اقدام جدید قوه قضاییه برای تماس های تلفنی زندانیان

به گزارش پرسینا بلاگ، سخنگوی قوه قضائیه گفت: اقدام جدیدی در سازمان زندان ها در این زمینه شروع و نرم افزاری جدیدی تهیه شده است که طی آن به زندانیان گفته شده که شماره خانواده و بستگان در این سامانه ثبت گردد و آن ها صرفا با شماره هایی که در سامانه ثبت شده می توانند تماس بگیرند؛ این کار اقدامی در جهت به حداقل رساندن عوارض تماس است.

اقدام جدید قوه قضاییه برای تماس های تلفنی زندانیان

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین اسماعیلی درباره سطح حفاظت در زندان ها، اظهار کرد: تماس تلفنی از زندان با خانواده و بستگان از جمله امکاناتی است که در نظام جمهوری اسلامی ایران برای زندانیان ایجاد و این فرصت فراهم شده که آن ها بتوانند از زندان با خانواده و بستگانشان تماس بگیرند و احوالپرس آن ها باشند.

وی با بیان اینکه ما در فرآیند مکالمه زندانیان با خارج از زندان؛ محتوای مکالمات را تایید و کنترل نمی کنیم، توضیح داد: منتها بعضی از زندانیان از این طریق مباردت به کلاهبرداری می کردند و برای جلوگیری از کلاهبرداری این افراد شیاد، در سامانه تماس تلفنی زندانیان یک پیغام صوتی کار گذاشته شد که در فواصل تعیین پیغام صوتی با مضمون (مخاطب محترم تماس گیرنده از زندان-نام زندان- با شما تماس می گیرد) اعلام می گردد.

اسماعیلی گفت: ما محتوای مکالمه را کنترل نمی کنیم، فرد زندانی با خانواده صحبت می نماید و ضمناً صحبت، صوت در آن طرف خط و از سوی خانواده ضبط می گردد و صوت را در فضای مجازی و بخش های مختلف قرار می دهند.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: اقدام جدیدی در سازمان زندان ها در این زمینه شروع شده است و نرم افزاری جدیدی تهیه شده است و طی آن به زندانیان گفته شده که شماره خانواده و بستگان در این سامانه ثبت گردد و آن ها صرفا با شماره هایی که در سامانه ثبت شده می توانند تماس بگیرند؛ این کار اقدامی در جهت به حداقل رساندن عوارض تماس است.

وی اضافه نمود: اینگونه نیست که بگوییم اصل تماس با خارج از زندان ممنوع است و زندانیان حق تماس ندارند، گاهی بعضی زندانیان در حین تماس با اعضای خانواده در کنار احوالپرسی، مطالب غیرواقعی و ادعاهای بی ربطی را مطرح می نمایند که این موضوعات در خارج از زندان ضبط می گردد و در اختیار مراکزی که مدنظر آن زندانیان است برای بازنشر در فضای مجازی قرار داده می گردد.

اسماعیلی توضیح داد: نسبت به بعضی از زندانیانی که تحت قرار هستند و جرم های سنگین انجام داده اند و برابر آیین نامه سازمان زندان ها نمی توانند از این تماس ها استفاده نمایند، بعضا روبرو با این بودیم که به طرق مختلف و غیرمجاز تلفن همراه را وارد زندان ها کردند و از این طریق تماس برقرار نموده اند که این موضوع هم در دستور کار قرار گرفته است و جدیت لازم انجام می گردد.

سخنگوی قوه قضائیه در انتها خاطر نشان کرد: نفس تماس تلفنی با خارج از زندان به وسیله تلفن هایی که در اختیار زندانیان است یک امر کاملا رایج در نظام زندانبانی است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2064

به "اقدام جدید قوه قضاییه برای تماس های تلفنی زندانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام جدید قوه قضاییه برای تماس های تلفنی زندانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید