باکس آفیس؛ پوکمون ها وارد صحنه شدند

به گزارش پرسینا بلاگ، فیلم انتقام جویان: خاتمه بازی کمپانی دیزنی کمی بیشتر از حد انتظار تحلیل گران در سه روز آخر هفته افت داشت. اما هنوز هم با اختلاف توانسته صندلی صدر جدول را از آن خودش کند. به دنبالش یک فیلم رکوردشکن دیگر هم داریم: فیلم پوکمون: کارآگاه پیکاچو فیلمی بود که این هفته اکران شد و یک رکورد جدید در سینما ثبت کرد. این پرفروش ترین فیلمی است که از روی یک بازی ویدیویی اقتباس شده. در همین حین که برادران وارنر با پوکمون: کارآگاه پیکاچو جزو برنده های باکس آفیس این هفته بودند فیلم فریب کاری (The Hustle) هم بالاتر از حد انتظار ظاهر شد.

باکس آفیس؛ پوکمون ها وارد صحنه شدند

فیلم های پومز (Poms) و تالکین هم رقابت نزدیکی با هم داشتند تا در اولین هفته اکران شان بتوانند پیروز ظاهر شوند.

انتقام جویان: خاتمه بازی با فروش نزدیک به 63 میلیون دلار برای سومین هفته متوالی در صدر جدول پرفروش ها نهاده شد. حالا درآمد این فیلم فقط از گیشه های سینمای آمریکا در عرض مدت اکرانش به 723.5 میلیون دلار رسیده است. انتقام جویان: خاتمه بازی سومین فیلمی است که توانسته فروش اش را در گیشه های داخلی سینمای آمریکا به بیش از 700 میلیون دلار برساند و تبدیل به سومین فیلم پرفروش داخل گیشه سینماهای آمریکا در طول تاریخ شده است.

در بازارهای دنیای انتقام جویان: خاتمه بازی به درآمدش 102.3 میلیون دلار دیگر افزود و در حال حاضر مجموع فروش آن به 2.855 میلیارد دلار با احتساب فروش آمریکا و بازارهای خارجی رسیده است. فیلم همچنان در صندلی دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما در بازارهای بین المللی واقع شده است و رقابتش با آواتار روز به روز نزدیکتر می شود. در حال حاضر اختلاف بین این دو فیلم فقط 302 میلیون دلار است.

پوکمون: کارآگاه پیکاچو با فروش تقریبی 58 میلیون دلار محصول برادران وارنر در رتبه دوم ایستاده است. این انیمیشن کمدی اکشن اقتباسی از یک بازی ویدیویی به همین نام است که سال 2016 به شدت فراگیر شد. فیلم حالا صاحب بزرگترین افتتاحیه سینما برای فیلمی است که از روی یک بازی ویدیویی اقتباس شده است. پیش تر این رتبه در اختیار فیلم لارا کرافت: مهاجم مقبره محصول سال 2001 با فروش 47.7 میلیون دلاری بود. علاوه بر این تماشاگران آنقدر فیلم را دوست داشتند که در سایت سینمااسکور به آن امتیاز A- دادند. این ششمین بار درتاریخ سینماست که فیلمی اقتباسی از یک بازی ویدیویی پیروز می شود امتیازی بالاتر از B در سایت سینمااسکور از مخاطبانش بگیرد. در حقیقت سه امتیاز A قبلی متعلق به سه فیلم دیگر پوکمون برادران وارنر است و دو تای دیگر هم به فیلم های مورتال کامبت (mortal combat) و رمپیج (Rampage) برمی شود.

اگر بخواهیم برای فیلم پوکمون: کارآگاه پیکاچو پیش بینی انجام بدهیم و اگر فیلم قرار باشد پا جای پای دو اقتباس قبلی این بازی ویدیویی بگذارد احتمالا به فروشی بین 145 تا 165 میلیون دلار باید فکر کرد. ما درباره فیلمی حرف می زنیم که امکان دارد خیلی زود تبدیل به پرفروش ترین فیلم اقتباسی از روی بازی های ویدیویی در تاریخ سینما شود.

داستان فیلم در دنیای اتفاق می افتد که مردم پوکمون ها را جمع می نمایند تا در جنگ ها و مبارزات شرکت نمایند. این وسط پسری پا پیش می گذارد که با پیکاچو صحبت می نماید و دلش می خواهد کارآگاه شود. رایان رینولدز صداپیشه نقش کارآگاه پیکاچوست و منتقدان برخلاف تماشاگران فیلم را نپسندیدند و امتیاز 52 از 100 را به آن داده اند.

پیتر دبروج منتقد ورایتی درباره فیلم نوشته است: اگر چه فیلم کاملا با بازی اش همراه است (به جز چند مورد که پیچش های فیلمنامه ای واضحی هستند) داستان کارآگاه پیکاچو حتی ذره ای هم به یک انیمیشن اکشن نزدیک نمی شود. حتی کیفیت انیمیشن کامپیوتری اش هم نسبت به انتظاری که مردم از یک اکشن دارند افت نموده است. برای آنهایی که علاقه چندانی به دنیا پوکمون نداشته اند که فیلم اصلا جذابیتی به همراه نخواهد داشت.

در بازارهای بین المللی فیلم پوکمون: کارآگاه پیکاچو به فروش تقریبی 103 میلیون دلار رسید. فقط 13 میلیون دلار از فروش فیلم مربوط به ژاپن بوده است. بهترین بازار فیلم البته چین بوده که در آن نزدیک به 41 میلیون دلار فروش داشته است. در رتبه بعد انگلستان با 6.6 میلیون دلار فروش داشته است. بازار اصلی مهم بعدی روسیه است که فیلم تا چند روز آینده در آن اکران می شود.

فیلم فریب کاری هم با فروش تقریبی 13.5 میلیون دلار در رده سوم جدول فروش نهاده شد. که البته فراتر از حد انتظار ظاهر شد. کمدی بازسازی شده ای که آن هاتاوی و ریبل ویلسون در آن بازی می نمایند. مخاطبان روز افتتاحیه به فیلم در سینمااسکور امتیاز B داده اند. 72 درصد مخاطبان فیلم را زنان تشکیل می دادند و 66 درصد از آنها زیر 35 سال داشتند.

در بازارهای بین المللی فیلم در 35 کشور اکران شد و 13.7 میلیون دلار فروخت که پیشتاز آنها روسیه با 2.4 میلیون دلار بوده است. افتتاحیه فیلم در آلمان هم 1.8 میلیون دلار بود. فیلم از هفته آینده در فرانسه و برزیل هم اکران می شود.

فیلم داستان دو زن هنرمند مکار است. یکی از آنها گرانقیمت و فرهنگی تر است و دیگری کارهای ارزان قیمت می نماید ولی در حال حاضر جفت شان یک نقشه دارند.

فیلم از نظر منتقدان تقریبا مزخرف ارزیابی شده و امتیاز 36 از 100 را به آن داده اند. منتقد پلی لیست گفته که این فیلم احمقانه است و مخاطبش را آنقدر دست کم گرفته که انگار فرض می نماید حتی آنها از فیلم هم احمق ترند! فیلمی که حتی بازیگرانش هم نمی توانند کاری برایش انجام بدهند. فیلمی که هیچ چیزش درست کار نمی نماید.

فیلم مزاحم سونی بهتر از انتظارها ظاهر شد و توانست در دومین هفته اکرانش در رتبه چهارم جدول قرار بگیرد. فیلم فقط 39 درصد افت فروش داشت و بعد از ده روز فروش آن در سینماهای آمریکا به 21 میلیون دلار رسیده است.

درنهایت فیلم لانگ شات هم در هفته دوم اکرانش توانست جزو پنج فیلم پرفروش قرار بگیرد. افت فروش فیلم جاناتان لوین 37 درصد بود.

خارج از پنج فیلم پرفروش اول جدول پومز را داشتیم که در 2750 سالن سینما اکران شد و توانست فقط 5.1 میلیون دلار بفروشد. این دومین هفته متوالی است که کمپانی STX ناامید می شود. هفته پیش عروسک های زشت کمتر از حد انتظار آنها ظاهر شد و این هفته فیلم پومز.

پومز از طرف تماشاگران امتیاز B+ را در سایت سینمااسکور دریافت نموده است. 75 درصد مخاطبان آن زنان بوده اند و 85 درصد تماشاگران بیش از 25 سال داشتند.

منتقدان هم از این کمدی ساخته زارا هاینس بیزار هستند و امتیاز 37 از 100 را به آن داده اند. فیلمی که دایان کیتون در آن بازی می نماید.

این کمدی درباره گروهی از زنان است که قبلا لیدرهای گروه های دختران قبل از مسابقات ورزشی بودند و حالا بازنشسته شده اند ولی می خواهند نشان بدهند که برای هیچ کاری هیچ وقت دیر نیست.

منتقد نیویورک تایمز گفته که این ترکیبی ناخوشایند از ویژگی های بیمارگونه و حماقت است. و اگر این فیلم بهترین پیشنهاد هالیوود به این زنان است خب تقصیر بازیگران نیست که خواسته اند در این فیلم بازی نمایند اما استودیوها و فیلمنامه نویسان باید ساخت چنین فیلم هایی را متوقف نمایند.

فیلم تالکین دیزنی توانست بین ده فیلم پرفروش قرار بگیرد. فیلمی که قرار بود با یک اکران محدود کارش را آغاز کند. این فیلم داستان جی.آر.آر تالکین نویسنده بزرگ بریتانیایی و نویسنده کتاب های ارباب حلقه ها است. فیلم به سال های اول او در دانشگاه اشاره دارد که دوستی، عشق و الهامات هنرمندانه را پیدا کرد. نیکولاس هولت و لی لی کالینز بازیگران فیلم هستند.

منتقدان به آن امتیاز 48 از 100 را داده اند. کلا فیلم های پرفروش این هفته آثار ضعیفی بوده اند. منتقدان می گویند فیلم تالکین روایت جاه طلبانه ای دارد اما درنهایت پیروز نمی شود از آن قاب مرسوم فیلم های بیوگرافیک بیرون بیاید.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
انتقام جویان: خاتمه بازی 3 63.1 723.5
پوکمون: کارآگاه پیکاچو 1 58 58
فریب کاری 1 13.5 13.5
مزاحم 2 6.6 21
لانگ شات 2 6.1 19.7
پومز 1 5.1 5.1
عروسک های زشت 2 3.9 14.3
شکافتن 4 2.5 37.1
تالکین 1 2.2 2.2
کاپیتان مارول 10 1.8 423.8

باکس آفیس هفته گذشته:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 503

به "باکس آفیس؛ پوکمون ها وارد صحنه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس؛ پوکمون ها وارد صحنه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید