تعریف مسیرهای جدید برای بازدید گردشگران از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت

به گزارش پرسینا بلاگ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان این که مسئولیت حفاظت از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت به صورت مشترک برعهده ادارات میراث فرهنگی و منابع طبیعی است، اظهار کرد: می توان با رعایت معیارهای حفاظتی یک اثر ثبت جهانی، مسیرهای گردشگری جدیدی برای بازدید علاقه مندان از قسمت های مختلف بیابان لوت تعریف کرد.

تعریف مسیرهای جدید برای بازدید گردشگران از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت

میراث آریا: فریدون فعالی در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی این استان با تاکید بر اینکه باید برای حفاظت از بیابان لوت به عنوان نخستین اثر طبیعی ثبت جهانی ایران تابع قوانین و مقررات مرتبط باشیم، اظهار کرد: خوشبختانه در سال گذشته بیش از 5 هزار گردشگر خارجی از محدوده بیابان لوت استان کرمان بازدید کردند که نشان از وجود امنیت پایدار در این منطقه دارد.

او با بیان اینکه برخلاف تصورات، گردشگری عامل تخریب منابع طبیعی نیست، اضافه نمود: می توان با مطالعه، برنامه ریزی و اطلاع رسانی مناسب مانع از تخریب عرصه های طبیعی در یک منطقه شد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه عامل انسانی در بسیاری از موانع به دلیل نبود آگاهی به قوانین به منابع طبیعی خسارات وارد می نمایند، توضیح داد: باید با ایجاد اکوکمپ و پارک های جنگلی زمینه برای حضور گردشگران در عرصه های طبیعی فراهم آید.

او در ادامه با اشاره به اینکه مالکیت منطقه گردشگری آبشار راین با منابع طبیعی است، تاکید نمود: باید این منطقه گردشگری به سرمایه گذار واگذار گردد تا شرایط و امکانات مناسب برای گردشگران به وجود آید.

فعالی خواستار واگذاری عرصه های طبیعی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری شد و اعلام نمود: در آینده نزدیک بسته های سرمایه گذاری گردشگری استان کرمان تهیه و تدوین خواهد شد.

رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از جاذبه های گردشگری استان کرمان در مالکیت منابع طبیعی قرار دارند.

او با اشاره به اینکه منابع طبیعی و میراث فرهنگی در حفاظت از عرصه های طبیعی وظایف مشترکی دارند، اضافه نمود: یگان های حفاظت ادارات کل منابع طبیعی و میراث فرهنگی استان کرمان می توانند با تجمیع امکانات و تجهیزات در مراقبت از محوطه ها و عرصه های مشترک هم افزایی نمایند.

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان با بیان اینکه پیرامون شهر کرمان 28 هزار هکتار تاغ زار وجود دارد، توضیح داد: کاشت این تاغ زارها در طول 40 سال و در فاصله زمانی سال های 1345 تا 1385 انجام شده است.

سفرهای ادلیا: سفرهای ادلیا: ارزانترین تورهای مسافرتی اروپایی، آسیایی و کانادا

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 1024

به "تعریف مسیرهای جدید برای بازدید گردشگران از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعریف مسیرهای جدید برای بازدید گردشگران از منطقه ثبت جهانی بیابان لوت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید