فراوری نانوسیم نقره، برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های اپتوالکترونیک

به گزارش پرسینا بلاگ، شرکت روناش تکنولوژی پارس پیروز به فراوری نانوسیم نقره شده است، دسته ای از ترکیبات نانویی که در تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های اپتوالکترونیک کاربرد دارند.

فراوری نانوسیم نقره، برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های اپتوالکترونیک

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت روناش تکنولوژی پارس پیروز به فراوری نانوسیم نقره شده است، دسته ای از ترکیبات نانویی که در تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های اپتوالکترونیک کاربرد دارند.

این نانوسیم های نقره دارای ضخامت تقریبی 60 نانومتر و طول حدود 10 میکرون هستند. این محصول به صورت محلول هایی با غلظت های 5، 10، 20، 30 و 50 mg/ml در در اتانول و ایزوپروپانول تهیه شده اند.

از نانوسیم های شرکت روناش تکنولوژی پارس می توان در حوزه هایی نظیر سلول های خورشیدی، صفحات لمسی، حسگرها، LED ها و دیود های لیزری استفاده کرد. بهینه کردن ساخت این ابزار ها اهمیت زیادی دارد. یکی از روش های بهبود این دستگا ها استفاده از نانوسیم های نقره (AgNWs) است. این نانوسیم ها که در واقع نانو مواد های تک بعدی هستند، خواص عالی راهنمایی الکتریکی و گرمایی نقره را همراه خواص نانویی بودن آنرا به همراه دارند. انعطاف پذیری بالا، خمش بالا، راهنمایی الکتریکی عالی و شفافیت از مهمترین ویژگی های نانو سیم های نقره است.

این شرکت دانش بنیان در حوزه های مواد پیشرفته و نانومواد، توسعه محصولات بر پایه فناوری نانو، فراوری و توسعه محصولات بر پایه زیست فناوری فعالیت دارد.

سوسپانسیون نانوسیم نقره در پایه الکل، بید مغناطیسی، هیدروژل جاذب رطوبت و کلوئید اکسید گرافن از جمله محصولات این شرکت هستند. در حال حاضر تمامی محصولات تجاری سازی شده این شرکت با برند تخصصی AMINBIC به بازار ارائه می گردد.

این شرکت دانش بنیان ایرانی با بکارگیری توان و دانش بومی پیروز به طراحی و فراوری کیت های مغناطیسی استخراج نوکلئیک اسید ها نیز شده است. این شرکت رابطه نزدیکی با بسیاری از دانشگاه های مطرح تحقیقاتی، آزمایشگاه های ملی و شرکت های نوآور دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 8085

به "فراوری نانوسیم نقره، برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های اپتوالکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نانوسیم نقره، برای استفاده در تجهیزات الکترونیکی و دستگاه های اپتوالکترونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید