تیم علمی بایدن چه کسانی هستند؟

به گزارش پرسینا بلاگ، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا که شب گذشته مراسم تحلیفش برگزار شد به سرعت در حال معرفی متخصصانی است که در زمینه های مختلف از جمله علوم به او مشاوره خواهند داد.

تیم علمی بایدن چه کسانی هستند؟

به گزارش ایسنا، بایدن بلافاصله گروه ویژه ای از متخصصان حوزه بهداشت عمومی را که به او در کاهش همه گیری ویروس کرونا مشاوره می دهند معرفی کرد و همچنین سِمت جدیدی در شورای امنیت ملی کاخ سفید ایجاد کرد که به تغییرات جوی اختصاص دارد. دانشمندان از اقدامات سریع بایدن در انتخاب مشاورانی با پیشینه قوی در زمینه تحقیقات و سیاست های شواهد محور استقبال کردند.

دونالد ترامپ افراد نامناسبی در زمینه تغییرات جوی برای سمت های بالا در سازمان های علمی مهم ایالات متحده منصوب کرده بود.

بسکمک از نامزدهایی که بایدن نام برده است باید توسط سنای آمریکا تأیید شوند و این فرایند که پس از سوگند بایدن در 20 ژانویه آغاز می شود، بحث برانگیز خواهد بود. در این میان، نشریه نیچر برخی از مهم ترین گزینه های انتخابی رئیس جمهور منتخب آمریکا در زمینه علوم را بررسی می کند.

کلوین دروگمیر(راست)، اریک لندر(چپ)

مشاور علمی رئیس جمهور

دفتر سیاست علم و فناوری ایالات متحده(OSTP) به کاخ سفید در زمینه علوم و فناوری کمک می کند و ابتکارات علمی را در سازمان های دولتی آمریکا هماهنگ می کند. رهبر آن به عنوان مشاور علمی رئیس جمهور فعالیت می کند. بایدن این مقام را برای اولین بار به یک عضو کابینه ارتقا داده است.

اریک لندر(Eric Lander) که به جای کلوین دروگمیر(Kelvin Droegemeier) توسط بایدن برای این مقام در نظر گرفته شده است یک متخصص ژنتیک است. او در زمان ریاست جمهوری اوباما رئیس شورای مشاوران رئیس جمهور در بخش علم و فناوری بود. وی اخیرا به عنوان رئیس و مدیر موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد فعالیت می کند. او همچنین نقشی اساسی در پروژه ژنوم انسانی ایفا کرده است و همچنین شخصیتی تاثیرگذار و گاها بحث برانگیز در ایالات متحده بوده است. برای مثال او برای نوشتن مقاله ای در مورد تاریخ ویرایش ژن که در آن نقش دو زن پیشگام را کمرنگ نشان می داد مورد انتقاد قرار گرفت.

منصف السلاوی(راست)، دیوید کسلر(چپ)

رئیس بخش واکسن

موسسه Operation Warp Speed تلاش مداوم دولت ایالات متحده برای تأمین بودجه، تولید و توزیع واکسن ها و روش های درمانی کووید-19 است. این پروژه تلاش ها و سرمایه گذاری ها را در سازمان های بهداشتی، علمی و دفاعی و همچنین شرکت های دارویی که روی کووید-19 کار می کنند پیگیری می کند.

دیوید کسلر(David Kessler) که به جای منصف السلاوی(Moncef Slaoui) برای این مقام انتخاب شده است یک متخصص اطفال و وکیل است که از نوامبر 1990 تا فوریه 1997 در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون، اداره سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) را بر عهده داشت. وی همچنین به عنوان رئیس دانشکده پزشکی ییل(Yale) و معاون امور پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو خدمت کرده است. کسلر به عنوان رئیس سازمان غذا و دارو به تصویب داروهای ایدز کمک کرد و همچنین به اصلاح قوانین مربوط به اطلاعات روی بسته مواد غذایی و بیشتر شدن این اطلاعات کمک کرد. وی همچنین پیشگام در تلاش ها برای کنترل موارد مربوط به سیگار بود.

اندرو ویلر(راست)، مایکل ریگان(چپ)

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا

سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) با ارزیابی و تنظیم خطرات ناشی از مواد شیمیایی و آلاینده ها، از بهداشت عمومی و محیط زیست محافظت می کند و نقش مهمی در کاهش تغییرات جوی دارد که این کار را با تدوین قوانینی که انتشار گازهای گلخانه ای را محدود می کند انجام می دهد.

مایکل ریگان(Michael Regan) که به جای اندرو ویلر(Andrew Wheeler) برای این سِمت انتخاب شده است بیش از 9 سال در پروژه کیفیت هوای سازمان حفاظت از محیط زیست زیر نظر رئیس جمهور سابق بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش مشغول به کار بود و سپس هشت سال دیگر را موسسه غیرانتفاعی تامین بودجه دفاع از محیط زیست گذارند. او طی چهار سال اخیر مدیریت اداره کیفیت محیط زیست کارولینای شمالی را برعهده داشته است. در کارولینای شمالی او ضمن افزایش مقررات فعالیت های شیمیایی و پاکسازی مکان های آلوده به خاکستر ذغال زنگ اولین هیئت مشاوره محیط زیستی را نیز ایجاد کرد.

دان برویلت(راست)، جنیفر گرانهلم(چپ)

وزیر بخش انرژی

وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) متعهد به حفظ برنامه سلاح های هسته ای این کشور و مدیریت شبکه ای از 17 آزمایشگاه ملی است که تحقیق در مورد مواد پیشرفته، انرژی های تجدیدپذیر و غیره را انجام می دهند. هنگامی که بایدن در تلاش است تا برنامه بهبود تغییرات جوی خود را پیش ببرد این سازمان نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

جنیفر گرانهلم(Jennifer Granholm) که جایگزین دن برویلت(Dan Brouillette) خواهد بود پیش از آن که دو دوره فرماندار ایالتی شود، دادستان کل در میشیگان بود. او همچنین هنگامی که کلینتون برای ریاست جمهوری در سال 2016 نامزد شد، به عنوان مشاور انرژی هیلاری کلینتون خدمت کرد. او اکنون استادیار حقوق در دانشگاه کالیفرنیا است. او از تولید پیشرفته به عنوان راهی برای کارآیی بیشتر شرکت ها حمایت می کند. در سال 2009، وی با دولت باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق، در برنامه ای همکاری کرد که صنعت خودروی این کشور را به سمت سرمایه گذاری روی خودروهای مناسب برای محیط زیست سوق داد.

رابرت رد فیلد(راست)، راشل والنسکی(چپ)

رهبر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها CDC

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده(CDC) وظیفه دارد از سلامت و ایمنی عمومی، به ویژه از طریق نظارت بر بیماری و تجزیه و تحلیل داده ها، محافظت کند. این سازمان نقشی اساسی در پاسخ به همه گیری ها در طول تاریخ داشته است.

رابرت رد فیلد(Robert Redfield) جای خود را به راشل والنسکی(Rochelle Walensky)خواهد داد. والنسکی، محقق ویروس HIV و متخصص داروهای ضد ویروس در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون، ماساچوست است. او که برای مدت تقریباً 20 سال در این حوزه خدمت کرده اکنون رئیس بخش بیماری های عفونی در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون است. او در طول همه گیری درمورد نیاز برای دریافت تصمیمات علمی صحبت کرده است و با ایمنی جمعی ناشی از مبتلا شدن تعداد زیادی از مردم مخالفت کرده است.

الکس آذر(راست)، خاویر بکرا(چپ)

وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا(HHS)

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده(HHS) بر بسکمک از برنامه هایی که به بهداشت عمومی، تحقیقات زیست پزشکی و خدمات اجتماعی مربوط می شود نظارت می کند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سازمان غذا و دارو و موسسه ملی بهداشت که سه سازمان مهم هستند تحت نظر این وزارتخانه قرار دارند.

خاویر بکرا(Xavier Becerra) جایگزین الکس ایزار(Alex Azar) خواهد شد. او بیش از یک دهه کننده کالیفرنیا در مجلس کنندگان ایالات متحده بود. در سال 2017 ، فرماندار جری براون(Jerry Brown) او را به عنوان دادستان کل ایالت منصوب کرد تا جایگزین کمالا هریس(Kamala Harris) شود که توسط سنای آمریکا انتخاب شده بود(هریس اکنون معاون رئیس جمهور منتخب است). به عنوان دادستان کل کالیفرنیا، بکرا بیش از 100 پفراینده قضایی علیه دولت ترامپ تشکیل داده است که بسکمک از آنها شامل مقررات زیست محیطی است. در ماه نوامبر ، او در دفاع از قانون مراقبت و درمان ارزان که پوشش بیمه درمانی و حمایت از بیماران را در ایالات متحده گسترش می داد، در دادگاه عالی صحبت کرد.

رئیس موسسات ملی بهداشت(NIH)

این موسسات تحقیقاتی زیست پزشکی بر بیماری ها تمرکز دارد. این موسسه که بودجه سالانه 40 میلیون دلاری دارد در ماه های اخیر تحقیقات روی ویروس کرونا، درمان و تولید واکسن را در اولویت کار خود قرار داده است.

فرانسیس کولینز(Francis Collins)که برای این سِمت نامزد شده توسط باراک اوباما در سال 2009 برای این شغل انتخاب شد. در سال 2017 دونالد ترامپ، از او خواست که در آن شغل باقی بماند و بایدن نیز این انتصاب را تمدید کرده است. کالینز از 1993 تا 2008 رهبری مؤسسه ملی تحقیقات ژنوم انسان را برعهده داشت. کالینز بیشتر به دلیل هدایت پروژه ژنوم انسانی شناخته شده است. وی که به عنوان یک پزشک درس خوانده بود، تحقیقات اولیه خود را بر روی ژن بیماری ها متمرکز کرد و ژن فیبروز کیستیک را کشف کرد. کالینز در ماه مه سال 2020 به کارگروه ویروس کرونا در کاخ سفید ملحق شد.

کننده تام الاختیار رئیس جمهور در حوزه تغییرات اقلیمی

جینا مک کارتی(Gina McCarthy) که برای این کار انتخاب شده است از سال 2013 تا 2017 سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده را در زمان رئیس جمهوری باراک اوباما هدایت می کرد. او اکنون شورای دفاع از منابع طبیعی، یک گروه حامی محیط زیست مستقر در شهر نیویورک را رهبری می کند. مک کارتی مقررات متعدد جوی را که شامل برنامه دولت باراک اوباما برای کاهش گازهای گلخانه ای بود پیش می برد با این حال این طرح توسط دادگاه به مشکل خورد و پس از آن توسط دولت ترامپ تضعیف شد.

کننده تغییرات اقلیمی

این کننده که در شورای امنیت ملی کار می کند، مذاکرات و اقدامات بین المللی آب و هوا را هماهنگ می کند. هنگامی که بایدن تلاش می کند تا در برنامه بلند پروازانه تغیرات اقلیمی خود پیشرفت کند، نقش این کننده بسیار مهم خواهد بود.

جان کری(John Kerry) برای این کار انتخاب شده است. او که 18 سال کننده ایالت ماساچوست در سنای آمریکا بود، در سال 2013 به عنوان وزیر خارجه باراک اوباما انتخاب شد و تا سال 2017 در این مقام ماند. کری شخصاً در مذاکره درباره توافقنامه اقلیمی پاریس 2015 شرکت داشت. اما میراث آینده او ممکن است به این بستگی داشته باشد که آیا او قادر است ایالات متحده را دوباره به توافق برگرداند و جهان را متقاعد کند که تغییرات اقلیمی موضوعی جدی است یا خیر.

پریها: پریها | مجله گردشگری، تور لحظه آخری، تور ارزان قیمت، سفرنامه گردشگری

آریا بلاگ: آریا بلاگ، آخرین اخبار و رویدادهای ایران و جهان

منبع: عصر ایران
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 6403

به "تیم علمی بایدن چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم علمی بایدن چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید