خبرنگاران ادعای جدید ترامپ درباره ایران: اگر بخواهند یاری می کنیم

به گزارش پرسینا بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا که این روزها تهدید علیه ایران را از سر گرفته است، در اظهاراتی متناقض از شرایط همه گیری کرونا در ایران حاضر نشد درباره کاهش تحریم ها سخن بگوید و مدعی شد اگر آنها بخواهند، یاری می کنیم.

خبرنگاران ادعای جدید ترامپ درباره ایران: اگر بخواهند یاری می کنیم

دونالد ترامپ عصر پنج شنبه که به همراه مایک پنس معاون اول، استیون منوچین وزیر خزانه داری و جرد کوشنر داماد و مشاور وی به نشست خبری مربوط به شیوع ویروس جدید کرونا در آمریکا آمده بود، این مطلب را عنوان کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که بارها گفته اید در کنار مردم ایران هستید، اکنون که آنها با شرایط سخت ویروس کرونا دست و پنجه نرم می نمایند، چگونه در کنار آنها ایستاده اید، گفت: آنها در شرایط بسیار سختی هستند.

ترامپ بدون اشاره به آثار تروریسم مالی علیه مردم ایران، مدعی شد: آنها در ابعاد مختلف شرایط بسیار سختی دارند. اقتصاد و نیروی نظامی آنها آسیب دیده است و اکنون نیز درگیر ویروس هستند.

وی در پاسخ به اینکه آیا قصد کاهش تحریم ها را برای ارسال تجهیزات پزشکی دارید، اضافه نمود: آنها تا به امروز از ما درخواست ننموده اند. اگر آنها خواهان ملاقات باشند، ما برای ملاقات تمایل داریم و مایل هستیم که همه چیز را حل و فصل کنیم اما تردید دارم آنها در این زمینه واقع بین باشند.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که این تحریم ها، مردم را هدف قرار داده است، گفت: فکر می کنم ایرانی ها آمریکا را دوست دارند. فکر می کنم آنها دوستدار آزادی و داشتن چیزهایی هستند که ما داریم.

ترامپ اضافه نمود: من سال های پیش دوستانی داشتم که بنگاه های معاملات ملکی داشتند و همیشه به ایران می رفتند. آنها در جاهای مختلف ایران، آپارتمان و خانه داشتند و بسیار پیروز بودند. یک روزی آنها آمدند و همه چیز تمام شد.

به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم

وی ادامه داد: به یاد داشته باشید، (مردم ایران) آمریکا و آنچه را که ما برای آن ایستاده ایم، دوست دارند. ما به دنبال تغییر حکومت نیستیم. این کشورها بارها این راه را رفته و جواب نداده است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: آنها کشور بسیار خصومت آمیزی بوده اند. آنها توافقی را با رئیس جمهوری اوباما منعقد کردند که هرگز نباید بسته می شد. آن یک توافق کوتاه مدت بود و به آنها 150 میلیارد دلار که 1.8 میلیارد دلار آن اسکناس بود، پرداخت شد.

ترامپ با این ادعا که برای یاری به ایران بسیار مسئولانه عمل نموده است، گفت: اگر آنها درخواست نمایند و به یاری احتیاج داشته باشند، حتما چیز متفاوتی را در نظر می گیرم.

وی در پاسخ به این سوال که سازمان ملل متحد می گوید ایران به یاری احتیاج دارد، اظهار کرد: این به سازمان ملل متحد مربوط است اما من درباره خودمان صحبت می کنم. اگر آنها درخواست یاری داشته باشند؛ یک کیس عظیم درگیری کرونا را دارند، یکی از بدترین جاهای درگیر در زمین است. اگر شما بخوانید باور می کنید من به آنچه که می بینم و می دانم باور دارم. اگر آنها یاری بخواهند به آنها یاری می کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی ایران را بدترین نقطه زمین از نظر همه گیری کرونا معرفی کرد که ایالات متحده رتبه نخست مبتلایان به این بیماری را دارد و تا این ساعت 238 هزار و 820 نفر در آمریکا به این کووید-19 دچار شده اند و تعداد پنج هزار و 758 نفر هم جان باخته اند. همچنین هشت هزار و 889 نفر هم بهبودی یافته اند.

پاسخ ترامپ به پلوسی

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به اظهارات رئیس مجلس نمایندگان این کشور مبنی بر لزوم تحقیق از پاسخ دولت به گسترش کرونا گفت: اکنون زمان مسایل سیاسی و تحقیقات حزبی بی انتها نیست.در روزهای گذشته موضوع تاخیر پاسخ دولت ترامپ به گزارش های مربوط به شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان کووید-19 محل بحث شخصیت های سیاسی شده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این زمینه خواهان انجام تحقیق شده است تا قصور دولت در اقدام به موقع در مقابله با کرونا تعیین گردد.

ترامپ که به تازگی از بند محکمه بازخواست و استیضاح خود رهایی یافته است اگرچه در مجلس نمایندگان برای دو اتهام، استیضاح شده بود، بارها گفت که ویروس کرونا تهدید جدی نیست.

وی با افزایش بیماران این ویروس و همچنین کاهش بازارهای سهام، کوشش کرد تا با مقایسه با آمار مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزا در آمریکا، بگوید همه چیز تحت کنترل است.

آزمایش دوم هم منفی شد

رئیس جمهوری آمریکا که همیشه به خاطر رفتارهای پرخطر کرونایی به ویژه رعایت نکردن فاصله فیزیکی مورد انتقاد قرار گرفته است و در روزهای گذشته هم از طرف خبرنگاران مورد پرسش قرار گرفته بود که آیا حاضر است بار دیگر آزمایش کرونا دهد یا خیر، امروز با نشان دادن نتیجه آزمایش خود، گفت بار دیگر آزمایش داده است و نتیجه آن، منفی است.

خبر در حال تکمیل است

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

bestcanadatours.com: https://bestcanadatours.com، تور ارزان کانادا، ویزای تضمینی مولتی کانادا، ویزای مولتی 5 ساله کانادا

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: persinablog.ir شناسه مطلب: 3942

به "خبرنگاران ادعای جدید ترامپ درباره ایران: اگر بخواهند یاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ادعای جدید ترامپ درباره ایران: اگر بخواهند یاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید