بهترین سواحل رنگارنگ دنیا را بشناسید

به گزارش پرسینا بلاگ، زمانی که از ساحل حرف می زنیم، همگی رنگ بژ شن و ماسه آن را به خاطر می آوریم، اما در دنیا سواحلی رنگارنگی وجود دارد که حتما باید آن ها را ببنید.

بهترین سواحل رنگارنگ دنیا را بشناسید

زمانی که می خواهید یک ساحل زیبا و بی نظیر را تصور کنید، آن را با آب آبی روشن، چتر های ساحلی و شن و ماسه رنگی تصور می کنید، اما صبر کنید، چه می گویید؟ کاملا درست تصور نموده اید، اگر فکر می کنید که شن و ماسه ساحل تنها به رنگ بژ است، اشتباه نموده اید، زیرا شما هنوز سواحل زیبا و پر زرق و برقی که در اطراف دنیا وجود دارد را ندیده اید. در این مقاله 10 ساحل رنگارنگی که در دنیا وجود دارد که در سفر بعدی حتما باید به تماشا آنها بروید را معرفی خواهیم کرد.

ساحل شیشه ای (Glass Beach)، (فورت براگ، کالیفرنیا)

اینجا یکی از برترین نمونه های طبیعت که از زباله های انسانی ساخته شده است. سنگ ریزه های شیشه ای چند رنگی که در ساحل دیده می گردد از زباله هایی است که مردم در امتداد ساحل فورت براگ ریخته اند. این شیشه ها در اثر برخورد با آب، خورد شده و شکل خاصی به خود گرفته اند. زمانی که نور خورشید با این شیشه های رنگی برخورد می نمایند، منظره ای زیبا و خیره نماینده خلق می نماید. اما لطفا این شن های رنگی که با شیشه آمیخته شده است را با خود به خانه نیاورید، زیرا در سال های اخیر بازدیدنمایندگان شیشه های رنگی ساحل را به عنوان سوغاتی با خود می برند که از زیبایی ساحل کاسته است.

چگونه می توان آن را دید: ساحل شیشه ای در فورت براگ در استان کالیفرنیا واقع شده است. ساحل در پارک استانی مک کریچر واقع شده است و از راه جاده ای کنار بزرگراه 1 قابل دسترسی است.

کجا اقامت داشته باشید: اگر برنامه ای انعطاف پذیر دارید، اقامت در استراحتگاه 4 ستاره Heritage که در 25 کیلومتری فورت براگ واقع شده است را پیشنهاد می کنیم.

ساحل شن های صورتی (Pink Sands Beach)، (جزیره هاربور، باهاما)

رنگ صورتی این ساحل به علت وجود موجودات مرجانی میکروسکوپی که در شن و ماسه ساحل قرار دارند، به وجود آمده و باعث شده است که ساحل با یک رنگ صورتی زیبا، متمایز گردد. این ساحل علاوه بر زیبایی خیره نماینده ای که دارد، به علت وجود صخره های مرجانی، جای مناسبی برای غواصی هم هست. شاید بهتر از همه موقعیت جغرافیایی این ساحل صورتی در جزیره هاربور باشد که باعث می گردد گردشگران زیادی به این سمت نیایند و این ساحل دست نخورده و زیبا باقی بماند.

چگونه می توان آن را دید: جزیره هاربور و ساحل زیبای آن به وسیله آب قابل دسترس است و برترین برای گشت و گذار در آن، پای پیاده است.

کجا اقامت داشته باشید: استراحتگاه های ساحل صورتی در منطقه ای آرام و زیبا واقع شده که برای ماه عسل و سفر های رمانتیک بسیار مناسب است.

ساحل هیام (Hyams Beach)، (New South Wales، استرالیا)

این ساحل دارای شن سفید است که در کتاب رکورد های گینس هم نام آن آمده است. ساحل رنگارنگ زیبا از یک طرف و آب کریستالی آبی از طرف دیگر، باعث تمایز این ساحل از دیگر ساحل ها شده است. کسانی که از این ساحل بازدید نموده باشند، می دانند که چرا این ساحل سفید در دنیا معروف شده است. غواصی، ورزش های آبی، قایقرانی و گشت و گذار نیز در این ساحل امکان پذیر است.

چگونه می توان آن را دید: ساحل هیام در منطقه Shoalhaven در خلیج جرویس واقع شده است که حدود دو ساعت و 45 دقیقه از سیدنی فاصله دارد.

کجا اقامت داشته باشید: چندین محل برای اقامت در این منطقه وجود دارد اما ما هتل 5 ستاره آمورا را پیشنهاد می کنیم که در نزدیکی آبشار معروف سفید و درخشان وجود دارد.

جاذبه گردشگری: خانه اپرا

ساحل شن های قرمز (Red Sands Shore)، (جزیره شاهزاده ادوارد، کانادا)

در امتداد منطقه مرکزی جنوب جزیره پرنس ادوارد، خط ساحلی با رنگ قرمز شگفت آوری یاد آور بیابان های قرمز آریزونا است. اکثرا تصور می نمایند که سفر به این ساحل قرمز چند مایلی، در تابستان بهتر است اما باید بدانید که این ساحل یک مقصد چهار فصل است که سالانه فعالیت دارد.

چگونه می توان آن را دید: بازدید نمایندگان می توانند از پل Confederation هشت مایل به سمت تنگه Northumberland بروند تا به جزیره شاهزاه ادوراد برسند تا درست به قلب سرزمین شن های قرمز برسند.

کجا اقامت داشته باشید: هتل Rodd Royalty به تازگی بازسازی شده است و با خدماتی نظیر صبحانه، پارکینگ و Wi-Fi رایگان در اختیار مسافران است. این هتل در نزدیکی بزرگراه واقع شده است.

ساحل شن سبز Papakolea، (هاوایی)

یک نوع شگفتی طبیعی، ساحل شن سبز Papakolea است که برای گشت و گذار، پیاده روی و شنا بسیار مناسب است. بخشی از سبزی این شن ها به علت موقعیت جغرافیایی ساحل است، اما مابقی آن به علت به جای مانده فعالیت آتشفشانی است که طی گذشت سال ها به رنگ سبز در آمده است.

چگونه می توان آن را دید: ساحل سبز در جنوبی ترین قسمت جزیره هاوایی واقع شده است که با وسیله نقلیه محلی یا پیاده روی در دسترس است.

کجا اقامت داشته باشید: یکی از برترین گزینه های اقامت، The Fairmont Orchid است که دارای آب گرم شخصی است.

ساحل قرمز / Kokkini Paralia، (سانتورینی، یونان)

این ساحل دارای صخره های قرمز رنگ است که مانند دیوار در برابر آب های خروشان آبی کشیده شده است و در پناهگاه آن، چتر های رنگارنگ خودنمایی می نمایند.

چگونه می توان آن را دید: در ساحل جنوبی سانتورینی در آکروتیری واقع شده است که به طور مستقیم با ماشین قابل دسترس نیست. اما می توانید تا نزدیکی این ساحل بروید و با پیاده روی چند دقیقه ای خود را به این صخره های قرمز رنگ برسانید.

کجا اقامت داشته باشید: سانتورینی به وسیله ماسه های غیرمعمول احاطه شده است. شن های سیاه آتشفشانی در کنار ویلای Bellonias که در آن استودیوی بزرگی برای تماشا نمایش خیره نماینده دریا وجود دارد.

ساحل Waianapanapa/ Pailoa، (هانا، مائوئی)

لنگر گاه چشم نواز Waianapanapa، ساحل Pailoa به علت وجود شن های سیاه و صخره های سیاه، به خوبی شناخته شده است. سر سبزی اطراف این منطقه و آبی درخشان اقیانوس، باعث شده است سیاهی ساحل بیشتر به چشم بیاید. گردشگران در این ساحل بعلاوه می توانند از غار های آب شیرین و معابد باستانی کشف شده هم بازدید نمایند.

چگونه می توان آن را دید: این ساحل به وسیله جاده افسانه ای هانا در دسترس است.

کجا اقامت داشته باشید: برای اقامت، پیشنهاد ما استراحتگاه Travaasa است که بر روی صخره ای واقع شده و دارای آب گرم عالی و بسیاری از فعالیت های رایگان است.

ساحل پفیفر (Big Sur، کالیفرنیا)

در میان رقابت ساحل های کالیفرنیا، ساحل پافیفر قاطعانه پیروز و زیبایی های طبیعی آن غیرقابل انکار است. در حالی که صخره های طبیعی، منظره اقیانوس و غار ها از ویژگی های این ساحل است، اما وجود شن و ماسه به رنگ بنفش و ارغوانی تیره که در نتیجه ذخایر معدنی به وجود آمده است، تضمین نماینده زیبایی این ساحل است. ساحل بنفش، منطقه ای ایده آل برای گذراندن یک روز با بچه ها، تماشا غروب عاشقانه و ماجراجویی است.

چگونه می توان آن را دید: پفیفر در خط ساحلی Big Sur و در نزدیکی پارک استانی جولیا پفیفر برن (Julia Pfeiffer Burns) واقع شده است.

کجا اقامت داشته باشید: مسافرخانه ونتانا و هتل Conde Nast از مکان هایی است که می توانید در آن اقامت داشته باشید.

پورتو فررو (Porto Ferro)، (ساردینیا، ایتالیا)

جزیره مدیترانه ای ساردینیا دارای جاذبه های گردشگری زیادی است اما ساحل شن های طلایی پورتو فررو یکی از برترین ها است. رنگ شن ها مایل به نارنجی است که از مواد معدنی طبیعی حاصل شده است و آب آبی روشن خلیج و درختان کاجی که در اطراف وجود دارد، زیبای آن را برجسته تر نموده است. این ساحل حتی برای گشت و گذار، موج سواری و غواصی نیز مناسب است.

چگونه می توان آن را دید: ساردینیا از ایتالیا به وسیله ماشین در دسترس نیست، اما به وسیله کشتی می توان خود را به آنجا رساند، فقط بیش از هفت ساعت طول می کشد. برترین گزینه استفاده از پرواز است. پورتو فررو در ساحل شمال شرقی منطقه ساساری (Sassari) واقع شده است. ساحل به راحتی به وسیله ماشین قابل دسترسی است و امکانات برای پارکینگ و کمپینگ نیز وجود دارد.

کجا اقامت داشته باشید: در هتل Palazzo که از قرن نوزدهم به جا مانده است، اقامت داشته باشید.

ساحل شن سیاه Reynisfjara، (ویک، ایسلند)

ساحل، بسیار خیره نماینده است اما با تماشا عکس های آن فکر کنید که فقط با فتوشاپ امکان پذیر است. زمانی که از این ساحل افسانه ای و خیره نماینده بازدید داشته باشید، منحصر به فرد بودن آن را درک خواهید کرد. امواج در این ساحل بسیار قوی هستند و به گردشگران توصیه می گردد که فاصله خود را با آب حفظ نمایند.

چگونه می توان آن را دید: در خط ساحل مرکز جنوبی ایسلند در نزدیکی روستای Vík í Myrdal در منطقه ویک واقع شده است.

کجا اقامت داشته باشید: پیشنهاد ما هتل شیک اسکاندیناوی است که تنها پنج دقیقه با ساحل فاصله دارد.

منبع: کجارو / huffingtonpost.com
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8091

به "بهترین سواحل رنگارنگ دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سواحل رنگارنگ دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید