در فرودگاه اقدام به صدور ویزا می گردد.

ویزای فرودگاهی کشورهای آسیا

کامبوج 30 روز

نپال 90 روز

جمهوری آذربایجان 30 روز

سریلانکا 30 روز

لبنان 30 روز

مالدیو 30 روز

تیمور شرقی 30 روز

سوریه 30 روز

ویزای فرودگاهی کشورهای آفریقایی

جمهوری بنین

جیبوتی

ماداگاسکار 90 روز

کیپ ورد

گینه بیسائو 90 روز

موریتانی

مجمع الجزایز قمر

کنیا 90 روز

موزامبیک 30 روز

رواندا

تانزانیا 90 روز

زیمباوه

سیشل 90 روز

توگو 7 روز

اوگاندا

سواقتصادی

کشورهای ملزم به اخذ ویزای الکترونیک

بعضی از کشورهای بدون ویزا برای سهولت در سفر گردشگران ایرانی صادر کردن ویزا را به صورت آنلاین انجام می دهند.

آنتیگوآ و باربودا 30 روزه

کنیا 90 روزه

گابن

سریلانکا 30 روزه

لسوتو

سنت کیتس و نویس

نیوزلند

سائوتومه و پرنیسیپ

زامبیا

ویزای فرودگاهی کشورهای اقیانوسیه

پالائو 30 روزه

ساموآ 60 روزه

تووالو 30 روزه

کشورهای بدون ویزا در قاره آمریکا

بولیوی 30 روزه

کشورهای اروپایی بدون ویزا برای دارندگان پاسپورت ایرانی

ترکیه

ترکیه که در همسایگی ایران واقع شده است و ایرانی ها می توانند بدو احتیاج به ویزا به این کشور سفر نمایند. تور ترکیه که در نوع خود بی نظیر است با داشتن شهرهای توریستی استانبول، آنتالیا و کوش آداسی در بین مسافران بیشترین محبوبیت را دارد. ایرانیان بدون داشتن ویزا 90 روز می توانند در ترکیه اقامت داشته باشند و به شهرهای مختلف آن سفر نمایند. طبیعت زیبای ترکیه مجذوب نماینده که از دیدن آن سیر نخواهید شد. دریایی زیبا از سواحل دریای سیاه تا سواحل ماسه ای دریای مدیترانه که زیبایی های ترکیه را بیشتر به نمایش گذاشته و چشمان را خیره به خود میکند.

ترکیه آثار تاریخی بسیاری دارد شهرهای بی نظیر و شهر استانبول که معرکه است. غذاهای ترکیه بسیار لذیذ و حلال هستند از جمله کباب ترکی که طعمی بیاد ماندنی دارد. برای اقامت در ترکیه هتل های لوکس و سوپر لوکس وجود داشته و همچنین اقامت گاه هایی که ارزان هستند. همانطور که می دانید چندی پیش ترکیه جزو قاره اروپا به شمار می آید اما از نظر جغرافیایی در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است.

ارمنستان

ارمنستان جزء کشورهایی است که ایرانیان بدون ویزا می توانند به آنجا سفر نمایند. ارمنستان در شمال ایران واقع شده است و در سالهای گذشته برای رفتن به آن 10 میلیون دلار برای ویزای باید پرداخت می شد. اکنون برای رفتن به ارمنستان احتیاج به اخذ ویزا نیست و شما می توانید با پاسپورت به ارمنستان سفر کنید. زبان مردم ارمنستان ارمنی و کمی هم به زبان های روسی و انگلیسی صحبت می نمایند. ایروان پایتخت ارمنستان یکی از زیباترین شهر هایی است که چشم هر مسافری را خیره می نماید. ارمنستان از نظر جغرافیایی در قاره آسیا قرار گرفته ولی به دلیل سیاست ها ارمنستان را جزء اروپا می دانند.

گرجستان

گرجستان هم از جمله کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان بوده که می توانند به آنجا سفر نمایند. ایرانیان برای سفرهای خارجی خود این کشور را انتخاب می نمایند، چون از نظر گردشگری بسیار محبوب است. شما می توانید با پاسپورت در گرجستان 45 روز اقامت داشته باشید. پایتخت کشور گرجستان تفلیس می باشد که با داشتن جاذبه گردشگری زیبایش دلتان قصد دارد بارها و بارها به این شهر سفر کنید. زبان این کشور گرجی است و کمی هم به زبان روسی و انگلیسی مسلط هستند. گرجستان به دلیل سیاست های خارجی جزء اروپا قرار گرفته اما از نظر جغرافیایی در قاره آسیا و اروپا است.

قبرس شاقتصادی

اگر قصد سفر به قبرس شاقتصادی دارید برای این سفر احتیاج به ویزا نخواهید داشت، قبرس شاقتصادی از جمله کشورهای بدون ویزا است که می توان به آنجا سفر کرد. مدت زمانی که می توانید در قبرس بدون ویزا اقامت کنید 90 روز است. هزینه های سفر و زندگی در قبرس مناسب بوده و با واحد پول قبرس لیر ترکیه کار می نمایند. جزیره قبرس یکی از مکان های بسیار جذاب و هیجان انگیز است که در جهان بسیار مشهور می باشد. قسمت شاقتصادی قبرس جذابیت و جادویی بی نظیر دارد، حتما برایتان جذاب و خاطره انگیز خواهد بود. قبرس شاقتصادی که در جزیره قبرس، و در قسمت شما شرقی مدیترانه واقع شد، بعد از جزیره سیسیلس و ساردینا پهناورترین جزیره دریای مدیترانه شناخته شده اشت.

آندورا

آندورا که در اروپا واقع شده است، ایرنیان بدون ویزا می توانند به آنجا سفر می نمایند. این کشور در بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار گرفته و برای هیچ کشوری در جهان اخذ ویزا ندارد و وارد شدن برای همه آزاد می باشد. نکته قابل ذکر برای سفر به آندورا اینست که باید به صورت زمینی سفر کرد، و در اینصورت باید از کشورهای فرانسه و اسپانیا گذر کنید، که خود نیز مستلزم داشتن ویزای شینگن است.

کشورهای اروپایی با شرایط ویزا در بدو ورود یا ویزای فرودگاهی برای ایرانیان

روسیه

روسیه از جمله کشورهای بدون ویزا است که برای وارد شدن به آن احتیاج به اخذ ویزا نیست. روسیه جزء کشورهای اروپایی محسوب می گردد با توجه به اینکه قسمت اعظمی از این کشور در آسیا واقع شده است. شما باید برای دریافت ویزا به سفارت این کشور مراجعه کنید و یا اینکه به وسیله آژانس های مسافرتی ویزای روسیه را تهیه کنید. مردم روسیه در حد کم به زبان انگلیسی مسلط هستند و شما بایستی برای سفر به روسیه کمی زبان روسی آموزش ببینید تا در آنجا با مشکل روبرو نشوید.

سفارت روسیه: تهران، خیابان نوفل لوشاتو، شماره 39 ساعت کاری یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 الی 5 بعد از ظهر

نخجوان

نخجوان در لیست کشورهای بدون ویزا است که ایرانیان می توانند در زمان ورود به نخجوان اقدام به دریافت ویزا نمایند. هنگامی که به کشور نخجوان سفر می کنید وقتی که به مرز آذربایجان می رسید 10 یورو باید پرداخت گردد تا ویزای مربوطه را دریافت کنید. در نخجوان به مدت 15 روز بیشتر نمی توانید اقامت داشته باشید. اگر بخواهید به باکو و آذربایجان هم بروید باید ویزای جداگانه داشته باشید.

آذربایجان

آذربایجان که متعلق به دو قاره اروپا و آسیا می باشد، از جمله کشور هایی محسوب می گردد که با مراجعه به سفارت و یا به وسیله آژانس مسافرتی ویزا تهیه کنید. کشور آذربایجان این امکان را فراهم نموده است تا مسافران به وسیله الکترونیکی اقدام به اخذ ویزا نمایند. شما می توانید با مراجعه به سایتEViSA.gv.az/en فرم های مربوطه را پر کنید و با پرداخت هزینه 20 دلار در مدت زمان 3 روز ویزای آذربایجان را دریافت خواهید کرد.

قزاقستان

قزاقستان از جمله کشورهای بدون ویزا است که دارای قانون خاص برای سفر بوده و سفر کردن به آن سخت می باشد. قزاقستان نه در ایران سایت دارد و نه جوابگوی تماس ها می باشد. برای تهیه ویزای قزاقستان تنها به وسیله آژانس های مسافرتی می توانید اقدام کنید. قزاقستان هم در اروپا واقع شده است و هم در آسیا ولی از نظر سیاسی جزء اروپا واقع شده است. ساعت کار سفارت قزاقستان در تهران روزهای یکشنبه و سهشنبه و چهارشنبه است.

کشورهای بدون ویزا هستند که به راحتی می توان به آنجا سفر کرد و در ایران دارای سفارت هستند و به راحتی می توانید ویزا اخذ کنید. این کشورها عبارتند ار: کرواسی، رومانی، بلغارستان و قبرس که کشورهای اروپایی هستند و عضو شنگن نمی باشند و شما یکی از ویزای این کشورها را داشته باشید می توانید به سه کشور دیگر هم سفر کنید. البته کشور قبرس و بلغارستان دارای وبسایت هستند و به راحتی با مراجعه به سایت می توانید اقدام لازم برای اخذ ویزا را مطالعه کنید.

2+

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: دلتابان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 5960

به "کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان؛ سفری شگفت انگیز و به یادماندنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان؛ سفری شگفت انگیز و به یادماندنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید