ترامپ رئیس دادستان های پرونده استیضاح را تهدید کرد

به گزارش پرسینا بلاگ، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که راهنمایی تیم دادستانی محاکمه ترامپ در سنا را برعهده دارد اظهار داشت که از سوی رئیس جمهوری آمریکا مورد تهدید واقع شده است.

ترامپ رئیس دادستان های پرونده استیضاح را تهدید کرد

به گزارش گروه بین الملل پرسینا بلاگ به نقل از یورونیوز، آدام شیف، عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که راهنمایی تیم دادستانی محاکمه دونالد ترامپ در سنا را برعهده دارد روز یکشنبه بیان کرد که از سوی رئیس جمهوری آمریکا مورد تهدید واقع شده است.

این هشدار از سوی رئیس دموکرات تیم استیضاح کننده دونالد ترامپ در حالی مطرح می گردد که رئیس جمهوری آمریکا به تازگی با انتشار توئیتی آدام شیف را سیاستمداری فاسد و احتمالا یک فرد مریض توصیف و اعلام نموده است که وی هنوز بهای آنچه بر سر کشور آورده را نپرداخته است.

این توئیت بلافاصله با واکنش رئیس مدیران استیضاح ترامپ همراه شد. شیف در تبادل نظر با شبکه خبری ان بی سی با اشاره به محتوی پیغام توئیتری دونالد ترامپ توضیح داد این پیغام به گونه ای نوشته شده که تهدیدی در آن نهفته باشد.

آدام شیف، دادستان سابق و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد که در حال حاضر ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا را برعهده دارد به واسطه در دست دریافت و راهنمایی فرایند قانونی استیضاح که قرار است به اثبات اتهام بر ضد دونالد ترامپ در جریان محاکمه وی در مجلس سنا منجر گردد هم اکنون به سرسخت ترین مخالف رئیس جمهوری آمریکا در سیاست داخلی این کشور تبدیل شده است.

شیف به عنوان دادستان ارشد محاکمه دونالد ترامپ در مجلس سنا پیش از این اعلام نموده بود که محکوم شدن رئیس جمهوری آمریکا در فرایند استیضاح می تواند جلوی تهدید های ناشی از اقدامات غیرقانونی وی را در آینده بگیرد.

وی همچنین به همراه دیگر اعضای تیم دادستانی محاکمه رئیس جمهوری آمریکا از سناتورهای جمهوری خواه خواسته بود که پیش از صدور حکم نهایی اجازه دهند شاهدان دیگری برای شرحات تکمیلی در سنا حضور یابند. یکی از افرادی که دموکرات ها بر حضور وی در سنا به عنوان شاهد تاکید دارند جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید است که پیش تر به نوعی از فشار سیاسی کاخ سفید به اوکراین سخن به میان آورده بود.

این در حالیست که جمهوری خواستار در قبال این خواسته تاکید نموده اند که بهتر است هانتر بایدن، پسر جو بایدن نیز برای ادای شرح در مورد اتهام های مطرح شده به ترامپ در سنا حضور پیدا کند.

سناتورهای جمهوری خواه و وکلای دونالد ترامپ اتهام های مطرح شده از سوی دموکرات ها را تلاشی سیاسی جهت تضعیف موقعیت رئیس جمهوری آمریکا در کارزار انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور توصیف نموده اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش از حمله توئیتری به آدام شیف، رئیس تیم دادستانی دموکرات ها در جریان محاکمه سنا اعلام نموده بود که استیضاح وی نوعی تاثیرگذاری و دخالت در انتخابات است که تا به امروز هرگز نمونه آن دیده نشده است.

حمله توئیتری دونالد ترامپ به آدام شیف نخستین مورد از نوع خود محسوب نمی گردد. رئیس جمهوری آمریکا پیش از این در مراحل شکل گیری پرنده استیضاح در مجلس نمایندگان نیز آدام شیف و نیز نانسی پلوسی را مورد حملات کلامی قرار داده و آنها را کلاهبردار و خائن توصیف نموده بود.

پفراینده استیضاح دونالد ترامپ طی دو اتهام تعیین یعنی سوء استفاده از قدرت با تحت فشار قرار دادن رئیس جمهوری اوکراین برای تحقیق در باره فساد اقتصادی احتاقتصادی فرزند جو بایدن، رقیب انتخاباتی وی و نیز مانع تراشی بر سر تحقیقات بر سر این پرنده در مجلس نمایندگان تایید شد و اکنون مراحل آنالیز این اتهام ها در سنا را طی می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3196

به "ترامپ رئیس دادستان های پرونده استیضاح را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ رئیس دادستان های پرونده استیضاح را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید