بیوگرافی jade؛ شخصیتی غیر قابل بازی در Mortal Kombat2

به گزارش پرسینا بلاگ، Jade نخستین بار به عنوان یک شخصیت مخفی و غیر قابل بازی در مورتال کمبت 2 حضور پیدا کرد و دوست دوران کودکی پرنسس کیتانا محسوب می شود.

بیوگرافی jade؛ شخصیتی غیر قابل بازی در Mortal Kombat2

به گزارش خبرنگار ، Jade، یکی از شخصیت های بازی Mortal Kombat است که سالهاست در میان گیمرها به ایفای نقش می پردازد. اما آیا می دانید این شخصیت چه بیوگرافی دارد؟! همانطور که می دانید جید (Jade) شخصیتی در مجموعه بازی Mortal Kombat است که نخستین بار به عنوان یک شخصیت مخفی و غیر قابل بازی در مورتال کمبت 2 حضور پیدا کرد و نمایش رسمی او در Ultimate Mortal Kombat 3 صورت گرفت. جید (Jade) دوست دوران کودکی پرنسس کیتانا (princess kitana) است اما انگیزه مشخصی ندارد و در بیشتر دوران زندگی خود به عنوان قاتلان شخصی شائوکان درکنار کیتانا (kitana) وملینا (mileena) خدمت کرده است. درست در زمانیکه کیتانا برعلیه شائوکان (Shao Kahn) وارد عمل شد ازطرف امپراطور ماموریت پیدا کرد تا او را دستگیر کند و در نهایت جید تصمیم گرفت تا به دوستش بپیوندد و به او در آزادسازی قلمروشان کمک کند و آن را به زیباییش بازگرداند.

ویژگی های شخصیت Jade

Jade یک اساسین است که همیشه لباس سبز به تن می کند. جالب است بدانید، این شخصیت در ابتدا بسیار شبیه به کیتانا و میلینا بود و تنها تفاوت قابل توجه اش پوست تیره ترش بود (هرچند که رنگ پوست او در نسخه در سگا جنسیس و ساترن MKII مشابه کیتانا بود).

همانطور که گفته شد، Jade ابتدا به عنوان شخصیتی پنهان و غیرقابل بازی در مورتال کمبت 2 ظاهر شد که حرکاتش بسیار مشابه با کیتانا بود از جمله استفاده از سلاح تیغه بادبزن وی ! بازیکن برای مبارزه با جید می بایست در مبارزه پیش از خانه ؟ یکی از راند ها را تنها با ضربه لگد آرام (Low Kick) پیروز می شد و در صورت پیروزیت بازیکن به استیج لانه گورو منتقل می شد و در آنجا به جید مبارزه می کرد.

Jade بعدها در بازی Ultimate Mortal Kombat 3 همانند یک شخصیت عادی قابل انتخاب بود و سلاح اصلی او یک میله فلزی است و همچنین از بومرنگ های لبه-تیز نیز استفاده می کند.

خط داستانی که برای Jade اتفاق می افتد

Jade برای اولین بار در مورتال کمبات تورنومنت که توسط شائوکان برگزار میشد ظاهرشد و تقبل کرد که برای امپراطور به جاسوسی بپردازد.وی همانند کیتانا ازدنیای خارج (Outworld) نیست بلکه از قلمرو ادنیا منشا میگیرد، سرزمینی که سال ها پیش توسط شائوکان فتح شد. درابتدا تصورمیشد پدرومادر جید از اشراف ادنیا باشند اما بعدها در بیو موتال کمبت 2011 اذعان شد که پدرومادر جید او را به عنوان ادای احترام به شائوکان به او داده اند؛ که بعد ها او به یک قاتل ماهر و نیرومند تبدیل شده است و درنهایت او از دوستان نزدیک پرنسس کیتانا می شود.

Mortal Kombat Trilogy

در طی حملات ارتش شائوکان به زمین، کیتانا به دلیل خیانت و قتل ملینا (Mileena) در طی مسابقات دوم به مرگ محکوم می شود واز دنیای بیرون فرار می کند و به زمین می رود. شائوکان نیز به شدت خشمگین شده و رپتایل و جید را مامور می کند تا به زمین بروند و شاهزاده را دستگیر کنند. Jade فکرمیکرد که باید کیتانا رو زنده برگرداند، اما رپتایل دستوراتی از سوی شائوکان داشت مبنی براینکه کیتانا به هرصورت باید برگرد حتی اگه کشته شود. آن دو به زمین آمدند و به جستجوی کیتانا پرداختند و Jade خودش را میان دو راه دید یکی اطاعت کردن از دستور شائوکان و دیگری انتخاب دوستش! درنهایت او تصمیم گرفت به کیتانا کمک کند. او رپتایل رو ازبین برد.

Mortal Kombat Deadly Alliance

Jade در این قسمت درتلاش بود تا به کیتانا در جنگ علیه اتحاد مرگبار پیوندد، اما خیلی دیر به کاخ شنگ تسونگ (Shang Tsung) رسید و درست در زمانی که به کاخ رسید بدن دوستانش را به همراه بدن جنگجویان زمینی دید که به زمین افتاده اند. وی درکنار بدن دوستانش زانو زده بود که متوجه حضور یک موجودی بزرگ شد. جید همانند سایه پنهان شد و اناگا (Onaga) را در آن میان دید. او مشاهده کرد که دراگون کینگ، جسد کیتانا و دوستانش دوباره احیا کرد؛ این نیروی طلسم بود که به اناگا اجازه میداد؛ جنجگویان را کنترل کند وآن ها را تحت فرمان خود درآورد.

Mortal Kombat Armageddon

پس از انکه ارمک و روح لیوکانگ پیروز شدند کیتانا و جکس (Jax)، سونیا بلید (Sonya Blade)، جانی کیج (Johnny Cage)، کونگ لائو (Kung Lao) را ازتسلط اناگا بر اآن ها رها کنند، اناگا توسط نایت ولف (Night Wolf) و طی مراسمی ناتوان و موقتا خطرات احتمالی بر قلمرو ها سرکوب شد. اما قهرمانان نمیدانستند که یک تهدید جدید و خطرناکتری وجود دارد و بزودی نزدیک خواهد شد.

این موضوع که یکپارچگی قلمرو ها در حال از بین رفتن بود و قلمرو ها از هم گسسته میشدند و هر کدام از جنگنده ها در حال قدرتمند شدن بودند و در پی ان آرماگدون در حال بوجود آمدن بود و برای جلوگیری از این اتفاق نیمه خدای ادنیا که تیون (Taven) نام دارد باید بلیز (Blaze) را شکست دهد و با استفاده از نیروی بلیز قدرت جنگنده ها را خنثی کند. اما این موضوع به راحتی انجام نمی شد، زیرل نیرو های تاریکی به دنبال بدست آوردن قدرت بلیز بودند. جید در این بازی به نیرو های روشنایی پیوست تا بتواند نیرو های تاریکی را متوقف کنند و آخرین بار در جنگ با تانیا دیده شد. درنهایت جید هم مانند دیگر جنگنده ها کشته شد و ریدن به تنهایی در مقابل شائوکان قدرتمند قرار گرفت تا درنهایت شائوکان ریدن را کشت وآرمگدون را به همه قلمرو آورده شد.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 2024

به "بیوگرافی jade؛ شخصیتی غیر قابل بازی در Mortal Kombat2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیوگرافی jade؛ شخصیتی غیر قابل بازی در Mortal Kombat2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید