ترامپ فرصت مذاکره با ایران را از دست داده است

به گزارش پرسینا بلاگ، حشمت الله فلاحت پیشه گفت: اگر ترامپ در شروع سال اول یا سال دوم ریاست جمهوری اش برای مذاکره با ایران می آمد شاید امکان مذاکره وجود داشت اما در حال حاضر وی فرصت و زمان مذاکره با ایران را از دست داده است.

ترامپ فرصت مذاکره با ایران را از دست داده است

به گزارش گروه رسانه های پرسینا بلاگ، حشمت الله فلاحت پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با قدس آنلاین، در واکنش به ادعاهای بعضی درباره احتمال دیدار ترامپ و روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و همچنین در مورد سخنان رهبری درباره عدم مذاکره با آمریکا، گفت: تحریم های هسته ای آمریکا دقیقاً به معنای جلوگیری از هرگونه پیشرفت هسته ای ایران است و همین مسئله این امکان به ایران را می دهد که قابلیت های هسته ای خود را مطابق برجام و همچنین قواعد بین المللی احیا کند.

حشمت الله فلاحت پیشه ادامه داد: گام سوم یک پیغام جدی به آمریکا و حتی اروپایی ها درباره ایستادگی ایران بر سر منافع ملی خود به همراه دارد، البته این در شرایطی است که آمریکایی ها موضوع برجام را انتخاباتی نکنند. اگر رسیدگی به موضوع برجام انتخاباتی گردد و ترامپ اقداماتی را در این رابطه برای پیروزی در انتخابات انجام دهد، می توان گفت چنین شرایطی تنها به سود ترامپ و تیم سیاست خارجی وی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: از سوی دیگر، در چنین وضعیتی هرگونه اقدامی از سوی مقامات ایران برای مذاکره با آمریکا اقدامی اشتباه و خیانت به کشور است. سفرهای اخیر مقامات کشورمان از جمله سفر آقای عراقچی و مذاکراتشان با اروپایی ها بیشتر نوعی کوشش دیپلماتیک بود. گرچه رایزنی های آقای عراقچی از لحاظ کارشناسی می توانست قابل دفاع باشد اما به نظرم ارزش آن راهبردی نیست، زیرا این اقدام اثر راهبردی بر مواضع طرف اروپایی نداشت.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس توضیح داد: طرف اروپایی به هر توافقی با کشورمان دست یابد، درنهایت باید آنرا با آمریکایی ها چک کند، بطوریکه این موضوع را در فرهنگ شکل گیری اینستکس و وقت کشی آنان دیدیم.

وی همچنین درباره احتمال مذاکره با آمریکا در شرایط کنونی گفت: اگر ترامپ در شروع سال اول یا سال دوم ریاست جمهوری اش برای مذاکره با ایران می آمد شاید امکان مذاکره وجود داشت اما در حال حاضر وی فرصت و زمان مذاکره با ایران را از دست داده است. اگر فضای انتخاباتی در آمریکا شکل بگیرد ایرانی ها نمی توانند بخاطر پیروزی ترامپ وارد مذاکره ای شوند که هیچ نتیجه ای برای آنها ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1555

به "ترامپ فرصت مذاکره با ایران را از دست داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فرصت مذاکره با ایران را از دست داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید