بایدن در 4 ایالت از ترامپ پیشی گرفت

به گزارش پرسینا بلاگ، نتایج تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد، جو بایدن در چهار ایالت کلیدی آمریکا که در انتخابات 2016 نقشی معین کننده داشته، از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

بایدن در 4 ایالت از ترامپ پیشی گرفت

به گزارش تارنمای شبکه سی ان ان، نظرسنجی جدید ایپسوس-رویترز نشان می دهد جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا از دونالد ترامپ پیشی گرفته و آرای او 45 در برابر 39 درصد است.

بایدن در حال حاضر در ایالت های مهم و کلیدی مانند فلوریدا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین پیشتاز است.

این ایالت ها در سال 2016 بیشترین حمایت را از جمهوری خواستار و ترامپ داشته اند.

براساس این گزارش، اما نکته مهم این نظرسنجی ها، پیشتازی بایدن نسبت به ترامپ است که در مقایسه با هیلاری کلینتون در آستانه انتخابات سال 2016 با فاصله بیشتری از ترامپ قرار گرفته است. شاید فکر کنید این (نظرسنجی) سبب گردد مردم یقین حاصل نمایند که بایدن پیروز انتخابات 2020 است. اما شواهد نشان می دهد پیروزی شگفت انگیز ترامپ در سال 2016، مردم را به این باور رسانده که ترامپ در نهایت توانست جادویی از آستین خود بیرون آورد و به همین دلیل این بار آن ها باور ندارند بایدن برنده نهایی اننتخابات باشد.

به طور متوسط نظرسنجی های اخیر نشان می دهد، بیشتر رأی دهندگان (حدود 55 درصد) معتقدند که ترامپ در انتخابات بایدن را شکست می دهد و این به دلیل باقیماندن نتیجه انتخابات 2016 در ذهن مردم است.

پیش از این نیز نظرسنجی فاکس نیوز و کالج ماریست (کالج هنرهای آزاد در نیویورک) در سپتامبر(شهریور) 2019، نشان داد که بیشتر رای دهندگان معتقدند ترامپ بار دیگر در انتخابات 2020 پیروز می گردد. این در حالی است که در هیچ یک از نظرسنجی ها ترامپ پیشتاز نبود. در واقع آمریکایی ها فکر می نمایند در نظرسنجی ها، جمهوریخواستار دست کم گرفته می شوند.

این را می توان نه فقط از طریق نظرسنجی های سال 2020، بلکه از طریق نظرسنجی های سال 2018، به خوبی مشاهده کرد. نظرسنجی گالوپ (از معتبرترین موسسه های نظرسنجی در دنیا) درست پیش از انتخابات میان دوره ای، از آمریکایی ها در خصوص امکان برنده شدن دموکرات ها و یا جمهوری خواستار سوال نموده بود. در حالی که دموکرات ها محبوبیت بیشتری در میان مردم داشتند اما اکثریت رای دهندگان معتقد به پیروزی جمهوری خواستار بودند.

حال برای سال 2020 نیز به نظر می رسد آمریکایی ها همچنان فکر می نمایند که نظرسنجی ها جمهوریخواستار را دست کم می گیرد.

ایالات کلیدی آمریکا در نتیجه انتخابات نقشی مشخص نماینده دارند. در حالی که اکنون آرا فلوریدا به نفع معاون رئیس جمهوری پیشین است، بعضی نظرسنجی ها در سال 2016 در ایالاتی مانند فلوریدا و کارولینای شمالی به نفع ترامپ بود و در نهایت هم نتیجه انتخابات به نفع او تمام شد. ،ایرنا

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4366

به "بایدن در 4 ایالت از ترامپ پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن در 4 ایالت از ترامپ پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید