بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می دهیم

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، توانایی ساخت هواپیما و تعمیر و نگهداری هواپیمای تجاری دو روی سکه صنعت هوایی هستند. همه کشورهایی که صنعت توسعه یافته و پیشرفته هوایی دارند، این دو وجه مهم را در کنار هم دیده و به آن پرداخته اند. در ایران هم که پیش از انقلاب یک واردکننده صرف بود اقداماتی برای بومی سازی این صنعت در روزهای جنگ شروع شد. تداوم این کوشش ها به سال 99 رسید. سالی که توسط ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی قرار است در کشور شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می دهیم

توسعه صنعت تعمیرات اساسی هواپیما در کشور یکی از پروژه های ملی است که مورد توجه متولیان این حوزه قرار گرفته است. هرچند که این صنعت رو به رشد جهانی در ایران چندان مجال توسعه نداشته و در این سال ها نتوانسته در صندلی درستی بایستد. اما به مدد توان دانش بنیان های جوان کشورمان قرار است، امسال را با خبرهای خوبی در این حوزه به اتمام برسانیم.

کاری که با توجه به تحریم های موجود و عدم سرویس دهی های بین المللی برای ایران یک ضرورت انکارناپذیر است و چاره ای جز تامین نیازهای داخلی با توانمندی های بومی نداریم. این مهم ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی را بر آن داشت تا با استفاده از ظرفیت های دانش بنیانی در کشور، امکان تعمیر و نگهداری هواپیمای تجاری در کشور را فراهم کند.

این صنعت رو به رشد جهانی، بازار گسترده و سوددهی هم دارد که می تواند به رونق مالی کشور و کاهش ارزبری هم یاری کند.

منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی گفت: یکی از مهم ترین اولویت های امسال این ستاد روی توسعه این صنعت متمرکز است و برای تحقق آن از شرکت های دانش بنیان، شتاب دهنده ها و متخصصان داخلی بهره می گیرند.

وی با تأکید بر اینکه بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می دهیم، اضافه نمود: این صنعت سودآوری زیادی برای کشور دارد و با توجه به ظرفیت ها و توانمندی هایی که در داخل کشور وجود دارد می توانیم در این حوزه به خودکفایی برسیم و اقتصاد کشور را هم توسعه دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4014

به "بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار داخلی صنعت تعمیر و نگهداری هواپیما را رونق می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید