آنالیز طرح توسعه شبستان امام زاده علی (ع) چرام

به گزارش پرسینا بلاگ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد صبح امروز پنجشنبه یکم خرداد ماه در نشست با هیات امنای امام زاده علی (ع) و مسئولان اوقاف استان با بیان اینکه طرح توسعه شبستان آستان مقدس امام زاده علی (ع) از مطالبات چندین ساله مردم بخش سرفاریاب شهرستان چرام است، مطرح نمود: باید نقشه طرح توسعه از جمله ایجاد شبستان امامزاده توسط هیات امناء آماده و بعد از تصویب اداره میراث فرهنگی در راستا اجرا قرار گیرد.

آنالیز طرح توسعه شبستان امام زاده علی (ع) چرام

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی هدف از اجرای این طرح را خدمت رسانی مطلوب به زائران و همچنین افزایش ظرفیت پذیرش زائران و گردشگران مطرح کرد و اضافه کرد: با توجه به نقش موثر بقاع متبرکه در توسعه استان و شهرستان ها از جمله حوزه گردشگری حل مسائل در گروی همکاری هیات امنا و اداره کل اوقاف و امورخیریه استان با این اداره کل است.

او اظهار کرد: هرگونه ساخت وساز در کنار این اثر تاریخی باید با مجوز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع.دستی صورت گیرد.

صفایی با بیان اینکه بقعه متبرکه امامزاده علی (علیه السلام) مربوط به دوره صفویه است، اظهار کرد: این بنای تاریخی در سال 1353 در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

این امامزاده یکی از مهم ترین مقاصد زیارتی استان کهگیلویه و بویراحمد و از نوادگان امام محمدتقی (ع) است و سال هاست به دلیل اختلاف نظرهای هیات امناء و میراث فرهنگی تا به امروز زیرساخت های خدمات رفاهی در کنار این امامزاده تاریخی ایجاد نشده است. در این جلسه پیشنهادات دو طرف مطرح و بر ایجاد شبستان با نظارت کارشناسان حوزه میراث فرهنگی توافق شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 4516

به "آنالیز طرح توسعه شبستان امام زاده علی (ع) چرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز طرح توسعه شبستان امام زاده علی (ع) چرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید