برای ربات ها مهدکودک تاسیس گردد

به گزارش پرسینا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از فیوچریسم، یک روانشناس رشد معتقد است انسان ها باید اجازه دهند ربات های دارای هوش مصنوعی مانند بچه ها و نوپایان همه چیز را بیاموزند و در یک مهدکودک بر آنها نظارت کرد.

برای ربات ها مهدکودک تاسیس گردد

آلیسیون گوپنیک استاد روانشناسی دانشگاه برکلی در کالیفرنیا دراین باره می گوید: ما احتیاجمند رباتی کوچک و بی احتیاج و نه چندان قدرتمند هستیم که نتواند همه چیز را تخریب کند و در حقیقت یک فرد باید از آن مراقبت کند. سپس می توان این ربات را به سیستمی تبدیل کرد که به طور واقعی وارد دنیا می گردد و می تواند فعالیت های مختلفی انجام دارد.

در حال حاضر محققان روش های مختلفی برای آموزش به ربات های مجهز به هوش مصنوعی دارند.

در بعضی موارد آنها فعالیت های مختلف را پله پله می آموزند. در شیوه های دیگر آنها محیطی به وجود می آورند که ربات در آن بتواند فعالیت های مختلف را آزمایش کند و هنگامیکه به هدف دست می یابد، پاداش می گیرد.

اما به گفته گوپنیک این روش ها احتمالا سبب می گردد ربات فعالیتی خاص را به یکشیوه انجام دهد و هیچ گونه قابلیتی برای انطباق با چالش های جدید در ربات شکل نمی گیرد.

او معتقد است روش بهتر خلق محیط هایی است که ربات در آنها می تواند به طور ایمن کار و بازی کند و کنجکاوی آن برانگیخته گردد. مشابه این رویداد در مهد کودک نیز اتفاق می افتد. بچه ها در مهدکودک می آموزند چگونه در دنیای واقعی مسیریابی نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2564

به "برای ربات ها مهدکودک تاسیس گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای ربات ها مهدکودک تاسیس گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید