بهترین کشورهای دنیا در 2021

به گزارش پرسینا بلاگ، به رسم چندین ساله، وبسایت usnews فهرست برترین کشورهای دنیا را که با همکاری شرکت BAV و دانشگاه پنسیلوانیا صورت داده بود منتشر کرد. فهرست سالیانه این سایت معتبر بوده و پس از انتشار توسط نشریات، در خبرگزاری و سایت های معتبر دیگر پوشش داده می گردد. یکی از دلایل اعتبار این فهرست، جامعه آماری بالای آن است که سبب می گردد نتیجه دقیقی تری حاصل گردد. برای تعیین کردن بهترین کشور دنیا در سال 2021 بیش از 17.000 نفر شرکت کننده با 78 ملیت مختلف نقش داشتند.

بهترین کشورهای دنیا در 2021

در این آمار، 76 شاخصه وجود داشت که هر کدام برای توصیف کشور و یک جامعه پیروز به کار گرفته شدند. به عبارتی شرکت نمایندگان به طور انفرادی برای هر کشور امتیازی در آن 76 شاخصه، مشخص کردند و هر چه یک کشور به طور میانگین در یکی از شاخصه ها، امتیاز بهتری نسبت به دیگری داشته باشد، صندلی بهتری پیدا می نماید. پس از به دست آوردن آمار اولیه از شرکت نمایندگان، این اطلاعات وارد فرآیندهای بعدی مانند هم پایه سازی قرار می گرفت تا آمار به دست آمده در ابعاد دنیای مقیاس پذیر باشند.

شاخصه هایی که در انتخاب بهترین کشورها دنیا دخیل بودند

این آمار بر اساس 10 فاکتور اصلی: 1. طبیعت، 2. چابکی، 3. تاثیرات فرهنگی، 4.کارآفرینی، 5. تاریخ، 6. اقتصاد رو به جلو، 7. مناسب بودن برای سرمایه گذاری 8. قدرت، 9. کیفیت زندگی، 10. هدف اجتماعی تقسیم می شوند. هر کدام از این موارد دارای چندین زیر مجموعه هستند که مجموعا 76 فاکتور متفاوت را ایجاد می نمایند. برای مثال کیفیت زندگی شامل 9 زیر مجموعه قدرت خرید، بازار کار مناسب، اقتصاد پایدار، میانگین درآمد بالا، امنیت، نظام آموزشی توسعه یافته و... می گردد. شاخصه چابکی نیز به ویژگی های تطبیق پذیری یک کشور با شرایط جدید گفته می گردد. برای مثال کشورهایی که اقتصاد خود را در شرایط بحرانی کرونا توانسته اند در حالت پایدار خوبی حفظ نمایند از شاخصه چابکی بالایی برخوردار هستند.

پس از معرفی ده کشور برتر دنیا در سال 2021 که در مجموع این 76 فاکتور بیشترین امتیاز را کسب نموده اند، به معرفی کشورهایی می پردازیم که به صورت واحد تنها در یکی از 10 شاخصه دارای بالاترین امتیاز هستند.

15 کشور برتر سال 2021

کانادا

ژاپن

آلمان

سوئیس

استرالیا

آمریکا

نیوزلند

بریتانیا

سوئد

هلند

فرانسه

دانمارک

نروژ

سنگاپور

کره جنوبی

چگونه کانادا به عنوان بهترین کشور دنیا شناخته شد؟

کانادا برای نخستین بار در آمار به عنوان بهترین کشور دنیا شناخته شد و صندلی سوئیس را در سال گذشته از آن خود کرد. اگر بخواهیم نگاه دقیق تری به امتیاز شاخصه های کانادا بیاندازیم متوجه خواهیم شد لزوما این کشور از هر لحاظ یک کشور ایده ال نبوده و تنها در بخش های بخصوصی امتیاز بالایی کسب نموده است. برای مثال کانادا از نظر داشتن تاریخ غنی تنها 0.6 امتیاز کسب کرد که در میان تمامی 76 شاخصه بدترین امتیاز را شامل می گردد (نهایت امتیاز هر شاخصه 100 است). همچنین آب و هوای کانادا در شاخصه طبیعت 13.3 امتیاز، نقش و اثر گذاری بر فرهنگ ها در شاخصه تاثیرات فرهنگی 10.0 امتیاز، از نظر داشتن ارتش قدرتمند در شاخصه قدرت 4.4 امتیاز و از نظر ارزانی در شاخصه کیفیت زندگی 7.7 امتیاز کسب نموده است که در این موارد از ضعیف ترین ها به شمار می رود.

اما در عوض کشور کانادا در موارد مختلفی از شاخصه های کیفیت زندگی نظیر داشتن بازار کار خوب، ثبات مالی، ثبات سیاسی، محیط خانوادگی محبت آمیز، امنیت، نظام آموزشی توسعه یافته و سیستم بهداشتی پیشرفته امتیاز بیش از 95 را در هر یک کسب نموده است. همچنین از نظر اهداف اجتماعی که برای نخستین بار به عنوان یک شاخصه اصلی در این آمار گیری درنظر گرفته شده بود امتیازهای بسیار بالایی در مجموع دریافت کرد. برای مثال کانادا از نظر اهمیت حقوق بشر، پایبندی به عدالت اجتماعی، برابری نژادی، آزادی دینی و احترام به حقوق مالک بیش از 99 امتیاز در هر یک کسب نموده است.

ده شاخصه اصلی و امتیازات کانادا

معرفی بهترین کشورهای 2021 در هر شاخصه

بهترین کشورها از نظره طبیعت: 1. برزیل، 2.ایتالیا 3. اسپانیا

بهترین کشورها از نظر چابکی: 1. آمریکا، 2. استرالیا 3. کانادا

بهترین کشورها از نظر تاثیرات فرهنگی: 1. ایتالیا، 2. فرانسه، 3.آمریکا

بهترین کشورها از نظر کارآفرینی: 1. ژاپن، 2.آلمان، 3.آمریکا

بهترین کشورها از نظر تاریخ: 1. اسپانیا، 2. ایتالیا، 3.یونان

بهترین کشورها از نظر اقتصاد رو به جلو: 1. امارات، 2.هند، 3. مصر

بهترین کشورها از نظر مناسب بودن برای سرمایه گذاری: 1. سوئیس، 2.پاناما، 3.کانادا

بهترین کشورها از نظر قدرت و نفوذ: 1.آمریکا، 2.چین، 3.روسیه

بهترین کشورها از نظر کیفیت زندگی: 1.کانادا، 2.دانمارک 3.سوئد

بهترین کشورها از نظر اهداف اجتماعی: 1.کانادا، 2.دانمارک، 3.نیوزلند

شاخصه کارآفرینی و زیر مجموعه های ژاپن به همراه امتیازات آن

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 7176

به "بهترین کشورهای دنیا در 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین کشورهای دنیا در 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید