ایران- ژاپن، انتقام از سامورایی ها در بازی نخست لیگ ملتها

به گزارش پرسینا بلاگ، تیم ملی والیبال ایران از جمعه هفت خردادماه در رقابتهای لیگ ملت های والیبال به مصاف حریفان خود خواهد رفت و باید در اولین رقابت مقابل ژاپن بازی کند.

ایران- ژاپن، انتقام از سامورایی ها در بازی نخست لیگ ملتها

به گزارش خبرنگاران، ملی پوشان والیبال ایران در اولین دور از مسابقات لیگ ملت های 2021 والیبال به مصاف ژاپن خواهد رفت. این رقابت جمعه 7 خرداد از ساعت 15.30 آغاز خواهد شد.

لیگ ملت های 2021 والیبال در حالی آغاز خواهد شد که ژاپن یک رقیب جدی برای ایران در المپیک به شمار می آید. ملی پوشان ژاپنی به دلیل اینکه میزبان المپیک توکیو هستند، جزو اولین تیم هایی بودند که اردوی آماده سازی خود را برپا کردند. ژاپنی ها با بازی تدارکاتی پا به این رقابتها خواهند گذاشت چرا که آنها در رقابت هایی با عنوان شبیه سازی المپیک به مصاف چین رفتند و پیروز شدند به پیروزی برسند؛ این درحالی است که بازی تدارکاتی ایران به دلیل شیوع کرونا و با نظر ولادیمیر آلکنو لغو شد.

بازی اول ایران با تیم ملی ژاپن حساسیت خاص خود را دارد چرا که این تیم هم گروه ایران در رقابت های المپیک است. همواره رقابتهای اول در هر تورنمنتی غیر قابل پیش بینی دنبال می گردد. اگر هر تیم بتواند با پیروزی بازی ها را آغاز کند قطعا در ادامه رقابتها می تواند با افزایش روحیه به پیروزیت های بیشتری دست پیدا کند.

ولادیمیر آلکنو سرمربی روسی والیبال ایران قرار است اولین محک جدی خود را با والیبال ایران پشت سر بگذارد. او معتقد است که بازی های اول در هر تورنمنت خاص بوده و نمی توان نتیجه را از قبل پیش بینی کرد.

ایران که در رده هشتم جهان قرار گرفته است به مصاف ژاپن رده نهمی خواهد رفت. ژاپن به دلیل میزبان بودن رقابت های المپیک تمام سعی و تلاش خود را کرده تا بهترین تیمش را آماده کند؛ از این جهت ژاپن می تواند حریف جدی برای والیبال ایران باشد.

ایران که در المپیک همگروه ژاپن، لهستان، ایتالیا، کانادا و ونزوئلا است برای آماده سازی و هماهنگی بیشتر برای المپیک در این رقابت ها حضور پیدا کرده است. آلکنو پیش از حضور در این رقابتها گفته بود که نتیجه در لیگ ملت ها برایش مهم نیست چرا که تیم والیبال ایران هدف بزرگتری دارد و آن هدف پیروزیت در المپیک است. البته اخلاق آلکنو به گونه ای است که این مربی از شکست متنفر بوده و پس از باخت به شدت عصبی می گردد. این سرمربی حتی حاضر نیست در رقابتهای تدارکاتی شکست بخورد و به همین دلیل می توان گفت که آلکنو نیم نگاهی هم به سکوی این رقابتها دارد.

به نظر می آید این سرمربی روسی که کارنامه بسیار درخشانی در والیبال دارد، به راحتی از سکوی لیگ ملت ها هم نمی گذرد؛ هر چند که او اعلام کرده که بازی های لیگ ملت ها جنبه تدارکانی دارد.

البته آلکنو می داند که نباید به تیم های آسیایی مخصوصا ژاپن ببازد چرا که انتظارات مردم ایران از والیبال بسیار زیاد بوده و پیروزی برابر تیم های آسیایی جزو حداقلی ها برای اهالی این رشته به حساب می آید.

ژاپن هم در سال های اخیر رشد داشته به طوری که سرمربی لهستان در مصاحبه ای اعلام کرده بود که ژاپن به تیمی قدرتمند تبدیل شده و معقتد بود ژاپن از گروهش در المپیک صعود خواهد کرد. قطعا این اظهار نظر نشان می دهد که والیبال ژاپن سرمایه گذاری کرده و طبق نتایج به دست آمده می توان گفت که این تیم در راستا صعودی خود پیروز بوده است.

آخرین بازی ایران و ژاپن به سال 2019 بر می گردد، جایی که ایران شکست را متحمل شد. ملی پوشان ایران در مهرماه سال 98 در نهمین بازی خود در جام جهانی والیبال به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه سه بر یک مغلوب گردید. ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، پوریا یلی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، پوریا فیاضی، میلاد عبادی پور و محمدرضا حضرت پور روانه میدان کرده بود که بازی را به ژاپن واگذار کرد.

البته گفتنی است ایران از ابتدا به دلیل غیبت سید محمد موسوی، با ترکیب ناقص در این مسابقات شرکت کرده بود، با مصدومیت فرهاد قائمی و امیر غفور، در عمل فقط 11 بازیکن برای این مسابقه داشت که دو نفر از آنها هم لیبرو بودند و همین موضوع کار را بسیار مشکل کرده بود.

این شکست تلنگری به ملی پوشان والیبال بود چرا که توقعات به گونه ای بود که تیم ملی ایران باید با ترکیب دوم خود به راحتی از پس حریفان آسیایی بر آید.

ملی پوشان ایران در 10 بازی اخیر خود مقابل تیم ژاپن، به هفت پیروزی و سه شکست دست یافته اند. شکست های ایران در سال های 2015 (رقابت های قهرمانی آسیا)، 2018 (لیگ ملت ها) و 2019 (جام جهانی) به ثبت رسیده است.

شکست ایران مقابل ژاپن در سال های اخیر نگرانی هایی را به وجود آورده چرا که مسئولان ژاپنی برای مسابقات المپیک با یک برنامه ریزی دقیق کار را جلو برده اند.

تقابل 7 بازی اخیر ایران مقابل ژاپن:

ردیف عنوان رقابت ها نتیجه
1 جام جهانی 2019

ایران1 - 3 ژاپن

2 لیگ ملت های 2019

ایران 3 -0 ژاپن

3 لیگ ملت های 2018

ایران 1 - 3ژاپن

4

جام کنفدراسیون والیبال آسیا 2016

ایران3 - 2ژاپن

5

جام کنفدراسیون والیبال آسیا 2016

ایران3 - 0ژاپن

6 بازی های المپیک 2016

ایران3 - 1 ژاپن

7 جام جهانی 2015

ایران 3- 2 ژاپن

ملی پوشان ایران درحالی در این مسابقات توپ خواهند زد که در 10 بازی رسمی اخیر خود به 7 پیروزی برابر چین، کره جنوبی، قزاقستان، چین تایپه، آرژانتین و تونس رسیده و مقابل ژاپن، لهستان و ایتالیا تن به شکست داده اند.

ملی پوشان ژاپن هم در 10 بازی اخیر خود به 7 پیروزی مقابل کانادا، ایران، مصر، روسیه، استرالیا، آرژانتین و تونس دست یافته و مقابل تیمهای برزیل، آمریکا و لهستان مغلوب گردیده اند.

یوجی نیشیدا پشت خط زن و ستاره تیم ملی والیبال ژاپن که از ناحیه مچ پای راست دچار مصدومیت شده غایب احتمالی این رقابت است. این بازیکن که برای تیم ملی ژاپن مهره ارزشمندی به حساب می آید، پس از دفاع و هنگام فرود دچار مصدومیت شدید می گردد و از ادامه بازی ها کنار می رود. پس از عکس برداری های اجرا شده معین شد که این ستاره ژاپنی برای حضور در رقابت های المپیک مسئله ای ندارد.

مربی ژاپنی 24 ساعت بعد از این مصدومیت در خصوص شرایط این بازیکن گفت: نیشیدا شکستگی ندارد و برای ریکاوری این بازیکن تدابیری اندیشیده شده تا در اسرع وقت بهبودی پیدا کند. پس از بهبودی، او می تواند همراه دیگر ملی پوشان ژاپن راهی بازی های المپیک گردد.

در مصاحبه های اجرا شده در خصوص شرایط این بازیکن برای حضور در لیگ ملت ها هیچ اظهار نظری نشده و به نظر می رسد که مربیان ژاپنی تصمیم گرفته اند که به این بازیکن در لیگ ملت ها استراحت دهند.

تیم ملی ژاپن (17 نفر دعوت شده اند) :

پاسور ها: ماساکی اویا، فوجی، سکیتا

پشت خط زن ها: شیمیزو، نیشیدا، اوتاکه

سرعتی زن ها: اونودرا، یاماووچی، هاکو ری، کنتارو تاکاهاشی

قدرتی زن ها: ایشیکاوا، فوکوزاوا، اوتسوکا، تاکاناشی، ران تاکاهاشی

لیبرو ها: یاماموتو، اوگاوا

هدایت ژاپنی ها را یوئیجی ناکاگائیچی برعهده خواهد داشت.

تیم ملی ایران (17 نفر دعوت شده اند) :

پاسور ها: سعید معروف، محمد طاهر وادی

پشت خط زن ها: امیر غفور، صابر کاظمی، بردیا سعادت

قدرتی زن ها: میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی

سرعتی زن ها : سید محمد موسوی، مسعود غلامی، علی شفیعی، علی اصغر مجرد، رضا عابدینی

لیبرو ها :محمدرضا حضرت پور، آرمان صالحی

هدایت ایران را ولادیمیر آلکنو بر عهده خواهد داشت.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7275

به "ایران- ژاپن، انتقام از سامورایی ها در بازی نخست لیگ ملتها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران- ژاپن، انتقام از سامورایی ها در بازی نخست لیگ ملتها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید