تشدید تنش کره جنوبی و ژاپن؛ تمام گزینه ها روی میز است

به گزارش پرسینا بلاگ، کره جنوبی در ادامه تنش ها با ژاپن این کشور را به نقض قوانین بین المللی متهم و گفت تمام گزینه ها روی میز است.

تشدید تنش کره جنوبی و ژاپن؛ تمام گزینه ها روی میز است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یونهاپ، کیم هیونگ چونگ معاون رئیس دفتر امنیت ملی کره جنوبی با توجه به محدودیت های صادراتی یکجانبه ژاپن علیه کره جنوبی، توکیو را به نقض قوانین بین المللی متهم کرد.

اظهارات این مقام جمهوری کره جنوبی در واکنش به بیانیه تارو کونو وزیر خارجه ژاپن مطرح شد که گفته بود سئول از توافق دوجانبه 1956 پیروی ننموده و آن را نقض نموده است.

کیم به خبرنگاران در این باره گفت: ادعای ژاپن غیرصحیح است.

وی به این موضوع اشاره نمود که طبق رای دیوان عالی کره جنوبی توافق مذکور غرامت جرائم غیرانسانی علیه قربانیان کره ای مربوط به دوران کار اجباری زمان جنگ را پوشش نمی دهد.

این مقام ارشد کره ای اضافه نمود: دولت به تصمیم دیوان عالی احترام می گذارد و از آن پیروی می نماید.

کیم با بیان اینکه سئول خواهان حل این مناقشه تاریخی و برداشتن محدودیت صادرات ژاپن به وسیله دیپلماسی است تاکید نمود، همه گزینه ها روی میز است.

یک مقام دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام نموده معاهده دوجانبه اشتراک گذاری اطلاعاتی نظامی یکی از گزینه هایی است که سئول مد نظر دارد.

احتمالا منظور این مقام کره ای لغو معاهده مذکور در صورت تشدید شدن منازعه با ژاپن است.

اولین جرقه این تنش پس از آن شکل گرفت که دادگاه عالی کره جنوبی حکمی مبنی بر لزوم پرداخت غرامت از سوی دو شرکت ژاپنی به کره ای ها به دلیل کار اجباری در سالهای 1919 تا 1945 صادر کرد. از همان ابتدا قابل حدس بود که ژاپنی ها نیز بیکار نخواهند نشست و دست به اقدام متقابل خواهند زد. نخست وزیر ژاپن نیز با قدرت گفت که از شرکتهای نیپون استیل و سومیتون در برابر دادگاه های کره جنوبی حمایت خواهد نمود.

دولت ژاپن 10 تیر گفت که محدودیتهای بیشتری را بر صادرات مواد فراوریی نیمه رسانا، صفحه های نمایش LED ارگانیک و سایر محصولات با فناوری بالا به کره جنوبی اعمال خواهد نمود. اقدامی که بسیاری معتقد بودند می تواند باعث وقفه در زنجیره فراوری محصولات در آسیا گردد. وزارت تجارت ژاپن این تصمیم را واکنش به ایجاد یک وضعیت نامناسب خواند.

سفر به دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سرگرمی: پرسینا بلاگ، سیستم مدیریت محتوا پرسینا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 879

به "تشدید تنش کره جنوبی و ژاپن؛ تمام گزینه ها روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تنش کره جنوبی و ژاپن؛ تمام گزینه ها روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید