اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی برای توسعه گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه

به گزارش پرسینا بلاگ، دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی آمادگی صددرصدی خود را برای توسعه گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه اعلام کردند.

اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی برای توسعه گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی، در سومین جلسه سامان دهی سواحل دریاچه ارومیه که روز پنجشنبه 10 مرداد 98 برگزار گردید، رضا حسینی معاون امور مالی و منابع انسانی با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری سواحل دریاچه ارومیه گفت :خوشبختانه از سال گذشته براساس بارش های باران و اقدامات ستاد احیا، تراز آب دریاچه ارومیه بالا رفته و این موضوع موجب جذب گردشگران تابستانی شده است.

او توضیح داد: شنا در دریاچه ارومیه برای مسافران بسیار لذتبخش است و باید شرایط را برای استفاده همشهریان و مسافران بهتر از قبل کنیم.

حسینی تاکید نمود: استان آذربایجان غربی دارای پتاسیل فراوان گردشگری است و دریاچه ارومیه یکی از این آن ها به شمار می رود، بنابراین دستگاه های اجرایی باید اهتمام ویژه برای سامان دهی سواحل آن داشته باشند.

پیمان آرامون معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز با اشاره به ظرفیت های گردشگری دریاچه ارومیه گفت: شرایط برای بهره برداری بخش خصوصی از فرصت های گردشگری دریاچه ارومیه مهیاست و آژانس های مسافرتی با برگزاری تورهای گردشگری زمینه را برای بهره مندی از سواحل این دریاچه فراهم نمایند.

او توضیح داد: هرچند دغدغه ما ایجاد فضاهایی برای استفاده بهینه خانواده ها از دریاچه ارومیه است و دستگاه های ذیربط اقدامات خوبی را آغاز نموده اند، اما باید هماهنگی های لازم زیست محیطی را نیز در نظر بگیریم.

در این جلسه دستگاه های اداره کل میراث فرهنگی، سازمان همیاری، شهرداری، فرماندار و اداره کل محیط زیست استان اقدامات خود را در زمینه سامان دهی سواحل دریاچه ارومیه تشریح کردند.

در خاتمه جلسه مقرر شد، سایت پلان های سرمایه گذاری در این سواحل توسط معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی تهیه گردد، اداره کل میراث فرهنگی استان در سواحل گورچین قلعه، فرمانداری در حاشیه جاده شهید کلانتری و شهرداری ارومیه در سواحل چی چست با هماهنگی اداره کل محیط زیست اقدامات خود را برای سامان دهی سواحل چندگانه دریاچه ارومیه انجام داده و گزارش اقدامات خود را به معاونت امور مالی و منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی گزارش دهند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1141

به "اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی برای توسعه گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی برای توسعه گردشگری در سواحل دریاچه ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید